Turkey
ESL Türkiye Şampiyonası 3.Hafta Değerlendirmesi
Tüm heyecanıyla devam eden şampiyonada bu haftanın ardından liderlik koltuğu Royal Bandits’e geçerken, izleyenler son derece keyifli ve çekişmeli maçlara tanıklık ettiler. İlk 2 haftanın lideri ANT eSports takımı liderliği kaptırırken GPay ICE ekibi 3.haftanın ardından da henüz galibiyetle tanışamadı.
Şimdi gelin bu hafta şampiyonada neler yaşanmış hep birlikte bir göz atalım.

Puan Tablosu
Dark Passage.Dominos vs Royal Bandits


Haftanın ilk maçında ilk 2 haftayı 9 puanla 3.sırada tamamlayan Dark Passage ve yine kendisi gibi 9 puanlı 2.sıradaki Royal Bandits takımları karşı karşıya geldi. Mirage haritasındaki mücadelede bıçak roundunu kazanana Dark Passage counter tarafını seçerken rakibi Royal Bandits’i terör tarafına göndermiş oldu. İlk roundu kazanan Dark Passage Dominos’a force roundunu alarak karşılık veren Royal Bandits skoru 1-1 e taşıdı. Terör tarafında üstün bir oyun sergileyen Royal Bandist üst üste aldığı ellerle skoru 6-1’e getirdi. İlk yarının devamında karşılıklı alınan ellerin ardından sarı siyahlılar ct tarafına 9-6’lık bir avantajla girmiş oldu. İkinci yarıda dengeli oyununu sürdüren Royal Bandits karşılaşmadan 16-9 galip ayrılarak günün ilk galibiyetini almış oldu.


No Quarter Cartel vs TOA E-Sports


Haftanın ikinci karşılaşmasında No Quarter Cartel takımı ile TOA E-Sports takımı mirage haritasında karşı karşıya geldi. İlk 2 haftayı 6 şar puanla kapatan iki takımın karşılaşmasında maça terör tarafında başlayan No Quarter Cartel, andrEx’in bireysel çabasıyla pistol roundunu almasına rağmen TOA E-Sports, force yaptığı eli kazanarak skora dengeyi getirdi(1-1). Ardından 5-0’lık bir seri yakalayan ct ekibi skoru 6-1’e getirdi. Yardımlı CT savunmasını sürdüren TOA E-Sports ilk yarıyı da 11-4 önde kapatmayı bildi. İkinci yarıda terör tarafında da fazla hata yapmayan TOA E-Sports maçı 16-6 kazanırken aldığı 28 frag ile Jabbawockeez. takımının galibiyetinde önemli bir rol oynadı.


Royal Bandits vs Dark Passage.Dominos


İki takımı ikinci kez karşı karşıya getiren karşılaşma train haritasında oynandı. İlk maçta olduğu gibi bıçak roundunu kazanan DP, maça ct tarafında başlamayı tercih etti. Pistol roundunu kazanan DP, bu kez force roundlarda hata yapmadı ve skoru 5-0 a taşıdı. İlk 5 roundun ardından rakibine terör tarafındaki etkili oyunuyla karşılık veren Royal Bandits, ilk yarıda 6 round kazanarak ct tarafına avantajlı olabilecek bir skorla 9-6 geride girdi. İkinci yarıda pistol roundu rakibine veren Royal Bandits bir ara 12-8 geriye düştüğü maçta, maça tutunmayı bildi ve aldığı 8-0’lık seriyle karşılaşmadan 16-12 galip ayrıldı. İlk maçta tutuk bir görüntü çizen Sasuke, aldığı 27 kill ile takımına büyük katkı sağladı.


TOA E-Sports vs No Quarter Cartel


Takımlar bu kez overpass haritasında karşı karşıya gelirken maça ct tarafında başlayan TOA takımı, ilk 2 eli hanesine yazdırırken No Quarter Cartel takımı akıllı t oyunlarıyla 3-0 lık bir seri yakaladı ve skoru 3-2 ye taşıdı. Bu dakikadan sonra da dengeli geçen ilk yarının ardından t tarafında aldığı 8 roundluk avantajla No Quarter Cartel ekibi ct tarafına 8-7 önde girdi. İkinci yarısı da büyük heyecana sahne olan karşılaşmada ilk 20 round 10-10 eşitlikle geçildi. Bu dakikadan sonra rakibinin hatalarını da iyi değerlendiren No Quartel Cartel, sık sık bağlantı problemleriyle duran karşılaşmadan 16-11 üstünlükle ayrıldı ve takımlar birbirleriyle yaptıkları karşılaşmalardan 3’er puanı hanelerine yazdırdı.


Sons of Snakes vs GPay ICE


Haftanın üçüncü eşleşmesinde son şampiyon Sons of Snakes ve GPay ICE takımları overpass haritasında karşıya geldi. Maça terör tarafında başlayan Sons of Snakes etkili oyunuyla skoru 4-0’a getirdi. Bunun ardından 1 el kazanan Gpay ICE diğer roundu rakibine verince, ekonomik resetlenmenin de etkisiyle 4-0’lık bir seri daha yakalayan son şampiyon skoru 8-1’e taşıdı. Bu dakikadan sonra skora tutunmaya çalışan mavi beyazlılar ilk yarıya ct tarafında oynamalarına rağmen 11-4 geride girdi. Ct tarafında da bir geri dönüşe izin vermeyen Sons of Snakes ekibi dengeli kill dağılımı ve her oyuncusundan aldığı katkıyla karşılaşmayı 16-8 galip tamamladı.


ANT eSports vs X'it


3.Haftanın son eşlemesinde ANT eSports ve X’it takımları cobble haritasında karşı karşıya geldi. Pistol roundunu kazanan ANT eSports, force roundlarda hata yapmayınca skoru 3-0’a getirdi. X’it ekibi aynı şekilde 3-0’lık bir seriyle maçı 3-3’e getirirken karşılıklı alınan ellerin ardından 10.round ANT eSports’un 6-4 üstünlüğü ile geçildi. ANT eSports’un terör tarafında oynadığı etkili oyunlara karşılık vermekte zorlanan X’it ikinci yarıya 9-6 geride girdi. İkinci yarısında da heyecanı hiç bitmeyen mücadeleyi X’it terör tarafında oynadığı organize oyunlarla maçtan 16-12 galip ayrılmayı bildi.


GPay ICE vs Sons of Snakes


İki takımın müthiş bir heyecana sahne olan ve uzatmaya giden karşılaşması ise tıpkı ilk maç gibi yine overpass haritasında oynandı. Maça terör tarafında başlayan Sons of Snakes, ilk 5 elin ardından skor tabelasında 4-1 üstündü. Bu dakikadan sonra Gpay ICE, karşılık vermeye çalışsa da 10-5 gibi bir avantajı rakibine kaptırdı ve ilk yarıyı geride kapattı. Ancak terör tarafında oldukça etkili bir oyun ortaya koyan GPay ICE, 22.round sonunda rakibini yakalamayı başardı. BISKUIT’in aldığı killer ve ortaya konan bireysel oyunlarla GPay ICE, skoru 15-13’e taşıyarak ilk galibiyetine oldukça yaklaştı. Ancak sadece 2 deagle, 1 cz75 ve 2 m4 ile oynadığı 29.roundu agresif bir ct savunmasıyla sürdüren Sons of Snakes, rakibine bombayı da kurdurmasına rağmen 1e1 kalan LEGO’nun, Fastmotion’u düşürmesiyle skoru 15-14’e getirdi. Son elde daha temkinli oynayan Sons of Snakes, rakibinin A oyununa karşılık verdi ve maçı uzatmaya götürmeyi başardı. Uzatmalarda ise 2’si ct tarafında 2’si de t tarafında 4 el alan son şampiyon, karşılaşmadan 19-17 galip ayrıldı.


X'it ANT vs eSports


3.haftanın en çekişmeli karşılaşması ise son karşılaşma oldu. Mirage haritasında oynan maça ct tarafında başlayan ANT eSports, ilk 3 roundda hata yapmadı ve skoru 3-0’a getirdi. Ancak X’it, terör tarafında rakibine muhteşem bir karşılık vererek skoru 7-3’e getirdi. Bu dakikadan sonra da ct tarafında hatalar yapan ANT eSports ilk yarıyı 11-4 geride bitirdi. İkinci yarıya da etkili başlayan X’it 28.round bittiğinde skor tabelasında 14-4 öndeydi. Bu dakikadan sonra rakibinin bireysel hatalarından da faydalanan ANT eSports, skoru bir anda 14-11’e taşıdı. X’it skoru 15-11’e getirse de maçı kapatamadı ve normal süre 15-15 tamamlandı. İlk uzatmalar da muhteşem bir mücadeleye sahne olurken 18-18’lik skor maçı ikinci uzatmaya taşıdı. İkinci uzatmanın ardından ise harika geri dönüşünü tamamlayan ANT eSports haftanın son karşılaşmasından 22-20 üstün ayrılan taraf oldu. Bu karşılaşmada özellikle AWP’siyle çok etkili görünen nekr’nin aldığı tam 41 kill ANT eSports’un geri dönüşünü engelleyemedi.


Her zamanki gibi, yeni haberler ve Türkçe içerikler için Facebook sayfamızı ve Twitter'ımızı takip etmeyi unutmayın!

Resmi ESL Türkiye Discord Serveri

Discord'da Bize Katilin!


ESL Türkiye Sosyal Medya
ESL Turkey Staff


Hazırlayan:Onur “CoMa” Toprak
HypatiA, Tuesday, 13/03/18 08:26
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed