Merak Edilenleri woxic'e Sorduk!
ESL Türkiye sosyal medya hesaplarından, yayınlardan derlediğimiz ve Türk CS:GO izleyicilerinin merak ettiği soruları Özgür'e sorduk.

Yılın büyük bir bölümünde, turnuvaların ilk sıralarında yer alamadınız. Ancak diğer takımlarda gördüğümüz gibi kadro değişikliğine gitmediniz ve sabırlı bir şekilde ilerlediniz. Bu süreçte senin ve takımın ruh hali nasıldı? Her an yükselişe geçebileceğinizi düşünüyor muydunuz?

Evet, zaten potansiyelimizin farkındaydık, sadece ufak bir kıvılcımın gelip takım kimyasının yerine oturması gerekiyordu.Kimse herhangi bir değişikliğe gidilmesini istemedi. Bir önceki günden daha fazla çalıştık, oyuncuların birbirinin zafer arzusunu görmesinin de etkisi olduğunu düşünüyorum.

Takımının kazandığı CS:GO Asia Championships’de MVP ödülüne layık görüldün. Kariyerinin ilk MVP ödülünü almak ve turnuvayı kazanmak nasıl bir histi?

Türkiye doğumlu olup, üst seviye bir turnuva kazanıp,Türkiye’ye getirilen en büyük ve en prestijli turnuva ödülü ve en değerli oyuncu ödülünü kazanan ilk oyuncu olmak gayet gurur verici. O an taraftarlar ile bütünleşmek, ekran başındaki sevdiğin insanların seni izleyerek onlar için gurur kaynağı olduğunu bilmek gerçekten tarif edilemez bir his.


Gelelim ESL Pro Lig 10. Sezon Finallerine. Danimarka’da dünyanın en büyük 5 takımından üçünü yenerek galibiyete ulaştınız. Belki de bu maçlardan en önemlisi Astralis’e karşıydı. Dünyanın en iyi takımına karşı maçın adamı seçildiğin bu maçla ilgili düşüncelerin neler?

Astralis takımı ile oynamak her zaman keyif verici ve kazansan, kaybetsen dahi yeni bir şeyler öğrenebiliyorsun. Ev sahibini, binlerce taraftarın önünde yenmek garip bir histi. Geri düşsek dahi her zaman geri dönüş yapabildiğimizi bildiğimiz için, sakin ve pes etmeden sanki maç 0-0’mış gibi oynuyoruz. Sanırım takımımın en sevdiğim özelliği de bu olabilir.

Astralis’e karşı son haritada 14-8 gerideyken 4K ile kazandırdığın bir raunt var. Takımı ateşleyen aksiyon bu muydu? Bu raunt sonrası geri döneceğinize takım olarak inandınız mı?

Evet, o raunttan sonra Karrigan ve ben ufak bir konuşma yapmıştık, “Hadi beyler yapabiliriz, daha önce bir çok kere yaptık, neden olmasın?” tarzında. En sonunda ise Karrigan ekledi ve dedi ki “Ben hissediyorum, siz hissediyor musunuz?” ve maç oradan geri dönüşe geldi.


Fnatic’e karşı oynadığınız final maçı 3-0’lık üstünlüğünüzle sonuçlandı. Sence bu kadar rahat bir galibiyet etmenizin sebebi neydi?

Astralis maçının bizim için final maçı olması nedeni ile gayet rahat bir şekilde oynadık. Zaten o maçtan sonra bizi finalde bir takımın durdurabileceğini kimse düşünmüyordu, nitekim 3-0 bitti.

Bu turnuva galibiyet, bir Türk oyuncunun elde ettiği en büyük başarılardan birisi. Sence yeni oyuncular, bu gibi başarılardan esinlenip, ülkemizde espora senin gibi katkı verebilecek mi?

Neden olmasın, zamanında bilenler bilir Türk takımlarına bu şampiyonlukları getirebilmek için çok çalıştım ama maalesef olmadı. Bunları yabancı bir takımda yaşamak önceliğim kesinlikle değildi ama bazen hayat şartları insanları başka yerlere sürüklüyor. İstediğimi almak, kazanmak için yabancı bir takımda oynamam gerekiyordu. Kimse pes etmesin, olmuyor, başaramıyorum demesin, eninde sonunda istediğini az da olsa alabilirsin.


Ülkemizden bahsetmişken, Intel ESL Türkiye Şampiyonası bu sene 5. yılına giriyor. Türkiye'de gelecek vaad ettiğini düşündüğün veya Avrupa seviyesinde mücadele edebileceğine inandığın Türk oyuncular var mı?

Genç ve kendini gösterememiş arkadaşlar hakkında yorum yapmam doğru olmaz ama kendilerini diğerlerinden bir tık daha ileri atan veya atmış olan mini, SasuKe, imoRR ve lurzz isimlerini verebilirim. Eski takım arkadaşlarım olan mini ve SasuKe oynamaya devam ederlerse çok rahat Avrupa’da bir takımda oynayabilirler. imoRR ve lurzz için ise kendi başlarına FPL seviyesine çıkmışlar, aynı tempoda devam ederlerse neden olmasın.

Tabii sen de bu seviyelere çıkmadan önce çok zor süreçlerden geçtin. Türkiye’de oynarken hiç oyunu bırakıp pes etme isteğin oldu mu?

Hayır zor zamanlarım elbet oldu ama asla sırt çevirmedim.


Pro Lig Finalleri sonrasında takımla birlikte olamadığın cs_summit’te bir galibiyet daha geldi. Böylece üst üste 3 turnuva kazandınız. Ve EPICENTER finaline çıkmayı da başardınız. Sence bu formu bir sonraki seneye taşıyıp, dünya klasmanında en üst sıraları zorlayabilecek misiniz?

Şuanda Dünya sıralamasında 2.yiz, hedefimiz Major şampiyonu olup birinciliği Astralis’in elinden almak.

Takım arkadaşlarınla oyun içi ve oyun dışı ilişkin nasıl?

Gayet iyi, zaten herkes işini profesyonel seviyede yaptığı için, herhangi bir sorun olmuyor.


Son olarak, kişisel olarak ve takımca, 2020 hedefleriniz neler?

Rio Major’ü kazanıp, birinci sıraya yerleşmek.

Özgür "woxic" Eker'e sorularımızı cevapladığı için teşekkür ediyor ve ESL Türkiye olarak başarılar diliyoruz. Özgür'e daha fazla sorulmasını istediğiniz soru varsa aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Başka röportajlarda görüşmek üzere!
NoitacoL, Friday, 27/12/19 04:39
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed