Turkey
ESL Türkiye Şampiyonası’nda Playoff Heyecanı Başlıyor!
ESL Türkiye Şampiyonası'nda lig aşamasını noktaladık. Her şeyden önce yeni bir lig sistemini Türkiye üzerinde test edip edindiğimiz tecrübeler sonucunda nelerin eksik olduğunu fark ederek bir dahaki sezonlar için yoğun bir çalışma programı içerisine girdik. Bu çalışmaların sonucu netleştiğinde sizlerle olabildiğince şeffaf bir şekilde paylaşıyor olacağız ama önce gelin playofflardaki takımlara şöyle bir göz atalım ve ligde neler gözlemledik onlara bakalım.

İstikrar ve HırsGeçtiğimiz sezon son 8'e kalamayan ancak bu sezon ligde ilk iki sırayı paylaşan Royal Bandits ve No Quarter Cartel takımları istikrarın ve birlikteliğin, beraberinde başarıyı da getirebildiğini bizlere göstermiş oldu.
İki takım da yaptığı birkaç oyuncu değişikliği dışında kadro yapılarını uzun süre bozmadılar ve bunun yanı sıra Türkiye dışındaki liglerde de boy göstererek bu işe ne kadar ciddi baktıklarını bizlere kanıtladılar. Türkiye'nin en eski ve bilindik oyuncularından üçü olan Ryden, Şahbaz ve Abyss üçlüsünün etrafında kurulan Ant Esports kadrosu bu sezon, bünyesine çok yetenekli iki isim olan Xistou ve Saranostra'yı ekledi. İyi bir takım kimyası ve tecrübelerinin verdiği soğukkanlılık ile son 4'e kalmayı başardılar. Tabi, son haftalarda kadroya dahil olan Glove'un da bu başarıya katkısını göz ardı etmemek gerekir. Playofflarda izleyeceğimiz bir diğer takım ise ligin sürpriz ekibi TOA Esports oldu. Özellikle geçtiğimiz sezonun finalistleri Sons of Snakes ve Dark Passage takımlarını geride bırakmaları kimileri için sürpriz olabilir fakat GAJA liderliğinde yetenekli ve tecrübeli oyuncularla harmanlanan bu kadronun kazanma isteği ve azmi, kesinlikle playoffları hak etti diyebiliriz.Playoff Eşleşmeleri
Royal Bandits vs. TOA Esports

Ligde çıktığı 12 maçta 11 galibiyet alan ve playofflara en formda giren takım, birçok kişinin favorisi Royal Bandits. Özellikle Mini ve Sasuke gibi yurt içi ve yurt dışı offline turnuva tecrübesi yüksek ve yetenek bakımından ligin belki de en iyi oyuncularına sahip. Ancak Royal Bandits'in daha önce hem elemelerde hem de lig aşamasında harita kaybettiğini biliyoruz. Diğer yandan TOA Esports, finale kalabilmek adına dişli rakibini takım oyunuyla ve şu ana kadar gösterdikleri yüksek motivasyonla vurmaya çalışacak. Tabi dikkatler bir yandan da ligde çok iyi bireysel oyunlar ortaya koyan ATABEAST'in üzerinde olacak.

NO QUARTER CARTEL vs. ANT Esports

İki takım daha önce ligin 6. haftasında kendileri adına çok önemli bir maçta karşılaşmışlardı. Cobblestone'da 16-13 NQC takımı galip gelirken Train haritasında ise ANT Esports, 16-3 gibi net bir skor elde etmişti. ANT Esports'un bu eşleşmede en büyük avantajı offline turnuva tecrübesinin çok daha fazla olması. Bu da onların kritik durumlarda daha soğukkanlı kalmasını sağlayabilir. NQC takımı ise uzun süredir neler çalıştıklarını ve geliştirdiklerini bizlere gösterip finale kalmaya çalışacak.

Hazırlayan:
Alican "KARAHAN" Karahan
@karahancaster
HypatiA, Friday, 04/05/18 09:19
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed