Turkey
Red Bull Son Şampiyon Playoff Maçları Tamamlandı!
Redbull Son Şampiyon tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen playoff maçlarıyla birlikte artık Büyük Final’e geldik. Playoff maçları ise bir hayli çekişmeli ve güzel anlarla dolu geçti. Bu haberimizde playoff maçlarında neler yaşanmış, neler olmuş hep beraber bir bakalım.

THIRTYSIX BOYZ VS. COZY BOYS


1.MAÇ

ThirtSix Boyz ve turnuvaya davetli olarak katılan Azeri takım Cozy Boys arasında geçen mücadele oldukça güzel anlara sahip oldu. Oyun başlarında Cozy Boys oyunu dengede getirse de bu onlara yeterli olmadı. Oyun ilerledikçe ağırlığını ortaya koyan Gyrocopter ve Tinker ile çok fazla hasar çıkaran ThirtySix Boyz ekibi maçı kazanmayı bildi.


2.MAÇ

İkinci maç Azeri takım Cozy Boys için ya tamam ya da devam maçına dönmüştü. Ancak buna rağmen Invoker gibi bir kahraman tercih ederek riskli bir seçim aşaması geçirdiler. Oyuna geldiğimizde ise durumun hiç öyle olmadığını anlamış olduk. ThirtySix Boyz ekibi ara sıra etkili olsada bazen aşırı agresif oyunlarına karşılık Cozy Boys ekibinin harika kombolarıyla birlikte oyunu çeviren taraf oldu. Invoker ve Tidehunter’ın yaptığı kombolara bir türlü çare üretemeyen ThirtySix Boyz ekibi bu maçı kaybetti ve seride durum 1-1’e geldi.3.MAÇ

Son maçta ise ThirtSix Boyz eksilerden beri kullanılan Luna ve Shadow Demon kombosunu kullanmayı tercih etti. Yapılan bu kombo başarılı da oldu. Tiny ve Puck ile bir yandan takım savaşlarında yüksek hasar çıkarırken bir yandan da kulelere çok fazla hasar veren Luna’ya çare bulamayan Cozy Boys ekibi maçı daha fazla tutamadı ve seriyi 2-1 kaybetti. Bu sonuçla beraber Cozy Boys ekibi turnuvaya veda etmiş oldu.


TEAM ENTELECHY VS. CHALLENGE ACCEPTED


Team Entelechy her sene olduğu gibi bu sene de finali zorlamaya devam ediyor. Playoff ilk maçında iowme, Calmy gibi oyunlara sahip olan Challenge Accepted takımıyla karşılaşan Team Entelechy, çekişmeli maçlara sahip olan seriyi 2-1’lik skorla kazandı ve yarı finale kaldı.

VETERANLAR VS. SERİDEN


Mamakclub, Vardth gibi oyunlara sahip olan Veteranlar takımı playoff aşamasında oldukça iddialı duruyor. Ancak işler hiç umdukları gibi gitmedi. Playoff ilk maçında Seriden takımı ile karşılaşan Veteranlar 0-2 gibi bir skor ile ağır bir mağlubiyet aldılar ve Redbull Son Şampiyon’a bu senelik veda etmiş oldular.

THE ASCENDANT VS. RUINERS


NRS, Rocco, Schyter gibi oyunculara sahip olan The Ascendant takımı, turnuvanın da en iddialı ve büyük final görebilecek takımlarından biriydi. Nitekim ilk maçlarını da kolay bir şekilde kazandılar. Ruiner takımıyla karşılaşan The Ascendant, seriyi 2-0 gibi net bir skorla kazandı ve yarı finale kaldı.

YARI FİNAL : TEAM ENTELECHY VS. SERİDEN
1.MAÇ

Playoff’larda yarı final ilk maçı Team Entelechy ve Seriden takımları arasında gerçekleşti. İki takım da ilk maçta güzel kahraman seçimleri yaptı. Oyun başında iki takım da eşit gidiyordu. Ancak oyun ilerledikçe oyunda üstünlüğünü koyan bir offlane oyuncusu Wuiter vardı. Batrider + Shadow Fiend kombosuyla rakip offlane oyuncusu Void’i oyundan düşürmeyi başaran Team Entelechy, karşı takımın takım savaşlarında etkisiz olmasına neden oldu ve maçı da böylece kazanmış oldular.


2.MAÇ

Serinin ikinci maçında yine Team Entelechy takımı ağır basan taraf oldu. Her koridorda üstün olarak çıkan Team Entelechy, 24-8 gibi net bir skor aldı ve seriyi 2-0 kazanarak playoff finaline kalmayı başardı.
https://s9.postimg.org/awh9zxhpr/image.png">

YARI FİNAL : THIRTSIX BOYZ VS. THE ASCENDANT


Turnuvanın en güçlü takımlarından biri olarak bahsettiğimiz The Ascendant takımı, playoff yarı finalde yine iyi bir takım olan ThirtSix Boyz ile karşı karşıya geldi. Oyuna ağırlığını çok fazla koyan taraf The Ascendant takımı olunca ThirtSix Boyz ekibi için mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Rahat bir yarı final çıkartan The Ascendant ekibi seriyi 2-0 kazandı ve finale çıkan ikinci takım oldu.

FİNAL : TEAM ENTELECHY VS. THE ASCENDANT
1.MAÇ

İlk maçta büyük risk alarak Legion Commander seçimi yapan The Ascendant takımı kendi elleriyle işlerini zora soktu diyebiliriz. Genel olarak oyunda Visage ve Legion’un etkisiz kalması. Duel zamanlarında gelen Omni ultisiyle Duel hasarı alamaması. The Ascendant için carry eksikliğine yol açtı. Böylece PL’nin etkisi çok fazla artmaya başladı. Nitekim oyunu da bu şekilde kaybetmiş oldular.
https://s9.postimg.org/g7w6knqxr/image.png">

2.MAÇ

Playoff final serisinin ikinci maçında The Ascendant takımı yine KotL ve Anti-Mage gibi fazla seçilmeyen kahramanlar ile yola devam etmek istedi. Ancak işler yine istedikleri gibi gitmeyecekti. Viper’ın orta koridor’da QoP’e adeta kan kusturması ve bu sırada diğer koridorların da The Ascendant’a oranla daha baskın olması sonucu ezici bir üstünlükle Team Entelechy ikinci maçı da kazandı ve büyük finalde Unchained Esports takımıyla karşılaşmaya hak kazandı.
ESL Redbull Son Şampiyon büyük finali için artık gün saymaya başladık. 25 Mart Pazar günü büyük finalde Unchained Esports ile Team Entelechy'nin mücadelesine tanıklık edeceğiz. İstanbul'da, Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleştirilecek finali RedBull.com üzerinden de canlı izleyebileceksin. Sen de büyük finali İstanbul, Grand Pera’da büyülü atmosferle beraber izlemek istiyorsan www.redbull.com/sonsampiyon adresine seni alalım. Davetiye için başvurunu oluştur ve bu büyük mücadeleyi yerinde seyret!
HypatiA, Tuesday, 13/03/18 09:33
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed