Turkey
Dota 2 Şampiyonu: Eski Jenerasyon!
Intel ESL Türkiye Şampiyonası artık sonlandı ve büyük maçlara sahne oldu. Türkiye’nin en büyük LAN turnuvalarının gerçekleştiği etkinlikte Dota 2 şampiyonu da belli oldu.
1 Kasım tarihinde gelen yeni güncelleme sonrası metaya çok iyi uyum sağlayan ve iyi çalışan Eski Jenerasyon ekibi, Intel ESL Türkiye Şampiyonası Dota 2 şampiyonu oldu. Furkan “Rocco” Salgın Canberk “Canko” Atasev’in sunumlarıyla gerçekleşen BO3’lük mücadele de neler olmuş bir bakalım.

1.MAÇİki takımında seçimlerine baktığımızda Team Entelechy’nin yine aynı taktikleri ile çıktıklarını görüyoruz. Erken oyunda QoP, Venomancer gibi kahramanlarla yüksek büyü hasarı çıkartıp oyunu bitirmek istediklerini görüyoruz. Eski Jenerasyonun ise bu kompozisyona karşı ve erken oyunda güçlü kalmasını sağlayacak seçimler yaptığını görüyoruz.

Oyuna çok iyi başlayan Eski Jenerasyon ekibi, bu oyununu sürekli olarak devam ettirdi ve Team Entelechy’nin erken oyunda iş yapmalarına olanak vermediler. Destek kahramanlarının güzel rotasyonları ve seçilen kahramanların koridorlarda üstünlük kurması ile Eski Jenerasyon ilk maçı çok rahat bir şekilde kazanmayı bildi.


2.MAÇ

İkinci maç başladığında yine iki takımın benzer kompozisyonlarla başladığını gördük. Maç da eşit başlamıştı ve iki takım da karşılıklı skorlar alıyordu. Ancak oyun ilerleyince Tinker’ın etkisi daha da belirmeye başlamıştı ve takım savaşlarında yüksek hasarlar çıkartarak Team Entelechy takımını zor durumda bırakmıştı. FunKefal’in de bildiğimiz agresif Tinker oyunları büyük etki yaratınca Team Entelechy bu maçı da kaybetti ve turnuvada ikinci oldu.ŞAMPİYON ESKİ JENERASYON!BO3’lük seride 2-0 gibi net bir skor ile şampiyon olan ve oynadıkları oyunla bu galibiyeti hak eden Eski Jenerasyon ekibini tebrik ediyoruz. Daha yeni kurulmasına rağmen hiç bir seriyi kaybetmeden uzun bir maratondan şampiyonluğa uzanan maceralarının daha da ileriye gitmesi dileğinde bulunuyoruz.

Hazırlayan: Fatih "ReLux" Dedeli
HypatiA, Thursday, 09/11/17 07:12
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed