Poland
Rekordowy wynik - ponad 17 tysięcy rejestracji do Ekstraklasa Games!
Zakończyły się kwalifikacje do największego turnieju EA SPORTS FIFA 19 w Polsce. Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem. Do 16 turniejów kwalifikacyjnych zanotowano ponad 17 tysięcy zgłoszeń, co jest rekordem pod względem liczby rejestracji do turnieju FIFA w Polsce.
Kwalifikacje pod szyldem każdego z klubów Ekstraklasy trwały od 5 do 21 marca. Największą popularnością cieszyły się turnieje Legii Warszawa (1806 zgłoszeń), Lecha Poznań (1761) oraz Lechii Gdańsk (1694). Łącznie przeprowadzono 32 rozgrywki online: dla kibiców wszystkich 16 klubów Ekstraklasy na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One. Rywalizowano w systemie play-off, po którym wyłoniono czterech reprezentantów każdego klubu.

Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej. Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów - 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale , który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału zostaną zrealizowane w studiu Polsat Games.

Praktycznie wszystkie kluby skorzystały z możliwości przyznania „dzikiej karty” zawodnikom z czołówki polskiej sceny FIFA i to ich zobaczymy w kolejnej fazie turnieju. Wśród nich znaleźli się, m.in. Nikodem "piko" Pawlak (Pogoń Szczecin), Miłosz „milosz93” Bogdanowski (Legia Warszawa), Adrian „Kamyk” Kamiński (Lech Poznań), Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok), Tomasz "Bryke" Beczak (Wisła Płock).
Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS. Jest to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019.

Strategicznym partnerem medialnym Ekstraklasa Games jest Polsat Games, kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 19 – Electronic Arts Polska. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Polska z wiodącą na światowym rynku platformą dla sportów elektronicznych ESL Play, gdzie codziennie w turniejach i ligach biorą udział tysiące graczy. Nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Lagardere Sports.
Faith, Tuesday, 26/03/19 07:55
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed