Poland
Decydujący weekend w Ekstraklasa Games!
Już w najbliższy weekend poznamy pierwsze rozstrzygnięcia w największym w historii turnieju gry FIFA w Polsce! W piątek ostatnie mecze fazy ligowej rozegrają zawodnicy na PlayStation, a w sobotę na Xbox. Finały pierwszego sezonu Ekstraklasa Games odbędą się w niedzielę w studiu Polsat Games, skąd każdego dnia przeprowadzana będzie bezpośrednia transmisja.
5 marca 2019 roku Ekstraklasa dołączyła do ekskluzywnego grona lig piłkarskich, które uruchomiły swoje rozgrywki esportowe. W przeszłości na tę drogę wkroczyły Premier League, Bundesliga, La Liga, Ligue 1, czy MLS. Rywalizacja ligowa w Ekstraklasa Games na obu konsolach Xbox One i PlayStation 4 w FIFA 19 trwała ponad dwa miesiące, a wcześniej została poprzedzona dwutygodniowymi kwalifikacjami. Łącznie zawodnicy dokonali rekordowe 17 tysięcy rejestracji do kwalifikacji. Skumulowana widownia weekendu otwierającego rywalizację w fazie ligowej Ekstraklasa Games przekroczyła 420 tys. wyświetleń w telewizji Polsat Games oraz w kanałach online.

Obecnie w tabeli prowadzi Legia Warszawa, przed Jagiellonią Białystok, Lechią Gdańsk i Lechem Poznań. Piast Gliwice, który wygrał piłkarską Ekstraklasę, również utrzymuje się w czołówce tabeli i zajmuje szóste miejsce. W trakcie decydujących meczów każdy klub może jeszcze zdobyć aż 30 punktów, więc biorąc pod uwagę bardzo małe różnice punktowe między zespołami, sytuacja w tabeli może się jeszcze diametralnie zmienić.

Gracze rywalizują nie tylko o nagrody finansowe, medale i puchary, ale też o punkty do globalnego rankingu FIFA 19 Global Series dostępnego na fifa.gg. Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS - Official League Qualifier. To największy polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series. Najlepsi zawodnicy w rankingu na koniec sezonu awansują do Mistrzostw Świata w FIFA 19.Obecnie blisko miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do FIFA 19 eWorld Cup jest Damie, Polak reprezentujący barwy AS Roma. Z graczy rywalizujących w Ekstraklasa Games najbliżej miejsc dających możliwość awansu do turniejów kwalifikacyjnych do wielkiego finału Mistrzostw Świata FIFA 19 eWorld Cupsą Miłosz (Legia Warszawa) i Bejott (Arka Gdynia).

Pula nagród dla zwycięzców wynosi 35 tys. zł. Ich fundatorem jest firma Aztorin. Natomiast dla osób śledzących transmisję z finałowego weekendu Ekstraklasa Games sponsorzy KFC i Media Expert przygotowali atrakcyjne oferty i konkursy.

Terminarz Ekstraklasa Games:
 • Piątek 24.05 w godz. 12-18 – decydujące mecze fazy ligowej na PlayStation 4
 • Sobota 25.05 w godz. 10-16 – decydujące mecze fazy ligowej na Xbox One
 • Niedziela 26.05 w godz. 10-16 – finały Ekstraklasa Games

 • Kanały transmisji:
 • TV – Polsat Games
 • Twitch – Polsat Games
 • YouTube – Polsat Games & EA SPORTS Polska
 • Facebook – Ekstraklasa
 • AjsKold, Wednesday, 22/05/19 05:45
   
  comments (1)
   
   
  dzieje się :P
   
   
   
  Information:
  • info write comment not allowed