Turkey
ESL Türkiye Şampiyonası 5.Haftada neler oldu?
ESL Türkiye Şampiyonasında artık son haftalar yaklaşırken takımlar arasındaki galibiyet farkları, güç potansiyelleri de oluşmaya başladı. 5.hafta geride kalırken haftaya lider giren Royal Bandits ekibi yeni transferleriyle çıkış arayan ve geçen haftayı maç yapmadan geçiren X’it takımına karşı aldığı 2 galibiyetle turnuvada ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Ligde istikrarlı bir görünüm sergileyen ANT eSports takımına karşı aldığı 2 galibiyetle Dark Passage.Dominos, bu ligde ben de varım derken son şampiyon Sons of Snakes, No Quarter Cartel takımına iki maçta da kaybederek yarı final umutlarını sonraki haftalara ertelemiş oldu. GPay ICE takımı ise turnuvadan çekilerek rakibi TOA eSports’a 6 puanı vermiş oldu.
Royal Bandits vs X'it
Lider Royal Bandits, X’it e karşı oynanan ilk harita olan mirage’da bıçak raundunu alarak ct tarafına geçti. Bu avantajı iyi kullanan Royal Bandits skoru 4-0’a kadar taşıdı. Bu elden sonra maça ortak olmayı başaran X’it, karşılıklı alınan rauntlarla beraber skoru dengeye getirmeyi ve t tarafında 7 el almayı başardı(8-7). İkinci yarının ilk raunduna ise iyi başlayan taraf yine Royal Bandits oldu. Planlı oynanan B oyunun ardından hiç oyuncusunu kaybetmeden skoru 9-7 ye getirmeyi başardılar. Sonraki echo ve force raundlarda da hata yapmayan sarı siyahlılar skoru 11-7’ye kadar taşıdı. X’it ise Fabre’nin etkili awp oyunuyla ct tarafında ilk raundunu alırken skoru 11-8’e getirdi. Rakibinin bomba kurmasına genel anlamda izin veren X’it, Royal Bandits’in hızlı oyununa cevap vermeyi başardı ve skor 11-10’a kadar geldi. Bu dakikadan sonra daha az hata yapan Royal Bandits, rakibine geçit vermedi ve maçı da 16-13 kapatmasını bildi. Bu iki takımın diğer karşılaşması ise cobble haritasında gerçekleşti. Çok çekişmeli geçen maçta X’it t tarafında ilk yarıyı 9-6 önde kapatmasına rağmen rakibi Royal Bandits de aynı skorla karşılık verince maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda takımlar etkili ct oyunları izletirken 3-0’lık hatasız ct uzatma raunduyla Royal Bandits bu maçı da 19-17 önde kapatmayı başardı ve galibiyet sayısını 9’a çıkartıp zirvede 6 puanlık farkla soluk almış oldu.

ANT eSports vs Dark Passage.Dominos
5.Haftanın çekişmeli geçen bir başka karşılaşması Dark Passage.Dominos ile ANT eSports arasında yaşandı. İlk haritası inferno olan eşleşme müthiş bir heyecana sahne olurken 15-15 biten maçta uzatmada t ve ct tarafında ikişer raund kazanan Dark Passage, maçı 19-17 kazanırken ANT eSports’a 3.mağlubiyetini tattırmış oldu. Bu iki takımın ikinci karşılaşması ise train haritasında oynandı. Yine birbirine çok yakın geçen maçta ANT eSports t tarafında 1-0 öne geçmesine rağmen force raundu rakibine verince skora denge gelmiş oldu(1-1) Ct tarafının verdiği avantajla 2 raund daha alan Dark Passage.Dominos, skoru 3-1’e taşıdı. ANT eSports, rakibinin kazandığı avantajı tersine çevirerek skoru 4-3’e getirmeyi bildi. Bu raundun ardından mola alıp sideları agresif olarak tutan Dark Passage.Dominos, ilk yarıyı 9-6 önde kapatmayı bildi. T tarafına da agresif bir başlangıç yapan Dark Passage.Dominos, rakibinin hatalarını da iyi değerlendirerek maçı 16-13 kapatmayı bildi.

No Quarter Cartel vs Sons of Snakes
Haftanın bir diğer karşılaşmasında 4.hafta rakibi X’it’in maçlara çıkamamasıyla 6 puan kazanan No Quarter Cartel takımıyla son şampiyon Sons of Snakes takımları mücadele etti. İlk karşılaşma mirage haritasında olurken maça ct tarafında başlayan Sons of Snakes pistol raundunu kazanarak skoru 1-0’a getirdi. Ancak force raundunda rakibinden tek bir oyuncuyu bile öldürmeyi başaramayan Sons of Snakes, fazla hata yaptığı side savunmasıyla rakibine avantajı vermiş oldu(1-1). Bu dakikadan sonra rüzgarı arkasına alan No Quarter Cartel ekibi, t tarafında oynadığı etkili oyunla ilk yarıyı 11-4, maçı da 16-4 kapatmayı bildi. Russ’ın aldığı 23 fragın birçoğunun entry olması, bu galibiyette etkili rol oynadı. İki takımın diğer maçı ise train haritasında geçerken ilk yarıda t tarafında olmasına rağmen 10-5’lik bir üstünlük kuran No Quarter Cartel, maçı da 16-8 kazanarak turnuvadaki iddiasını kanıtlamış oldu ve 2.sıraya kadar yükseldi.

Gpay ICE vs TOA eSports
Gpay ICE ekibi turnuvadan çekildiği için TOA eSports bu maçlardan hanesine 6 puan yazdırmış oldu.

Hazırlayan:Onur "CoMa" Toprak
HypatiA, Wednesday, 28/03/18 06:43
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed