Turkey
Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonu Sons of Snakes
Sabahın erken saatlerinden itibaren Volkswagen Arena’ya akın etmeye başlayan izleyiciler bir tarafta, aylardır final için CS:GO başında saatlerini harcayan takım oyuncuları bir tarafta.
Herkesin iple çektiği o anı bize; Sunucu Mustafa Özben, sunucu masasında Enes “Henezini” Tekir, Alican “Karahan” Karahan ve analiz masasında Özgür “Root” Alagül, Yaren “Nariel” Cirit, Burak Aydoğan, Berkant “Beta” Cen heyecanlı anlatımlarıyla eşlik ettiler.

İlk defa bu denli büyük bir turnuvanın yapılması CS:GO severlerin salonu doldurmasıyla sonuçlandı. Gelemeyenler ise ekran başında heyecana ortak oldular. Kameramanından rejisine, moderatöründen tüm çalışanlarına kadar herkesin emeği geçti. Elbette hatalarımız oldu fakat hepsinden birer ders çıkarıp bir dahakine en sorunsuz haliyle sizlere sunmak istiyoruz.

Bu muhteşem maçın kahramanlarını saymak gerekirse;


DP.BKM Express takımının 5’lisi şöyleydi.
DP|XANATOS
DP|bishop
DP|hatex
DP|SARANOSTRA^^
DP|KEY-

Sons of Snakes takımının 5’lisi ise bu şekilde.
Snakes’ Gandhibot
Snakes’ e1
Snakes’ kero
Snakes’ GAIS
Snakes’ LEGOO

DP.BKM Express ve Sons of Snakes arasında oynanan karşılaşmaya şüphesiz ki iki takım çok iyi çalışmış. Fakat yüzlerce seyircinin önünde oynamak onlara yeni tecrübeler kattı ve finale kalarak uluslararası pozisyonda daha büyük adım attılar. Öncelikle haritalarımız Cache, Train, Cobblestone, Overpass ve Mirage oldu. Yani buradan da anlayacağınız üzere maç 5. haritaya kadar uzadı.
İlk haritamız olan Cache’e DP takımının istekli başlaması kupayı ne kadar istediğini gösterdi ve ilk yarı 11-4 DP üstünlüğüyle kapandı. Ardından geri dönüş için değişik taktikler uygulayan Sons of Snakes 12 raunda kadar kazanabilse de DP, 16-12’lik skorla ilk haritayı kazanmasını bildi.

İkinci haritamız olan Train’de ise Sons of Snakes takımının ne kadar iyi olduğunu herkes biliyor. Bunu ilk yarıda herkesin gözü önünde tekrar gösteren SOS, 12-3’lük bir skor elde etti. DP farklı stratejiler kullanarak 10 raunt yakalasa da SOS, haritanın en iyisi olduğunu vurgulayarak 16-10 ile finalde eşitliği yakaladılar.
Böylece Cobblestone’a geçtik. Bu sefer de Sons of Snakes üstünlüğü görüldü. 12-3’lük bir T üstünlüğü ile rakibe gözdağı veren SOS, ikinci yarıda da üstünlüğünü korumaya devam edince yine çok zorlanmadan 16-10’luk galibiyeti elde etti.
Dördüncü haritamız Overpass ise adeta kıran kırana geçti. Bu mücadelede eşit skorlar ile takımlar birbirlerini kovalasa da DP.BKM Express takımı finale götüren oyunlarını ortaya koyunca maç sonuncu haritaya kaldı.

Mirage haritasında tam da finalin son maçına yakışır bir oyun oynandı. T tarafında başlayan Dark Passage.BKM Express çeşitli oyunları sayesinde 9-6 ile ilk yarı üstünlüğü buldu. İkinci yarıda da Sons of Snakes takımının biraz daha baskın olması ile birlikte kupanın sürekli el değiştirdiğini gördük. Performansı düşmeyen iki takımın da maçı uzatmaya götürmesi beklenilen bir hareketti. Maç uzatmaya gittikten sonra iki takım da 1’er raunt aldı. Maç 16-16 olduktan sonra SOS hiç raunt kaybetmeyince 19-16 ile Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası Şampiyonu Sons of Snakes oluyor!

Öncelikle her aşamada varını yoğunu ortaya koyan bütün takımlara teşekkür ederiz. Bir sonraki turnuvaya daha iyi hazırlanıp daha iyi yerlere gelmeniz dileğiyle. Buradan bütün ESL ekibine uğraşlarından ötürü de teşekkür ediyor olup hem bu turnuvaya canlı şahit eden seyircilere hem de ekran başında izleyenlere de bizleri yalnız bırakmadığı adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Tekrardan tebrikler Sons of Snakes!

O, iki güzel günün ardından akılda kalanlar ise fotoğraflar oluyor.


Hazırlayan: Serkan "Uttermost" Kesik
HypatiA, Monday, 20/11/17 05:50
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed