Turkey
INTEL ESL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PRO TOUR'UN BİR PARÇASI!
Geliştirilmiş turnuva modeli sayesinde ESL’in Avrupa Ulusal Şampiyona galipleri DreamHack Open’a doğrudan ve Challenger seviyesinden Masters turnuvalarına LAN elemeleri yoluyla katılma şansı yakalayacak.


Cologne - 12 Ara, 2019 - Dünyanın en büyük espor şirketi olan ESL, bugün, Ulusal Şampiyonalarını doğrudan ESL Pro Tur’un Masters seviyesindeki turnuvalarına bağlayan yeni yapısını duyuruyor. ESL Pro Avrupa Şampiyonası (EPEC) artık Master Şampiyonaları için düzenlenen LAN elemelerine götürüyor. ESL’in marka gayesi olan “sıfırdan zirveye” (from zero to hero) sloganını göz önünde bulundurarak, Ulusal şampiyonlar doğrudan DreamHack Open turnuvalarına katılabilecek; bu turnuvalar da ESL Pro Tur’un Masters seviyesine açılan kapılar olacak.

ESL Pro Tur’un Challenger seviyesi, Ulusal Şampiyonalar tarafından temsil ediliyor. Avrupa Ulusal şampiyonlarının, CS:GO’nun en uzun süredir devam eden ligi olan ESL Pro Lig’e katılma ihtimalleri devam edecek. Şampiyonlar MDL Relegation yoluyla MountainDewLeague’e katılabilecekler.

ESL Pro Tur ekosisteminin yenilenmesinin temelinde ESL Pro Avrupa Şampiyonası’nın (EPEC) devam etmesi yatıyor. Önceden, Avrupa’daki ulusal şampiyonların erişebildiği en yüksek onur ve yolun sonu olan EPEC, artık şampiyonuna doğrudan LAN elemesine katılma hakkı verecek. 2020 itibariyle EPEC artık ulusal seviyedeki takımlar için, en büyük Master Şampiyonaları olan ESL One Cologne ve IEM Katowice’ye kapıyı açan etkinlik haline geliyor. Böylelikle, ESL’in marka gayesi olan “sıfırdan zirveye” sloganına uygun olarak, ulusal takımların, devasa uluslararası turnuvalara kesin bir yolu olacak.

ESL’in Pro Gaming VP’si Michal Blicharz açıklamayla ilgili şunları belirtti: “ESL Pro Tur’u ilk tanıttığımızdan beri, oyuncuların nasıl en yüksek noktaya tırmanabileceğini açık olarak tanımlamaya çalışıyorduk. Bunun için yıl boyunca birçok fırsat sunmamız gerektiğini biliyorduk ve yeni ekosistemimizin bunu fazlasıyla yaptığını düşünüyorum.” Polonya ve Almanya şampiyonları LAN elemesine doğrudan katılacak. Eğer EPEC kazananı bu iki ülkeden olursa, ikinci olan takım LAN elemesine, yani “Road to Cologne” veya “Road to Katowice”ye davet edilecek. “Ulusal Şampiyonaları ESL One Cologne ve IEM Katowice LAN elemesine bağlayarak, sıfırdan zirveye giden yolu net bir şekilde belirlemek istiyoruz.”

Ulusal şampiyonların, uluslararası elite katılmalarının bir başka yeni yolu ise DreamHack turnuvaları olacak. ESL ve DreamHack birlikte çalışarak, DreamHack Open kazananlarını doğrudan DreamHack Masters, ESL One ve Intel® Extreme Masters’a yollayacak. 2019 Almanya ve Birleşik Krallık şampiyonları doğrudan Leipzig ve Anaheim’da düzenlenen bir DreamHack Open’a katılacak. Türkiye de dahil, diğer ulusal şampiyonlar, 2020’nin ilerleyen tarihlerinde düzenlenecek bir DreamHack Open turnuvasında yer alabilecek.

DreamHack Chief Product Officer’ı Mike Van Driel yeni sistemle ilgili şunları belirtti: “ESL Ulusal Şampiyonalarının DreamHack Open’a bağlanmasıyla, geleceğin yıldızları için belirlenen yol için çok heyecanlıyız. DreamHack Open senelerdir, daha sonra Master Şampiyonaları kazanmış takım ve oyuncuların, kendilerini kanıtlama etkinliği olmuştur. Zaten CS:GO ekosisteminin anahtar bir parçası ve etkisi ESL Pro Tur ile daha da büyük.”

Ulusal Şampiyonalar Başkanı Ana Oliveras ise bu yeni sistemi şöyle özetliyor: “Genel amaç her seviyedeki bütün turnuvaları çeşitli şekillerde bağlamak ve buraya girişi açık bırakmak. Ulusal takımlar açık bir yolla zirveye çıkabilmeli. ESL Pro Tur da tam olarak bunu belirgin kılıyor: Elit olan Masters seviyesine giden yol ya DreamHack serüveninden ya da LAN elemelerinden geçiyor. “

Avrupa seviyesindeki Ulusal Şampiyonaların genel yapısı DreamHack işbirliğiyle belirlendi. Global seviyedeki Ulusal Şampiyonalar ise, ESL’in marka gayesi olan “Burada herkes birisi olabilir” (“Where everybody can be somebody”) sloganını yansıtmaları ve kapsamlı global stratejisine uymaları amacıyla, 2020’de yeniden yapılandırılacak.

Detaylı Bilgi İçin Tıkla

ESL HAKKINDA
ESL dünyanın en büyük espor şirketidir. Kuruluş yılı olan 2000’den beri, ESL en popüler oyunların, birçok online ve offline espor müsabakalarıyla sektöre şekil vermektedir. Şirket, sloganı olan “sıfırdan zirveye”yi (from zero to hero) daha net bir şekilde tanımlayabilmek için, ESL Pro Tur çadırı altında ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League ve diğer yüksek profilli, stadyum seviyesinde ve markalaşmış uluslararası ligler ve turnuvalar düzenlemektedir. ESL ayrıca Ulusal Şampiyonalar, amatör kupaları ve matchmaking sistemleri kullanarak herkesin birisi olabileceği bir yer ortaya çıkarıyor. Dünya çapında ofisleriyle ve global ESL müsabakalarını, amatör liglerini, yapımcı aktivasyonları ve daha fazlasını kullanarak, ESL espor inovasyonun ipini göğüslüyor. ESL, uluslararası dijital eğlence şirketi MTG’nin bir parçasıdır. Detaylı Bilgi İçin Tıkla


DREAMHACK HAKKINDA
DreamHack dijital çağ için eğlenceyi simgeler. 1994’te bir BYOC LAN partisinde kurulan DreamHack, Avrupa ve Kuzey Amerika’da düzenlediği etkinliklerle, büyüyerek günümüz gençliğinin dijital festivali haline geldi. DreamHack festivalleri birden fazla espor müsabakası, canlı müzik, gösteri, yaratıcı müsabakalar, LAN partileri, cosplay ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapar. Esporların öncülüğünü yapan DreamHack dünyanın en büyük espor içerik üreticilerinden birisi olmaya devam ediyor. Dünyanın her yerinden milyonlarca izleyici her yıl DreamHack yayınlarına konuk oluyor. DreamHack 2018 yılındaki etkinliklerinde toplam 310,000 kişiyi ağırladı. Detaylı bilgi için: dreamhack.com DreamHack, uluslararası dijital eğlence şirketi MTG’nin bir parçasıdır. Detaylı Bilgi İçin Tıkla
empress, Friday, 13/12/19 06:28
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed