Poland
Rusza Ekstraklasa Games - największy turniej EA SPORTS FIFA 19 w Polsce!
Już 5 marca rozpocznie się Ekstraklasa Games – największy w historii turniej gry FIFA w Polsce, w którym wziąć udział może każdy, kto gra w najpopularniejszą grę piłkarską na rynku. Tym samym Ekstraklasa dołącza do ekskluzywnego grona lig, które uruchomiły swoje rozgrywki esportowe – m.in. Premier League, Bundesligi, La Ligi, Ligue 1 i MLS.

Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS - Official League Qualifier, dzięki czemu będzie to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019. Rozgrywki są przeznaczone dla wszystkich zawodników, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Każdy gracz, bez względu na umiejętności, może wystąpić w barwach swojego ulubionego klubu Ekstraklasy, a tym samym stać się gwiazdą turnieju. Przed najlepszymi otwiera się droga do kariery profesjonalnego gracza.
Do udziału w turnieju można zarejestrować się poprzez oficjalną stronę turnieju: EkstraklasaGames.org. W ramach kwalifikacji, jakie odbędą się w dniach 5-21 marca, rozegrane zostaną 32 turnieje online: dla kibiców wszystkich 16 klubów Ekstraklasy na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One. Kwalifikacje odbędą się w systemie play-off, a udział w nich mogą wziąć wszyscy gracze FIFA 19, którzy mają co najmniej 16 lat. Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej. Każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez czterech graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox). Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów - 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału zostaną zrealizowane w studiu Polsat Games.

- Ekstraklasa chce być obecna w różnych społecznościach i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą promować polską ligę. Dostrzegamy, że esport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale która stała się ważną częścią życia młodych ludzi. Podczas dwóch dotychczasowych edycji turnieju EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup, zainteresowanie projektem przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno ze strony kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. Organizacja turnieju dla wszystkich graczy jest więc dla nas krokiem oczywistym, a wręcz koniecznym – mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Projekt jest realizowany przez grono partnerów, którzy doskonale znają świat esportu i mają ogromne doświadczenie w realizacji najważniejszych projektów w polskim gamingu. Strategicznym partnerem medialnym jest Polsat Games, kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 19 – Electronic Arts Polska. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Polskaz wiodącą na światowym rynku platformą dla sportów elektronicznych ESL Play, gdzie codziennie w turniejach i ligach biorą udział tysiące graczy. Nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Lagardere Sports.

- Ekstraklasa jako kolejna liga piłkarska dołącza do ekskluzywnego grona oficjalnych lig partnerskich EA SPORTS. Jest to dla nas strategiczny projekt, który pozwoli wejść polskiej scenie FIFA na jeszcze wyższy poziom. Cieszy nas zaangażowanie samej Ekstraklasy jak i wszystkich klubów oraz fakt, iż dostrzegają one potencjał esportu w Polsce. Jest to również świetna informacja dla polskich graczy FIFA. Dzięki temu turniejowi mogą oni dołączyć do oficjalnej klubowej rywalizacji i walczyć o punkty, które w konsekwencji mogą umożliwić im awans na tegoroczne globalne finały FIFA eWorld Cup 2019™ - mówi Konrad Wójciński, Marketing & Communications Manger w Electronic Arts Polska.

- Cieszymy się, że Ekstraklasa dostrzega potencjał esportu i "wchodzi do gry" ze wsparciem medialnym Polsat Games. Możliwość obejrzenia rywalizacji najlepszych graczy FIFA 19 w TV to nie tylko świetna wiadomość dla graczy, ale także dla fanów piłki nożnej. Mamy jednocześnie nadzieję, że Ekstraklasa Games to dopiero początek wspólnej historii sportu tradycyjnego i elektronicznego w Polsce i podobne projekty już na stałe wejdą do kalendarza esportowych imprez. – mówi Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games.

- Jesteśmy dumni, że największa organizacja piłkarska jaką jest Ekstraklasa wybrała właśnie ESL, lidera branży esportowej, jako partnera operacyjnego do projektu Ekstraklasa Games. Bardzo cieszy nas, że esport wzorem innym krajów, również w Polsce wkracza do klubów piłkarskich i na ekrany odbiorców telewizyjnych. Mamy nadzieję, że projekt na stałe zagości w polskim kalendarzu wydarzeń esportowych – mówi Adrian Kostrzębski, Dyrektor Sprzedaży ESL Polska.
sanczezik, Monday, 25/02/19 04:02
 
comments (13)
 
 
Czy są jakieś ograniczenia dotyczące zapisów do turniejów kwalifikacyjnych tj. ilościowe bądź jakościowe?
W ilu turniejach kwalifikacyjnych można brać udział ?
ponawiam pytanie co kolega powyzej... w ilu maksymalnie turniejach kwalifikacyjnych mozna brac udzial?
Jak to będzie wyglądało odnośnie składów czy będą oryginalne czy ultimate jeżeli ultimate to na jakiej zasadzie
Ja mam pytanie. Odnosnie skladow. Jesli UM to kazdy ma sklad jaki chce czy gramy składami Ex?
Jak się zapisać do tych turnieji?
Lukas19861 wrote:
Jak się zapisać do tych turnieji?
Gramy druzynami z ultimate team czy normalnie taka druzyna jaka zapisalismy sie do turnieju??
jak się już zajerestrowalem , co dalej?
a co z tymi co maja xboxa 360 ?? nie ma sprawiedliwości
Witam,

Kilka informacji na temat turnieju :)

Można brać udział we wszystkich turniejach kwalifikacyjnych, chyba że zakwalifikujecie się do jednego z nich to w dalszych już nie bierzecie udziału.

Co do składów gramy w następujący sposób:

Składy: FIFA Ultimate Team
Zmiany możliwe tylko w 2 połowie
Zabrania się używania zawodników wypożyczonych
Zabrania się używania kart treningów
Łączna ilość graczy (na boisku) TOTY + Ikon: łącznie 5.

Co do zapisów na turniej.
Najpierw należy założyć konto
https://www.ekstraklasagames.org/faq/first-steps

a następnie znaleźć turniej kwalifikacyjny, który nas interesuje i się do niego zapisać.
https://www.ekstraklasagames.org/
1 edits
Witam
Czy można się jeszcze zapisać ?
Oczywiście, jest jeszcze sporo turniejów kwalifikacyjnych.
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed