INTEL ESL Türkiye Şampiyonası Takım Analizleri
ESL Türkiye sunucularından Alican Karahan ve Berke Kantürk, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda yer alacak sekiz takımı değerlendirdi. Yazımızın ilk kısmında Berke Kantürk Turkey5, BLAZE, LOG Funnytoken ve Fastpay Wildcats takımlarını inceledi. Alican Karahan ise Boca Boston, Arena Bulls, ChemicalExplosion ve Team Spartan hakkında yorumlarını paylaştı.

Turkey5Intel ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu Lig aşamasına ilk elemeden katılmaya hak kazanan Turkey5, ligimizin en tecrübeli kadrosuna sahip. Kadrosunda MAJ3R, ngiN, paz gibi birden fazla Major turnuvada yer almış oyunculardan kurulu olan Turkey5, şüphesiz kupaya uzanan yolda favori ekiplerin başında geliyor. Yakın tarihte kadrosuna Logicman ve MAJ3R’i dahil eden ekip ESEA Advanced Ligi’nde başarılı bir seri yakaladı ve playoff oynamaya hak kazandı. MAJ3R’in IGL rolüne geçmesi ile birlikte beyAz’ı daha serbest oynatmaya başlayan Turkey5, Demise zamanında ondan yakalayamadığı verimi bugünlerde fazlasıyla alıyor. Paz özellikle son oynanılan Advanced karşılaşmalarında göz doldurmaya devam ediyor. Logicman ise stabil performansı ile AWP farkını ortaya koyduğu sürece takımın kilit oyuncularından biri olmaya devam edecek. Demise organizasyonu ile yollarını ayırdıktan sonra tekrar Turkey5 ismini alan ekip küllerinden doğma hikayesini Kış Sezonunu kazanarak gerçekleştirmek istiyor. Arkalarında Hardstyle ile ligi domine etmek isteyen Turkey5’ın en büyük desteği ise taraftarı. Takımın iyi ve kötü günlerinde desteğini tüm platformlardan gösteren taraftar, ligimize de renk katacak.

Blaze EsportsEleme sürecinde Yenimahalle Belediyesi Espor adı ile mücadele eden andrEX, aim-dll, lauzen, StoxienN ve w1sezy kadrosu, lige adını yazdırmasının hemen ardından BLAZE Espor ile anlaştığını duyurdu. Vitrininde iki farklı Intel ESL Türkiye Şampiyonluğu bulunduran andrEX, Sangal Esports’daki kısa süren koçluk kariyerinin ardından tekrardan aktif olarak oynama devam ediyor ve bir kez daha takımı lig aşamasında boy gösterecek. Takım olarak sıkı bir çalışma temposu içerisinde bulunduklarını dile getiren andrEX, bir kez daha kupanın adaylarından olacaklarını aktardı. Geçmiş sezonlarda andrEX ile oynayan bir çok genç oyuncu ligin MVP’si olmuş ve takımların kilit oyuncuları haline gelmişlerdi. Bu sezon ise StoxienN ve aim-dll gibi çok keskin aimlere sahip oyuncuların yanı sıra, kariyerinde ilk kez AWP rolünde oynayacak olan w1sezy’i önemli sorumluluklar bekliyor. BLAZE aynı zamanda ESEA Open Ligi’nde yer alıyor. Esporun farklı kulvarlarında bir çok başarıya imza atmayı sürdüren BLAZE, bakalım Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda neler yapacak.

LOG FunnyTokenIntel ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Kış Sezonu’na fırtına gibi bir giriş yapan ve finalde o dönemin Valstars ekibini mağlup eden LOG Esports artık bambaşka bir kimliğe sahip. Bugünlerde E5N’nin tecrübesi etrafına kurulu 4 genç oyuncudan oluşan takım başarıya olan hırsı ile göz kamaştırıyor. Sık sık oynanan ikili oyunlar, round ortasında tıkanan anların kırılma noktası oluyor. ESEA Intermediate liginde başarılı bir grafiğe sahip olan LOG, oynadığı üst düzey T-Side executeları ve haritalarda makro oyunlardaki zeka dolu hamleleri ile rakiplerine zor zaman yaşatması mümkün olan takımlardan biri.

FastPay WildcatsTESFED Vodafone Freezone Kupası’na rakiplerini birer birer eleyerek ulaşan ve özgüvenli oyunları ile dikkat çeken Fastpay Wild Cats ekibi; EMZ, FLOXER59, c0rr0, THEFEAR ve Dubz kadrosu ile ilk kez bir Intel ESL Türkiye Şampiyonası mücadelesi verecek. Fastpay Wild Cats ekibinin belki de en büyük avantajı rakiplerinin kendileri hakkında stratejik bilgiye sahip olmaması. Dubz, THEFEAR, FLOXER59 üçlüsünün keskin rifle performansı bilinse de makro oyunda neler yapabilecekleri konusunda lig aşamasında hep birlikte izleyeceğiz.

Bu Dört Takımdan İzlememiz Gereken 5 Oyuncu: paz, StoxienN, E5N, Dubz, Logicman


Boca Bostonİki sezon önce Sangal Esports ile lige yükselmeyi başaran bu kadro aldığı sürpriz sonuçlar ve takım oyununun yanı sıra arkadaşlıkları ile de dikkat çeken genç bir ekipti. Bünyesinde Türkiye’de ender görülen AWP (Izzy) ve IGL (Cyderx) gibi rollerde oyuncular barındıran bu arkadaşların yolları geçtiğimiz sene ayrılmıştı. Xfl0ud, Arena Bulls ile geçtiğimiz sene finale yükselirken, finaldeki rakibi eski takım arkadaşı Izzy ise geçen sene şampiyon olan Sangal Esports’un keskin nişancılığını üstleniyordu. Sıkı arkadaşlık bağları onları bu sene büyük hedefler doğrultusunda tekrar bir araya getirirken Qutioner ve Myth oyuna daha fazla motivasyon gösterip kadronun tekrar önemli parçaları haline geldiler. Bir yandan yoluna Avrupa’da ESEA Main liginde devam eden genç kadro, Intel ESL Türkiye Şampiyonasının ilk elemelerinde ligin favori takımı Turkey5’a karşı BO3 serisinde çok iyi bir direnç göstermiş ve galibiyete çok yaklaşmıştı. Bu mağlubiyetin ardından ikinci elemelerde başarılı olarak lige adını yazdırmak onlar adına gayet olağandı.

Arena BullsElemeler boyunca fazla beklentiyle izlenilen fakat zorlanan bir Arena Bulls takımı vardı. Son elemelerde dahi olsa bir şekilde kendisini lige atmayı başaran tecrübeli ekip, bünyesinde KEY ve BISHOP gibi tecrübeli oyuncular bulundururken RUSS ve Sterben gibi Türkiye’nin skor gücü en yüksek oyuncularından bazılarına da sahip. Intel ESL Türkiye Şampiyonasının ilk sezonunda Bishop ve KEY ile finale çıkan hatex, geçtiğimiz sezonlarda farklı maceralara atılsa da bu sezon tekrar aşina olduğu bu takıma geri dönerek takımın kilit oyuncularından bir tanesi olma hedefinde. Intel ESL Türkiye Şampiyonası özelinde en tecrübeli takım olan Boğalar, aynı zamanda ESEA Advance liginde mücadelesini sürdürmekte.

ChemicalExplosionKış sezonunun ilk açık elemesinde ilk 2’ye kalarak lige katılma başarısı gösteren yaşlıpeek’lerin kadrosunda şaşırtıcı bir beşli var: Opcin, B3NAT0R, Kero, atabeast, Barbarossa. Yaş ortalaması her ne kadar diğer takımların üstünde olsa da soğuk kanlılıkları ve oyun akıllarıyla fark yaratması beklenen takımın en yüksek skor gücü kağıt üstünde Intel ESL Türkiye Şampiyonasında güzel oyunlarıyla defalarca izlediğimiz atabeast. Bunun yanı sıra Intel ESL Türkiye Şampiyonasının ilk sezonunda şampiyon kadroda bulunan Kero ve o kadroda zaman zaman yedek oyuncu olarak oynayan BENAT0R ilerleyen sezonlarda sürekli performanslarının üstüne koyarak buraya kadar geldiler. Barbarossa yine atabeast ile olan birlikteliğini sürdürürken önceki sezonlarda bulunduğu takımlarda AWP ve IGL rollerini üstlenip büyük sorumluluklar almıştı. Zorlu pozisyonlarda çelik gibi sinirlere sahip olan Opcin ile birlikte ligin en ilginç kadrolarından bir tanesini bu sezon izleyeceğiz.

Team SpartanSıfırdan başlayıp birkaç sezon elde edilen deneyimle geçtiğimiz sezon Estanbul Esports adıyla playofflara kadar yükselen kadronun adı artık bu ligi izleyen herkesin hafızalarında: Team Spartan. Birbirinden kopamayan burAKyol, Sencer, reisxd ve ELQEW dörtlüsü, geçtiğimiz sezonlarda sabit bir beşinci oyuncu bulamamaktan yakınırken bu sezon Viresse ile birlikte ligi tamamlamaya çok yakın gözüküyor. Takımın en güvenilir aim’i hüviyetinde olan ve gelecek vaadeden oyuncularımızın başlarında gelen reisxd, bu sezon yine burAKyol IGL’liği altında oynayacak. Özellikle playofflarda gösterdiği offline performansla birçok kişiyi etkileyen ELQEW bu sezon lig aşamasında aynı performansları gösterebilecek mi merak konusu. Diğer yandan ilk üç elemede Sencer farklı takımlarla şans kovalarken dördüncü elemede tekrar evine dönüp bu sezon da Intel ESL Türkiye Şampiyonasında bu üçlüyü yalnız bırakmamış oldu.

Bu Dört Takımdan İzlememiz Gereken 5 Oyuncu: reisxd, xfl0ud, IZZY, RUSS, atabeast


Intel ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu tarihlerini aşağıda bulabilirsiniz:

7-8 Mart: Normal Sezon 1. Hafta
14-15 Mart: Normal Sezon 2. Hafta
21-22 Mart: Normal Sezon 3. Hafta
28-29 Mart: Normal Sezon 4. Hafta
4-5 Nisan: Normal Sezon 5. Hafta
11-12 Nisan: Normal Sezon 6. Hafta
18-19 Nisan: Normal Sezon 7. Hafta

25-26 Nisan: Playofflar (yarı-finaller)

2 veya 3 Mayıs: Büyük Final

Tüm şampiyona sürecini ESL Türkiye Twitch ve Youtube kanallarından canlı izleyebileceksiniz.
NoitacoL, Friday, 06/03/20 11:24
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed