Turkey
ESL Türkiye Disiplin Kurulu Resmi Karar Bildirisi
ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası Lig Aşamasında birden çok maça çıkmayıp turnuvanın gidişatını olumsuz etkileyen X'it PRO ve GPay.ICE takımı oyuncularına verilecek cezaların belirlenmesi sürecinde, takımlardan ve oyunculardan savunma talep edilmiş ve gönderilen savunma dilekçeleri dikkate alınıp, turnuva kurallarında belirtilen sorumlulukların yerine getirilmemesi sonucu aşağıda belirtilen yaptırımlar uygulanmıştır.

X'it PRO Takımı Hakkında:


-ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonunda X'it PRO takım kadrosunda yer alan Çağatay ‘3Numara ‘ Bağatur ve Hürkan ‘hN7’ Ünlütürk oyuncularına, X'it PRO takımdan talep edilen savunma dilekçesi ve acil transfer dilekçesi dikkate alınarak, bu iki oyuncunun takımın maça çıkmamasına sebebiyet verdiğinden dolayı ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Yaz Sezonundan men edilmiştir.

-ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonunda X'it PRO, Acil Transfer Talebinde bulunmuşlardır ve talepleri kabul edilerek kendi istekleri doğrultusunda turnuvaya devam etmelerine karar verilmiştir. Ancak oyuncular, transfer taleplerinin kabul edilmesine rağmen devam eden maçlara da çıkmamıştır. Oyunculardan ve takımdan konu ile ilgili savunmaları istenmiş ve bu savunmalar ışığında X'it PRO takımının oyuncularına verilecek cezaların çerçevesi Yaz Sezonu kuralları doğrultusunda çizilecektir.

- X'it PRO’nun lige kayıt ettiği kadrosunda yer alan oyunculara, çıkmadıkları her maç için 1 minor olacak şekilde toplam 3 Minor + 1 Major* cezası verilmiştir. Bu ceza Yaz 2018 sezonunu kapsayacaktır.

-Yaz sezonuna alacakları Kapalı Eleme daveti de iptal edilmiştir.

GPay.ICE Takımı Hakkında:


-GPay.ICE takımının ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonuna başladığı kadroda bulunan Berkan ’ward3n’ Tanrıverdi, Furkan ‘incN’ Güven, Şahin ‘Fastmotion’ Özer, Yiğit ‘yT’ Özden ve Berkay ‘bi$kuiT’ Ürel adlı oyuncular, takım olarak toplamda 7 maça çıkmamalarından dolayı takımdan talep edilen savunma dilekçesi değerlendirildikten sonra ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Yaz Sezonundan men edilmiştir.


-Türkiye’deki espor sektörünün ve özellikle CS:GO turnuvalarının gelişmesi amacıyla, çalışmalara devam ediyoruz. ESL Türkiye olarak, 2018 Yaz Sezonu ve sonraki sezonlarda da bu ve benzeri ihtimal dahilinde olabilecek bir çok sorunu dikkate alarak bu tarz sorunların önüne geçebilecek tedbirleri alıyoruz. Bunun yanı sıra ESL Türkiye Şampiyonasını nasıl daha iyi hale getirebileceğimiz hakkında çalışmalarımız sürerken, köklü değişiklikler planlıyoruz. Sizlerin de bu konudaki geri dönüşlerinizi dikkate aldığımızı belirtmek isteriz.

*1 Minor Ceza ödül parasından %1’lik kesintiye, 1 Major Ceza ödül parasından %10’luk bir kesintiye sebep olmaktadır.
HypatiA, Tuesday, 17/04/18 10:43
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed