Poland
Startuje siódma kolejka Ekstraklasa Games!
W czwartek 11 kwietnia odbędzie się siódma runda zmagań ligowych w Ekstraklasa Games. Rywalizacja o awans do fazy mistrzowskiej trwa w najlepsze i choć do rozegrania pozostaje jeszcze wiele spotkań, to już teraz liczy się każdy, nawet najmniejszy punkt.
Po sześciu kolejkach w klasyfikacji generalnej prowadzi Jagiellonia Białystok z dorobkiem 31 punktów. Druga lokata przypada Legii Warszawa, której ma stratę zaledwie dwóch oczek do liderów. Dominacja obu zespołów jest wyraźna, ale konkurencja z pewnością nie da za wygraną. Próg dwudziestu punktów przekroczyli już reprezentanci Lechii Gdańsk, Lecha Poznań, Arki Gdynia oraz Piasta Gliwice. W pierwszej ósemce głównego rankingu znajdują się także Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin

Ostatnia runda zmagań była przełomowa dla części drużyn. Piast Gliwice po raz pierwszy poznał gorycz porażki, a podwójne zwycięstwo odnieśli reprezentanci Lechii Gdańsk. Oznacza to, że w Ekstraklasa Games nie ma już niepokonanych drużyn. Punkty straciła także Jagiellonia Białystok, dzięki czemu Legia Warszawa zmniejszyła dystans do lidera. Do najciekawszych spotkań minionej kolejki zaliczymy starcia Nikodema „Piko” Pawlaka i Michała „Owcy” Owczarzaka na PlayStation 4 oraz Marcina „mRN-a” Sczesa i Bartosza „bejotta” Jakubowskiego na Xbox One.W zdecydowanie najważniejszym meczu siódmej kolejki Ekstraklasa Games zagrają Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa. To właśnie tego wyniku może zależeć sytuacja na samym szczycie klasyfikacji generalnej. Podwójne zwycięstwo pozwoli zarówno jednej, jak i drugiej drużynie na ucieczkę od reszty stawki, natomiast podział punktowy może sprawić znaczne zagęszczenie góry tabeli.

Śledźcie nadchodzące spotkania Ekstraklasa Games! Wszystkie informacje o fazie ligowej, w tym ranking, dotychczasowe wyniki oraz harmonogram przyszłych meczów dostępne są na oficjalnej stronie rozgrywek.
AjsKold, Wednesday, 10/04/19 05:08
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed