Turkey
RED BULL SON ŞAMPİYON 2018 ELEMELERİNDE İLK İKİ AŞAMA TAMAMLANDI!
Bu haftasonu düzenlenen elemelerin özetlerini haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

BİRİNCİ AŞAMA


Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası olan Red Bull Son Şampiyon, bu sene de gerçekleşiyor. Önceki turnuvalarda olduğu gibi yine birbirinden çekişmeli maçların ve birbirinden iyi takımların dahil olduğu Red Bull Son Şampiyon’da eleme aşamasının ilk ayağı tamamlandı. Bu eleme aşamasında geçtiğimiz senelerde gördüğümüz takımların bazıları da yer aldı. Team Entelechy, Revenge Wish e-Sports gibi takımların yer aldığı ilk eleme aşamasında The Ascendant ve Challenge Accepted takımları playoff aşamasına katılmaya hak kazandı.The Ascendant takımında geçtiğimiz senelerden de tanıdığımız Avalance, ESonie, NRS, Rocco ve Schyter yer alırken; Challenge Accepted takımında ise Calmy, Dingo, iowme, r4y ve Saffie yer almakta. The Ascendant’ın geçtiğimiz senenin şampiyonu Team Entelechy’yi elemesi dikkat çekmişken, Challenge Accepted takımı ise yine geçtiğimiz sene iyi maçlar çıkaran Revenge Wish e-Spors takımını elemeyi başardı.
Bu eleme aşamasında 38 takım arasından çıkan The Ascendant ve Challenge Accepted takımları playoff aşamasını garantilerken, kalan takımları ise henüz şanslarını kaybetmiş değil.İKİNCİ AŞAMA


Red Bull Son Şampiyon elemelerinin ikinci aşamasında bir önceki elemede kaybeden takımların yanında yeni katılan takımlarla beraber yine birbirinden güzel maçlar oynandı. GoHome, Revenge Wish ve Team Entelechy gibi geçtiğimiz senelerden tanıdığımız takımların katıldığı ikinci eleme aşamasını Team Entelechy ve Ruiners takımları kazandı ve playoff’a katılmaya hak kazandılar.İki takımında kadrolarına baktığımızda Team Entelechy geçtiğimiz senelerdeki kadrosunda birkaç değişiklik yaparak; Klasynky, Akrin, Eledh, Sjok ve Wuiter ile turnuvaya devam etti. Ruiners takımı ise; Canafay, frokko, Fury, LeADeR, SleaR beşlisi ile turnuvaya katıldı. Bir önceki elemenin yarı final aşamasında elenen Ruiners takımı ikinci elemede güzel bir oyun ve şansın yardımıyla playoff aşamasına geçmeyi başardı. Team Entelechy ise yine bir önceki eleme aşamasında Ruiners takımının da mağlup olduğu The Ascendant takımına 1-0 kaybetmişti. İkinci elemede ise daha iyi çalışan Team Entelechy playoff aşamasına kalmaya hak kazandı.

Red Bull Son Şampiyon elemeleri henüz sonlanmış değil. 3-4 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek ikinci ve üçüncü elemeler sonucunda playoff aşamasına kalan takımlar da belli olacak. Playoff aşaması ise Twitch platformu üzerinden izlenebilir durumda gerçekleştirilecek. Playoff’u kazanan takım ise LAN Grand Finalde, Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2017 şampiyonu Unchained Esports (eski takım adı Eski Jenerasyon) ile karşı karşıya gelecek. Grand Final, 25 Mart tarihinde Grand Pera Emek Sahnesi, İstanbul’da gerçekleştirilecek ve aynı zamanda Redbull.com.tr üzerinden canlı izlenebilecek. Sen de, kahraman olma sırasının senin takımında olduğunu düşünüyorsan Red Bull Son Şampiyon elemelerine katıl ve gücünü göster!

Fatih “ReLux” Dedeli
HypatiA, Tuesday, 27/02/18 05:00
 
comments (2)
 
 
Avalanche*
Scyther*
Bence direk saytır
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed