Turkey
ESL Türkiye Şampiyonası 4.Haftanın Analizi Sizlerle!
ESL Türkiye’de 4.hafta geride kalırken haftaya Royal Bandits ve ANT eSports takımlarının etkili performansları damga vurdu.
Takımlar aldıkları galibiyetlerle 4.hafta sonunda ilk 2 sıradaki yerlerini korurken Son ESL Türkiye şampiyonu Sons of Snakes 2 mağlubiyet aldı. Dark Passage.Dominos ise biri hükmen olmak üzere 2 galibiyet elde ederken benzer bir şekilde No Quarter Cartel takımı da rakibi X’it’in maçlara çıkamamasıyla haftayı 6 puanla kapatmış oldu. 4.haftası geride kalan ligde GPay ICE takımı bu haftanın sonunda da henüz galibiyetle tanışamadı.

Dark Passage.Dominos vs GPay ICE


Haftanın açılış karşılaşmasında karşı karşıya gelen 2 takımın ilk mücadelesi nuke haritasında oynandı. Bıçak raundunu kazanan Gpay ICE nuke haritasında oldukça önemli görünen ct tarafını seçmiş olmasına rağmen A tarafına hızlı bir oyun yapıp sadece 1 kişi kaybeden DP, ilk raundu kazanmış oldu. Bunun üzerine dikkatli ve organize t oyunları sergileyen mavi beyazlılar ilk yarıyı 11-4 önde kapattı ve nuke haritasına çalıştıklarının işaretini verdi. İkinci yarıda da hata yapmayan Dark Passage.Dominos dağınık bir görüntü sergileyen rakibini 5-0’lık bir seri ile geçip maçı 16-4 galip tamamladı. Bu 2 takımın diğer mücadelesine GPay ICE takımı çıkmayınca DP, hükmen 16-0 kazanmış oldu ve 6 puanla haftayı tamamladı.

ANT eSports vs TOA E-Sports


4.Haftanın bir diğer eşleşmesinde ANT eSports ve TOA E-Sports takımları 2.kez karşılaştıkları günde yine cobble haritasında mücadele etti. İlk maçta 16-1 kazanmanın da moraliyle maça ct tarafında başlayan ANT eSports, pistol raundunda rakibine geçit vermezken force raundlarında da hata yapmayınca defansif tarafın da avantajıyla maçı 11-0’a kadar getirdi. Bu dakikadan sonra rakibine bir el vermiş olmasına rağmen ANT eSports, ilk yarının geri kalanında da dengeli ct oyununu sürdürünce ilk 15 raund 13-2 ANT ekibinin üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarıdaki pistol raundunu da alan ANT takımı maçı 15-2’ye kadar getirse de TOA E-Sports, üst üste 6 raund kazanarak geri dönüşün sinyalini vermiş olsa da ANT eSports bu umutların daha uzun sürmesine izin vermeyerek maçı 16-8, haftayı da 2 galibiyetle kapatmayı başardı.

Royal Bandits vs Sons of Snakes


Haftanın merakla beklenen eşleşmesinde 2 iddialı ekip ilk olarak mirage haritasında karşı karşıya geldi ve bu haritada rakibinden çok daha etkili görünen Royal Bandits maçı 16-7 kazanmayı bildi. Rövanş niteliği taşıyan maçta bu kez takımlar overpass haritasında mücadele verdi. Maça t tarafında başlayan Sons of Snakes, pistol raundu kazanarak 1-0 öne geçmesine rağmen force raundda rakibine karşı üstünlük kuramayınca maç 1-1’e geldi. Bu dakikadan sonra ct tarafının da avantajıyla birçok elde bomba kurdurmuş olmasına rağmen Royal Bandits maçı 5-1’e kadar getirdi. Bireysel performanslarla maça tutunmaya çalışan Sons of Snakes ilk yarıda rakibinden sadece 2 raund alabildi ve 13-2’lik bir skorla ilk yarı sarı siyahlıların üstünlüğüyle geçildi. İkinci yarıdaki pistol raundu da alan Royal Bandits, hata yapmayınca maç 16-2 gibi ezici bir skorla bitmiş oldu. Kağıt üzerinde en güçlü rakiplerinden biri olan Sons of Snakes’e karşı Royal Bandits takımı, takım oyununu çok iyi oynayarak ve frag dağılımını dengeli yaparak iki haritada da fazla zorlanmadan haftayı 6 puanla geçti ve liderliğini sürdürmüş oldu.


No Quarter Cartel vs X'it


Takım içi sorunlar yaşayan X’it maçlara çıkmayınca 2 maçtan da hükmen 16-0 galip ayrılan taraf No Quarter Cartel takımı oldu.


HazırlayanOnur "CoMa" Toprak
HypatiA, Wednesday, 21/03/18 06:28
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed