Poland
Wywiad: Bartosz „Aza” Dworzak
Sezon ligowy Ekstraklasa Games trwa w najlepsze! Choć do zakończenia tego etapu zostało jeszcze wiele meczów, już teraz można wskazać faworytów do zwycięstwa. Korona Kielce znajduje się w dolnej połowie tabeli, ale jej zawodnicy zachowują optymizm i zimną krew. Wśród nich jest jeden z najmłodszych uczestników rozgrywek: Bartosz „Aza” Dworzak, z którym mieliśmy okazję porozmawiać.
Bartku, już kilka razy widzieliśmy się na turniejach FIFA reprezentującego Koronę Kielce. Jakie to uczucie reprezentować klub piłkarski?

Jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. Korona to klub, któremu kibicuje od dziecka. Miałem już przyjemność grać w kieleckich barwach w turniejach z cyklu Ekstraklasa Cup, ale Ekstraklasa Games jest zdecydowanie poważniejszym i bardziej wymagającym turniejem. Mam nadzieję, że na koniec sezonu Korona będzie z naszych wyników zadowolona.

W Ekstraklasa Games Wasz klub jest nisko w tabeli, ale odbił się od dna. Czy wierzysz jeszcze w osiągnięcie TOP8 dającego przepustkę do kolejnej fazy?

W pierwszych kolejkach nie poszło nam zbyt dobrze, bo na pierwsze zwycięstwo musieliśmy długo czekać, ale też terminarz nie był dla nas łaskawy. Graliśmy z drużynami, które przed turniejem były stawiane w roli faworytów – Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin. Mieliśmy też spotkanie z Lechią Gdańsk, która radzi sobie bardzo dobrze. W ostatniej kolejce zagraliśmy dobre mecze z mocną Arką Gdynia i mam nadzieję, że teraz w najbliższych spotkaniach uda nam się zdobyć komplety punktów i awansujemy do najlepszej ósemki.W trybie 2vs2 w barwach Korony szło Ci bardzo dobrze, a czy słabsza postawa na ostatnim LANie to efekt faktu, iż w meczu 1vs1 na turnieju jest większa presja?

Tryb 2vs2 ma to do siebie, że to zgranie ze swoim partnerem jest kluczowe do zwycięstwa. Myślę, że przez to, iż z Ernestem szybko złapaliśmy dobry kontakt, udało nam się dojść do ćwierćfinału. W poprzednich turniejach kończyłem zawody na wyższej lokacie, ale jestem z tego wyniku zadowolony. Natomiast teraz skupiam się wyłącznie na Ekstraklasa Games. Myślę, że w tym turnieju presja jest zdecydowanie wyższa, a w pierwszych kolejkach zabrakło nam doświadczenia w graniu na LANie w trybie FIFA Ultimate Team. Obecnie czujemy się lepiej, co pokazują ostatnie wyniki.

Jak wyglądają Wasze relacje w zespole?

Jak to w drużynie, dużo rozmawiamy między sobą i wzajemnie się napędzamy do tego, aby teraz zacząć wygrywać jak najwięcej spotkań. Oczywiście widzimy, że mamy o co walczyć, bo jeszcze jesteśmy w grze i będziemy grać na 100% do ostatniego meczu.

Która drużyna według Ciebie wygra Ekstraklasa Games?

Moim faworytem do wygranej jest Jagiellonia Białystok. Moim zdaniem mają najmocniejszą drużynę jeśli chodzi o umiejętności poszczególnych osób i tutaj każdy może zarobić dużo punktów dla drużyny i tym samym przesądzić o zwycięstwie w całym turnieju.

Dodatkowe informacje


Szukacie więcej informacji o Ekstraklasa Games, harmonogramu turniejów czy wywiadów z zawodnikami? Nie zapomnijcie wejść na główną stronę zawodów!
AjsKold, Thursday, 18/04/19 07:02
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed