Poland
Alan "Cosanero" Kosiński i Jakub "Cyanide" Mikołajewski przepytani!
Trwają rozgrywki kwalifikacyjne do Ekstraklasa Games w FIFA 19! Najlepsi polscy zawodnicy wciąż walczą o udział w nadchodzącej fazie ligowej. Do grona reprezentantów dołączyli niedawno Alan "Cosanero" Kosiński i Jakub "Cyanide" Mikołajewski, którzy będą grać w barwach kolejno Lechii Gdańsk i Legii Warszawa.
Obaj zawodnicy doskonale poradzili sobie w eliminacjach, ale już teraz muszą przygotowywać się do kolejnych spotkań. Jak oceniają swoje dotychczasowe występy i jakie mają perspektywy na dalszą część zawodów? Przekonajmy się!

Alan "Cosanero" Kosiński – Lechia Gdańsk – Xbox One


Wygrałeś turniej kwalifikacyjny dla Lechii Gdańsk. Jak wspominasz poszczególne mecze?

Pierwsze fazy były dosyć proste, schody rozpoczęły się w 1/8, gdzie mecz okazał się piekielnie trudny, ale szczęśliwie dowiozłem jednobramkową przewagę do końca, awansując do ćwierćfinałów. W tej fazie trafiłem na byłego kolegę z zespołu, z którym grałem w Wirtualnych Klubach. Zarówno on znał moje słabości jak ja jego, a mecz zakończył się wynikiem 2:1. Jak się później okazało, półfinał był największym wyzwaniem: Kanar postawił poprzeczkę bardzo wysoko, ale ostatecznie udało się wygrać 2:0 oraz 2:1 po 120 minutach. Finał, no co mogę powiedzieć, nie był najtrudniejszy, ale szacunek dla rywala, że tak daleko doszedł. Wyniki to 4:2 oraz 6:2.

Jesteś z Łodzi, która nie ma swojego reprezentanta w LOTTO Ekstraklasie. Skąd pomysł, aby wystartować w eliminacjach?

Bardzo chciałem pokazać swoje umiejętności w rozgrywkach Ekstraklasa Games. Przed startem pierwszej rundy kwalifikacyjnej zapisałem się do wszystkich turniejów ponieważ nie jestem tak zawziętym kibicem polskiej ligi, aby patrzeć na animozje klubowe. Niemniej jednak, to tylko pokazuje, że sam się nie spodziewałem tak dobrego rezultatu już w pierwszym turnieju. Na pewno nie żałuję, bo reprezentowanie lidera LOTTO Ekstraklasy daje pozytywnego „kopa”.

Opowiedz nam o swoim składzie, który pomógł Ci osiągnąć zwycięstwo.

Mój skład kosztuje w graniach 6-7 milionów. Mam trzech zawodników, którzy ciągną grę. Jest Hazard POTM zrobiony jeszcze w na przełomie października i listopada, Michael Ballack wersja Prime oraz George Best wersja Prime, ale zdecydowanie ten pierwszy daje najwięcej możliwości. Czekam na jakieś SBC o ikonę, żeby stworzyć duet dobrych stoperów, obecnie posiadam Rio Ferdinanda w wersji Prime oraz niestety IF Torunarigha, którego muszę jak najszybciej zmienić.

Jakub "Cyanide" Mikołajewski – Legia Warszawa – PlayStation 4


Nie jesteś anonimowym graczem na polskiej scenie FIFA, ale musiałeś grać w eliminacjach, aby wystąpić w Ekstraklasa Games. Jakie były Twoje plany?

Zdecydowanie chciałem skupić się na kilku wybranych klubach, z którymi według mnie miałbym największe szanse na zwycięstwo w lidze i udało się już za pierwszym razem. Mam nadzieję, że uda mi się stanąć na najwyższym miejscu podium Ekstraklasa Games.

W Legii grają Miłosz i Sroka, myślisz, że z Tobą będzie to najmocniejszy skład w lidze? Będziesz w stanie wygryźć podstawowego zawodnika Legii?

Jednym z moich priorytetów przy wyborze kwalifikacji, w których zagram, był właśnie podstawowy skład klubu. Z taką ekipą, jaką mamy w tej chwili w Legii, wygranie ligi jest na wyciągnięcie ręki. To, kto zagra więcej meczów, nie jest jeszcze ustalone i myślę, że wszystko będzie zależało od dyspozycji w danym dniu, a jak pokazują moje wyniki w tym roku, mogę zdobyć dla Legii dużo punktów.

Jak oceniasz poziom rozgrywek w tych eliminacjach, miałeś problemy z przechodzeniem kolejnych rywali?

Liczba zawodników była podobna do turnieju Lechii Gdańsk, ale poziom eliminacji był dość wysoki, co nie powinno być zaskakujące, zważając na renomę klubu. Kilku przeciwników postawiło mocny opór, ale koniec końców udało mi się postawić na swoim i to ja będę reprezentował barwy Legii Warszawa.

Dodatkowe informacje


Szukacie więcej informacji o Ekstraklasa Games, harmonogramu turniejów czy wywiadów z zawodnikami? Nie zapomnijcie wejść na główną stronę zawodów!
AjsKold, Friday, 08/03/19 08:44
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed