Poland
Wywiad: Gracjan "El Polako" Gołębiewski i Mikołaj "Ambros" Ambroziak
Do grona uczestników fazy ligowej Ekstraklasa Games dołączyli kolejni zawodnicy! Wśród nich znaleźli się Gracjan "El Polako" Gołębiewski i Mikołaj "Ambros" Ambroziak, którzy już wkrótce będą reprezentować barwy kolejno Jagiellonii Białystok i Lecha Poznań. Porozmawialiśmy z nimi o ostatnich sukcesach, przebiegu kariery i oczekiwaniach względem nadchodzących spotkań.

Gracjan "El Polako" Gołębiewski – Jagiellonia Białystok – Xbox OneRok temu byłeś odkryciem polskiej sceny FIFA, ale w tym sezonie już tak nie błyszczysz. Nowa edycja gry Ci nie podpasowała?

Na pewno nowa FIFA jest „inna”, ale nie ująłbym tego tak, że mi nie podpasowała. Kiedy tylko terminy turniejów czy kwalifikacji współgrają z moim grafikiem w pracy, to biorę w nich udział. Tym razem były to kwalifikacje do Jagiellonii i bardzo się cieszę, że udało się je wygrać, ponieważ dołączę do dobrej ekipy i powalczymy o tytuł mistrzowski. Natomiast wracając do zeszłego roku, to ja bym nie powiedział, że „błyszczałem”. Nigdy nie chciałem „błyszczeć”, a po prostu zająć się czymś, co naprawdę lubię. Natomiast szkoda, że nie ugrałem czegoś więcej, może wtedy miałbym wsparcie finansowe i mógł inwestować więcej w FIFA Points, bo szczęścia w paczkach nie mam. Niemniej jednak chcę dać z siebie wszystko i udowodnić, że gram na najwyższym poziomie.

Eliminacje do Jagiellonii to twój pierwszy turniej kwalifikacyjny – celowałeś, żeby zagrać tylko w tej drużynie, czy miałeś więcej możliwości, gdyby się nie udało wygrać?

Eliminacje do Jagiellonii były pierwsze, ponieważ to w tym klubie chciałem najbardziej zagrać, aczkolwiek nie wykluczam, że gdyby nie udało się wygrać tych kwalifikacji, to spróbowałbym zasilić inne barwy. Natomiast chciałem grać z Riptorkiem i Liskiem, bo wiem, że w takim składzie mamy możliwość walczyć o zwycięstwo w Ekstraklasa Games.

Jesteś zawodnikiem z najwyższej półki, natomiast klub zgłosił znanego gracza i YouTubera – Roberta „LiskaHD” Liszkę. Myślisz, że będziesz wiodącą postacią na Xbox One i to Ty rozegrasz więcej spotkań?

Cieszy mnie fakt, że Lisek został ogłoszony przez klub, ponieważ jest dobrym zawodnikiem. Dla mnie cześć kwalifikacyjna była ważna, bo mogłem dzięki temu poznać poziom przeciwników, którzy również mogą się znaleźć w Ekstraklasa Games, a także pokazać wszystkim, że nie zapomniałem, jak się gra. Myślę, że nie będzie to miało wpływu na to, kto rozegra więcej meczy, tutaj się raczej dogadamy. Będzie to też zależało od formy dnia: ten, kto lepiej się czuje, ten walczy o punkty.

Na papierze Jagiellonia wydaje się być jednym z faworytów ligi – jakie masz oczekiwania przed Ekstraklasa Games?

Również wydaje mi się, że na papierze jesteśmy faworytami, ale nie ma co sobie narzucać niepotrzebnej presji. FIFA w tym roku potrafi czasem zaskoczyć, więc na pewno będzie wiele niespodzianek. Wystarczy zachować chłodną głowę, zdobyć potrzebne punkty i puchar jest w zasięgu ręki.

Mikołaj "Ambros" Ambroziak – Lech Poznań – PS4W FIFA 18 przez kilka miesięcy reprezentowałeś Jagiellonię Białystok po wygranych klubowych kwalifikacjach, natomiast w Ekstraklasa Games będziesz grał w barwach Lecha Poznań. Czy będą jakieś sentymenty gdy "Kolejorz" spotka się z "Jagą"?

Jak wiadomo na każdej platformie jest dwóch graczy i nie jest powiedziane, że to ja zagram w tym spotkaniu, ale jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to bez problemów podejdę profesjonalnie zarówno do tego, jak i pozostałych spotkań. Nie spodziewam się żadnych sentymentów bo jest to zamknięty etap w mojej karierze i staram się do niego nie wracać, ale na pewno życzę im jak najlepiej podczas Ekstraklasa Games. Najlepiej jakby przegrali w finale z Lechem.

W pierwszych kwalifikacjach odpadłeś bardzo szybko, w drugich doszedłeś do ćwierćfinałów, ale przy trzeciej próbie udało się zwyciężyć. Co zadecydowało o takim progresie?

Myślę że tu bardziej decydowała forma dnia. Szczerze mówiąc, w kwestii pierwszych eliminacji byłem przekonany, że zaczynają się one dzień później. Zrozumiałem swój błąd, szybko się zapisałem i zagrałem je „z marszu”, co nie mogło się dobrze skończyć. Na pewno miałem też trochę pecha, ale szybko wyciągnięte wnioski pomogły mi lepiej zagrać. Niestety w ćwierćfinale przegrałem tak zwany „wygrany mecz”, w którym wygrywałem jeszcze do 80 minuty 2:1, ale trzeciego dnia podczas kwalifikacji do Lecha już wszystko zagrało i udało mi się awansować. Bardzo mnie to cieszy, że awans uzyskałem bardzo szybko, przez co nie muszę brać udział w kolejnych turniejach, bo każdy z nich zabiera sporo godzin i nerwów. Warto wspomnieć, że w jednej z rund miałem szansę odegrać się Czapliqowi za porażkę z poprzednich kwalifikacji.

Możesz przybliżyć nam Twoje osiągnięcia w FIFA oraz powiedzieć jakie oczekiwania masz przed sobą w Ekstraklasa Games?

Na scenie gram od wielu lat, ale jeśli chodzi o FIFA 19, to zdecydowanie jest to mój najlepszy sezon, ponieważ udało się zdobyć tytuł akademickiego Mistrza Polski. Jeśli chodzi o pozostałe turnieje LANowe, to albo wynik był niezadowalający, albo z racji odległości musiałem z nich zrezygnować. W FUT Champions forma skoczyła do góry po aktualizacji. Nie ukrywam, że nerf strzałów finezyjnych mi przypadł do gustu, mimo tego, że sam z nich często korzystałem. W lutym udało się dostać do Top100 i miejmy nadzieję, że na koniec sezonu będę mógł się pochwalić o wiele większym sukcesem.

Jeśli chodzi o Ekstraklasa Games, to w tym momencie ciężko jest stawiać realne oczekiwania. Po zakończonych eliminacjach będzie można ocenić zawodników z każdej drużyny. Jak już będzie znany potencjał innych drużyn, to wtedy będę mógł postawić realne oczekiwania, ale jak w każdym turnieju zamierzam walczyć o najwyższe cele.

Dodatkowe informacje


Szukacie więcej informacji o Ekstraklasa Games, harmonogramu turniejów czy wywiadów z zawodnikami? Nie zapomnijcie wejść na główną stronę zawodów!
AjsKold, Friday, 15/03/19 05:30
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed