Podsumowanie po dziewięciu kolejkach Ekstraklasa Games
Zbliżamy się do końcowej fazy sezonu zasadniczego Ekstraklasa Games. Kto gra powyżej oczekiwań, a kto zawiódł? Każdy klub walczy o czołowe osiem miejsc dające awans do fazy mistrzowskiej. Zapraszamy do podsumowania dotychczasowych zmagań.
Pierwsze pięć kolejek fazy ligowej zostało rozegranych w studiu Polsat Games ponad miesiąc temu, a od tego czasu miały miejsce jeszcze cztery kolejki rozgrywane online, w których reprezentanci szesnastu klubów Lotto Ekstraklasy rywalizowali o punkty ze swoich domów. Po weekendzie otwarcia wykrystalizowała się grupa liderów przewodzących małemu peletonowi, a także grupa outsiderów, która musiała znacząco poprawić swoje wyniki, aby wciąż liczyć się w walce o tytuł mistrza Ekstraklasa Games.

Jeżeli chodzi o faworytów, na pewno nie zawiodły Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa, czyli drużyny, na czele których stoją Kamil „Riptorek” Soszyński oraz Miłosz „milosz93” Bogdanowski. Pozytywną niespodzianką był Piast Gliwice, który wraz z Lechem Poznań znalazł się w Top 4 tabeli. Na samym dole z tylko jednym wygranym meczem Korona Kielce oraz Wisła Kraków. Co się wydarzyło w kolejkach online?

Tutaj sytuacja mogła się odwrócić, ponieważ dla wielu graczy tydzień otwarcia sezonu był debiutem w warunkach turniejowych. Gra w studiu telewizyjnym wśród innych graczy, przy świetle reflektorów, kamerach, widzach, komentatorach i ogólnej presji mogła przeszkodzić wielu zawodnikom, aby pokazali najwyższy poziom swoich umiejętności. W momencie, gdy rozgrywki na pięć kolejek przeniosły się do Internetu, wszyscy byli ciekawi kolejnych spotkań. Obecnie rozegrano kolejki 6-9, i w ten czwartek odbędzie się ostatnia kolejka online przed powrotem do studia Polsat Games.Na szczycie formę podtrzymała Legia Warszawa (20 pkt.), za którą wciąż dobrze punktowały Lech Poznań oraz Lechia Gdańsk (po 16 pkt.). Jeżeli chodzi o inne drużyny, które pozytywnie się pokazały to na pewno trzeba wskazać na Zagłębie Sosnowiec (14 pkt.) i Śląsk Wrocław (11 pkt.) – tym dwom klubom nie poszło zbyt dobrze w studiu Polsat Games, ale teraz pod dobrych czterech kolejkach awansowały w górę tabeli. Jeśli chodzi o dno tabeli to dużo się nie zmieniło – Wisła Kraków zdobyła tylko dwa oczka, Górnik Zabrze cztery, a Cracovia i Miedź Legnica po osiem pkt. Niespodzianką „in minus” na pewno jest Pogoń Szczecin, która bilansem 1-6-1 osiągnęła dwunasty wynik w części online.

Co o obecnej sytuacji w tabeli myśli koordynator rozgrywek – Paweł „Sanczezik” Jędrzejski?

„Wydaje się, że dwa zespoły już na półmetku rozgrywek pogodziły się z porażką w Ekstraklasa Games, ale myślę, że w trakcie kolejek, rozgrywanych na żywo ze studia Polsat Games, nawet zespół z czternastego miejsca może jeszcze awansować do najlepszej ósemki, bo do zdobycia będzie aż trzydzieści punktów. Zespoły walczą o lepsze rozstawienie w fazie zasadniczej, ale przy tak wyrównanym środku stawki celem powinno być zapewnienie sobie spokojnego awansu. Na pewno poniżej oczekiwań gra Pogoń, która miała być faworytem biorąc pod uwagę Piko oraz mRN-a w składzie, a pozytywnie zaskakuje Lechia Gdańsk.”

Zastanawiacie się na kogo zwrócić uwagę przed końcówką sezonu zasadniczego? Wszyscy kibice uwielbiają bramki, więc warto patrzeć na najlepszych strzelców Ekstraklasa Games, Na PS4 Kal z Lechii Gdańsk strzelił średnio 3,5 bramki na siedem spotkań, a Riptorek 4,25 bramki przy czterech meczach.

W dziesiątej kolejce mamy dwa hity wśród najlepszej czwórki: Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechem Poznań, a Legia Warszawa podejmie Lechię Gdańsk. Po tej kolejce może dojść do dużych przetasowań w czołówce.
AjsKold, Tuesday, 14/05/19 05:27
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed