Turkey
ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonu Bitti!
Eleme aşamasında 256 takımın katılımıyla başlayan ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu, 13 Mayıs Pazar günü yarı final ve final karşılaşmalarında yaşanan heyecanlı mücadeleleri espor severlerle buluşturarak son buldu.


LAN olarak gerçekleştirilen ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonu yarı final ve final aşamalarına kalan dört takım ESL-JTG TV Stüdyolarında ağırlandı. Royal Bandits, No Quarter Cartel, ANT eSports, TOA E-Sports’un katıldığı playofflarda, yarı final ve final maçları art arda ve tüm maçlar üç maç üzerinden olacak şekilde oynandı.

Yarı Finallerin ilk karşılaşması Royal Bandits ve TOA E-Sports arasında gerçekleşirken ikinci karşılaşmada ANT eSports ve No Quarter Cartel mücadele etti. 2-0 biten bu iki yarı final maçı sonucunda finale adını yazdıran takımlar Royal Bandits ve No Quartel Cartel oldu. Avantajlı tarafın sık sık değiştiği ve sonucun tahmin edilmesinin hayli zor olduğu çekişmeli maçlar sonucunda No Quarter Cartel takımı karşılaşmayı 2-0 üstünlükle kapattı.ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonu finallerinin galibi No Quarter Cartel olurken final serisinde başarı göstererek MVP (Most Valuable Player) unvanını alan ve bir adet Asus Zenfone 5 kazanan başarılı oyuncu ise seyircilerin oyları ile yine No Quarter Cartel takımından RUSS oldu.
Etkinlik sonunda ESL Türkiye Proje Müdürü Simge Erdoğan “Tüm takımları tebrik ediyorum ama özellikle No Quarter Cartel ekibini gerek lig etabı gerek Playofflarda gösterdikleri performanstan ötürü ayrıca kutlamak lazım. Russ ve Delta gibi genç yeteneklerin yanı sıra tüm ekibin oyuna ve şampiyonaya dedike oluşu herkese örnek olmalı. Kış sezonu ardından Haziran ayı sonunda Yaz Sezonumuzu başlatacağız. Royal Bandits ve No Quarter Cartel takımları direkt davet alacaklar. Lig aşamasında yer alacak diğer takımlar ise Açık ve Kapalı Elemeler sonucu belirlenecek.
En büyük dileğim ve Türk CS:GO camiasının görmek istediğine inandığım şeylerden biri Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, BAUSuperMassive ve Bursaspor gibi ünlü kulüplerin de CS:GO takımlarına yer vermeleri. ESL Türkiye olarak bu konuda kendilerine her türlü desteği vermeye de hazırız. Çünkü Türk Espor’unun her kulvarda başarılı olması, bir dünya markası haline gelmesi gerektiğine inanıyoruz” diyerek bir sonraki sezonu müjdelerken dilek ve hedeflerini dile getirdi.

Intel, ASUS Republic of Gamers ve MediaMarkt sponsorluğunda, seyircisiz olarak LAN alanda offline olarak gerçekleştirilen ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu maç tekrarlarını Youtube kanalından ve Haziran sonu gibi başlayacak Yaz Sezonuna dair tüm duyuruları ESL Türkiye Sosyal Medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesap linkleri:
https://www.facebook.com/eslturkiye/
https://twitter.com/ESL_Turkiye
https://www.instagram.com/eslturkiye/
terminal, Friday, 01/06/18 04:08
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed