Turkey
Final zamanı! ESL Pro League 6. Sezonu çevrimiçi bölümünün son haftası sonuçlandı.
ESL Pro League 6. Sezonu çevrimiçi bölümü sona erdi. Odense'ye giden yol, tüm katılımcılar için uzun ve yorucu oldu. Kazanacağına kesin gözüyle bakılan bazı favoriler bu yolun sonuna gelemedi. En çok dikkat çeken isimler Cloud9 ve G2 idi. Ancak her ikisi de bu son hafta Danimarka’ya bilet kazanma şanslarını kaybettiler.
Elemelerde, Ghost Gaming ve BIG, düşeceğine en fazla inandığımız iki takımdı. Ancak her iki taraf da MDL’yi geçti ve dünyanın en zorlu liginde sınırlarını zorladılar.
Kuzey Amerika’dan Rogue ve Immortals’ın yanı sıra, Avrupa’dan GODSENT ve Na’Vi, EPL’de kalabilmek için, MDL’den iki ve üç seri başı takımına karşı eleme maçları oynayacaklar.

Son olarak ve en önemlisi, her iki bölgeden de 12’şer takımımız var ve bu takımlar bir ay içinde büyük Pro League ödülü için Odense’de çarpışacaklar.
Final haftasının nasıl geçtiğine bir göz atalım.


AVRUPA


Son haftaya girerken, en çok beklenen maç, altıncı ve play-off bileti için oynanan olacaktı.
İlk 5 sırada yer alan FaZe, Fnatic, North, Astralis ve NiP, grup birinciliği için mücadele ediyordu. Evet, özellikle NiP ve Astralis teorik olarak hala tehlikedelerdi, ancak yalnızca her şey ters giderse. Spoiler uyarısı: hiçbir şey ters gitmedi.
Daha önce de belirtildiği gibi, play-off biletinin altıncı ve son sırası için büyük bir mücadele söz konusuydu. Bu sırayı, LDLC, Hellraisers ve mousesports’u yalnızca iki puan geride bırakarak alan taraf ise G2 oldu.
LDLC ve mouz, altıncılık mücadelesinden erken ayrıldı. G2 ve Hellraisers ise BDT ekibinin önde tamamladığı son raunda kadar çarpıştılar. G2, Fnatic'e karşı tek bir haritayı alamadı; oysa Hellraisers, GODSENT'e karşı iki galibiyet alma fırsatını değerlendirdi.

Sıralamanın alt yarısında, BIG kendisini en son sırada buldu. Sezon başı onlar için umut vericiydi ancak işler daha sonra hep ters gitti. Son on bir maçında tek bir zafer ve on kayıp ile büyüklerdeki sürpriz ekip EPL'de kendini bulamadı ve tekrar MDL'ye indirildi.
Sezonun çoğunda son sırada yer alan Na'Vi, tıpkı GODSENT gibi elemelere çıkmayı başardı. Her ikisi de Pro League'de kalabilmek için MDL ekipleriyle mücadele veriyor.

ESL Pro League Season 6 Avrupa'nın final sıralamalarına göz atalım:Haftanın Maçı - G2 vs. Fnatic
Haftanın ön izlemesinde de öngördüğümüz gibi, bu maç Fransızların kaderini belirlemede hayati önem taşıyordu. İki taraf da sunucuya katılmadan önce her şey basitti. Eğer kennyS ve ekibi kendi kaderlerini çizmek istiyorlarsa, bir haritaya ihtiyaçları vardı. Fransızların oldukça iyi olduğu Cbble ve Inferno haritaları, bu amaca ulaşmak için en uygunlarıydı. Fakat o gün bu gerçekleşemedi çünkü Fnatic iki raundu da aldı.

Bu gibi durumlarda gereken aceleyi bizler asla göremeyiz. shox ve ekibi, her zaman üstün olan takım Fnatic’in hep bir adım gerisindeydiler. En sonunda, geçen sezonun şampiyonları Danimarka bileti için yeterince iyi performans sergileyemediler ve böylelikle kaderlerini hak ettiler çünkü aynı zamanda diğer İsveç takımlarıyla mücadele etmekte olan Hellraisers, altıncılık için inanılmaz bir çaba gösterdi.
KUZEY AMERİKA


OpTic ve SK, tüm sezon boyunca diğer takımları domine ettiler ve sıralamada geri kalanların çok ilerisindeydiler. Liquid, üçüncü sıraya yerleşti. Dördüncülükten altıncılığa kadar gerçekleşenler ise oldukça ilginç.
Bir şekilde, final haftasının yedinci sırasına 10 puan önde giren CLG, LAN finallerine kalmayı başaramadı. Dört haritayı da kaybettiler ve yedinciliğe düştüler.
Aynısı Cloud9’a da oldu. Son 6 haritalarının yalnızca 2 tanesini kazanabildiler ve beşincilikten dokuzunculuğa düştüler.
NRG ve Misfits, play-off’lara yükseldikten sonra rakiplerinin düşük performanslarını cezalandırmayı bildi ve böylelikle son LAN sıralamasına yerleşmiş olan Luminosity’nin de önüne geçtiler.

Ghost Gaming, MDL kümesine düşecek. Rogue ve Immortals, elemelerde hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda. Özellikle Brezilyalıların böylesine alt derecelerde olması beklenmiyordu ancak karşılaşmalarında sürekli olarak ezildiler, dolayısıyla bu sonuç çok da şaşırtıcı olmamalı. Liquid’in transfer haberlerinden elimize ulaşan bilgilere göre Brezilya büyük takımlarından bir kişi bile kalmamış. Umarız, yeniden güçlü bir ekip kurabilirler.

ESL Pro League Sezon 6 Kuzey Amerika için son sıralamalar aşağıda:


Haftanın Maçı: Cloud9 vs. Misfits
OpTic’e karşı iki harita kaybettikten sonra C9, Misfits’e karşı riskli adımlar atmak mecburiyetindeydi. İlerlemek için iki haritaya da ihtiyaçları vardı fakat başaramadılar.
Cache’deki zorlu mücadelenin ardından Kuzey Amerika’nın favorilerinden ve hayranların en sevdiği takımlardan biri olan C9 için tüm umutlar tükenmişti. İkinci maçı kazanmışlardı fakat bu anlamsız bir zaferdi.

Cloud9 çapındaki bir takım için bu olmamalıydı. Bu uzun çevrimiçi mevsimde gereken neyse yapabilmeli ve sona ulaşmalıydılar.
Fakat Misfits için sevinmeliyiz. seang@res’in daima sempatik ve deha düşünceleri liderliğinde, Danimarka’da oldukça büyük hasarlar verebilecek yetenekli ve tecrübeli bir ekipleri var. LAN’da da gösterdikleri gibi ciddi bir tehditler ve bu yüzden de kesinlikle gözlerimizin üzerinde olduğu bir takım. Sean ve ekibini tebrik ediyoruz.

Haftanın En İyi Anları


Bugünün Maçı Space Soldiers vs. Virtus Pro


Space Soldiers ekibi bu akşam saat 21:00'da oynayacağı BO3'lük serinin sonunda Pro League'e yükselmek için kazanmayı hedefliyor! Sen de bu heyecana ortak olmak için Türkçe sunumu Twitch kanalımızdan ya da Facebook sayfamızdan izleyebilirsinÇeviren: Gül “tetsukocchi” Üney
HypatiA, Thursday, 16/11/17 05:24
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed