Turkey
ESL Türkiye Şampiyonası 1. Hafta Maçları Tamamlandı!
Yeni bir CS:GO şöleninden hepinize merhaba! Geçtiğimiz haftalardaki elemelerin ardından ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu Ligi resmen başladı!
Birbirinden güçlü 8 takım ligi altüst etmek için kolları sıvadı. Takımlarımız bu sene yeni transferleri ve yeni taktikleriyle beraber kendilerine olan güveni yükseltmeyi başardılar. Bu haftaki fikstürlerimiz çok çekişmeli geçmekle beraber bir sonrakini merakla beklettiriyorlar. Maçlarımız En İyi 1 (BO1) üzerinden oynandı.

Sunucu olarak bizlere Özgür "root" Alagül ve Alican “Karahan” Karahan eşlik ettiler. ESL Türkiye Şampiyonasından en yeni haberler ve Türkçe içerikler için Facebook sayfamızı ve Twitter'ımızı takip etmeyi unutmayın!

Peki, Birinci Haftada Neler Yaşandı?TOA E-Sports vs. Dark Passage.Dominos

Ligin ilk karşılaşması Mirage haritasında oynandı. Dark Passage.Dominos ve TOA E-Sports karşılaştılar. Bu kıran kırana mücadelenin sonunda gülen taraf DP ekibi oldu.
Bıçak raundunu kazanan DP, CT tarafına geçti. İlk yarı 10-5 DP üstünlüğüyle sonuçlandı. Diğer yarıda TOA E-Sports sınırları ne kadar zorlasa da Dark Passage.Dominos maçı 16-14 ile kapatmayı bildi.


No Quarter Cartel vs. Royal Bandits

Mirage haritasında oynanan karşılaşmada bıçak raundunu kazanan Royal Bandits CT tarafını seçmiş olmasına rağmen No Quarter Cartel takımının ilk yarı performansı oldukça iyiydi. 9-1’lik bir seri yakalayan NQC ekibine karşı Royal Bandits de bir seri başlatarak 15-1’lik bir seri ile maçın sonunu getirdi ve 16-9 ile Royal Bandits kazanan taraf oldu.


Dark Passage.Dominos vs. TOA E-Sports

İkinci maçlarında da Mirage haritası oynayan iki takımda, bu sefer yüzü gülen taraf TOA E-Sports oldu. Bu sefer bıçak raundunu kazanan TOA takımı CT tarafına geçti. İlk yarıda iki takım da oyunu elden bırakmadı ve DP 8-7 ile yarıyı tamamladı. Ardından serilere başlayan TOA ekibini DP her ne kadar durdurmak istese de 4 raunttan başka el alamadı ve TOA E-Sports Dark Passage.Dominos takımını 16-12 yendi.


No Quarter Cartel vs. Royal Bandits

Dördüncü karşılaşmamızda ise harita Cobblestone olarak belirlendi. No Quartel Cartel takımı bıçak raundunu alarak T tarafına geçmesine rağmen Royal Bandits 11-4 ile ilk yarıyı aldı. Ardından 6 raunt üst üste kazanan NQC durumu 10-11’e kadar getirse de Royal Bandits disiplinini bozmayarak 16-11 skor ile iki maçı da kazanmayı bildi.


ANT eSports vs. GPay ICE

Inferno haritasında oynanılan bu karşılaşmada bıçak raundunu kazanan ANT eSports CT tarafına geçti ve 12-3 ilk yarı skoruyla farkını ortaya koydu. İkinci yarı ilk üç raundu alan GPay ICE, oyuna ortak olmak için adımları atsa da ANT eSports maçı 16-7 ile kazanmayı bildi.


Sons of Snakes vs. X’it

Cobblestone haritasında oynanılan bu karşılaşmada Sons of Snakes takımı bıçak raundunu kazanıp T’ye geçti ama X’it Pro CT tarafında onları bomba bölgesine sokmadı. Sadece bir kere bomba kurabilen Sons of Snakes takımı ilk yarıyı 10-5 geride kapattı. İkinci yarıda da karşılıklı dört raunt alan iki ekipte sonuca daha yakın olan X’it Pro 16-10 üstünlükle kazandı.


X’it vs. Sons of Snakes

İkinci maçta ise harita Mirage oldu. Bıçak raundunu kazanan taraf yine Sons of Snakes oldu ve CT tarafına geçtiler. İlk yarıda bombanın patlamasına izin vermeyen Sons of Snakes 8-7 ile yarıyı kapattı. Ardından yine karşılıklı seriler yapılmasına rağmen Sons of Snakes 16-13 ile maçı kazandı.


ANT eSports vs. GPay ICE

Bugünün en çok seçilen haritası olan Mirage ile haftayı kapatıyoruz. Bıçak raundunu yine ANT eSports takımı kazandı ve yine CT tarafını seçti. İlk yarıya daha iyi başlayan ekip Gpay.ICE 9-6 ile yarıyı kapattı. Fakat ANT eSports takımı T tarafında farklı farklı oyunlarıyla GPay ICE takımını çaresiz bıraktı ve GPay ICE ANT’ın taktiklerine karşılık veremedi. İkinci yarıyı 10-1 kazanan ANT 16-10 ile haftayı tamamladı.


Güncel Puan Tablosu


Bu sonuçla beraber ESL Türkiye Şampiyonasında 1. hafta mücadelelerini tamamlamış olduk. Karşınızda Kış Sezonu etabının güncel puan durumu.
Daha fazla taktik ve iş birliğiyle haritaların kontrolü sizin elinizde olsun!
Lig Aşaması Tarihleri Hakkında HatırlatmaLig Aşaması maçları 24 Şubat - 8 Nisan tarihleri arasında oynanacak ve seçilen maçlar resmi ESL Türkiye Twitch adresi ile beraber Facebook’tan da yayınlanacaktır. 11 Mart Pazar Günü oynanacak 3. hafta ve 8 Nisan Pazar günü oynanacak 7. hafta maçları hariç tüm lig maçları Cumartesi günü oynanacak şekilde planlanmıştır.

Hazırlayan: Serkan "Uttermost" Kesik
HypatiA, Wednesday, 28/02/18 11:49
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed