Turkey
ESL Türkiye Şampiyonası 6.Hafta Karşılaşmaları Sizlerle!
Şampiyonada 6.hafta son derece kritik maçlara sahne oldu. Ligde lider, son haftaya girmeden belirli olurken playofflar için kalan son 3 bilet için tam 5 aday iddiasını sürdürdü.
No Quarter Cartel, 8 galibiyet 4 mağlubiyetle 2.sıradaki yerini korumayı başarırken 7 galibiyet ve 5 mağlubiyete sahip 3 takımın (TOA, ANT, DP) ardından haftayı 2 galibiyetle kapatan son şampiyon Sons of Snakes daha havlu atmadığını göstermiş oldu. Ligde son hafta müthiş bir heyecana sahne olacak. Şampiyonaya devam edemeyen Gpay ICE ve X’it takımları karşı karşıya gelince playoff iddiası bulunan 6 takım birbirleriyle oynayacaklar. Bu büyük heyecan nasıl sonuçlanacak öğrenmek için önümüzdeki hafta ESL Türkiye’yi takip etmeyi unutmayın!

ANT eSports vs No Quarter Cartel


Haftanın açılış maçında ANT eSports ve No Quarter Cartel takımları ilk harita olan cobblestoneda çok çekişmeli bir mücadele ortaya koydular. Maça ct tarafında başlayan ANT eSports takımı ilk raundu kazanıp skoru 3-0’a getirmeyi başardı. Buna ilk silah raunduyla karşılık veren hafta arasında Avrupa tecrübesini de artıran No Quarter Cartel ekibi oldu ve skoru 3-1’e getirdi. ANT eSports takımı ise buna karşılık yetenekli oyuncusu glovee’un da çabalarıyla skoru 4-3’e taşımayı bildi. Bu dakikadan sonra t tarafında bombaları etkili kullanan No Quarter Cartel ekibi maça tutunmayı bildi ve ilk yarıyı 8-7 önde kapattı. Ct tarafındaki pistol raundu bu kez kazanan ekip No Quqrter Cartel ekibi olunca skor 10-7’ye kadar geldi. ANT eSports takımı ise üst üste kazandığı 3 raund ile haritanın henüz kapanmadığını rakibine göstermiş oldu(10-10). Maç boyunca ct ekonomisinde dalgalanmalar da yaşayan No Quarter Cartel’e karşı Ant eSports maçı 13-11’e kadar getirdi. Maça bu raundda ise prov damgasını vurdu. Aldığı ace ile skoru 13-12’ye taşıdı. Kalan ellerde kırmızı siyahlılar hata yapmayınca maçı da 16-13 kapatmayı bildi ve çekişmeli geçen ilk haritayı kazanmış oldu. 2 takım arasında oynanan diğer maç train haritasında oynanırken bu maçta ANT eSports takımı rakibinin maça dahil olmasına izin vermeyerek karşılaşmayı 16-4 kazandı ve iki takım da 3 er puanla haftayı kapatmış oldu.

Dark Passage.Dominos vs Sons of Snakes


Haftanın merakla beklenen eşleşmesinde ise geçen sezonun finalistleri Sons of Snakes ile Dark Passage.Dominos karşı karşıya geldi. Sons of Snakes’in turnuvaya tutunabilmesi için mutlak 2 galibiyete ihtiyacı olan haftada iki takım ilk olarak train haritasında karşı karşıya geldi. Maça ct tarafında başlayan DP, ilk raundu kazanarak 1-0 öne geçti. Ancak rakibinin B’ye bomba kurmasına engel olamayan DP, pistol raundunda rakibin tüm oyuncularını düşürmesine rağmen süre bombayı imha etmeye yetmeyince Sons of Snakes skoru dengeye getirdi. Maçın 9.raunduna gelindiğinde ise takımların dengeli oyunlarının sonucunda skor tabelası 5-4’ü gösteriyordu. Ancak bu elden sonra etkili train oyunlarıyla geçen sezondan beri dikkat çeken Sons of Snakes, hatasız bir oyun sergileyerek 11-0’lık bir seriyle maçı 16-5 kapatmayı bildi. Bu 2 takım günün ikinci maçında mirage haritasında karşılaştı. Bu kez maçta side avantajını Sons of Snakes alıp ct tarafını seçmesine rağmen Dark Passage.Dominos etkili t oyunuyla skoru 3-0’a taşıdı. Ancak ilk silah raunduyla beraber iyi yardımlaşan Sons of Snakes, ct tarafında oynadığı ilk yarıyı 10’a 5 önde kapatmayı başardı. DP, yine pistol raundunu kazanıp maça ortak olmayı başardı ve 5-0’lık bir seri ile skoru 10-10’a taşıdı. Bu dakikadan sonra daha az hata yapan taraf t tarafında oynayan Sons of Snakes takımı olunca maçı 16-11, seriyi de 2-0 kazanan onlar oldu. Alınan bu 2 galibiyetle playofflar için heyecan son haftaya taşınmış oldu.

X’it vs TOA E-Sports


X’it takımı turnuvaya devam edemeyince TOA E-Sports takımı 6 puanın sahibi oldu.

Gpay ICE vs Royal Bandits


Royal Bandits, rakibi turnuvadan daha önce çekildiği için haftayı 6 puanla tamamladı.


Güncel Puan Tablosu
Hazırlayan:Onur "CoMa" Toprak
HypatiA, Tuesday, 03/04/18 03:13
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed