Brawl Stars Grarantanna Cup – Poradnik
Z okazji nadchodzących turniejów w grze Brawl Stars w ramach Grarantanna Cup, przygotowaliśmy specjalny poradnik dla wszystkich osób chętnych do wzięcia udziału w rozgrywkach.

Brawl Stars Grarantanna Cup – poradnik


Z okazji nadchodzących turniejów w grze Brawl Stars w ramach Grarantanna Cup, przygotowaliśmy specjalny poradnik dla wszystkich osób chętnych do wzięcia udziału w rozgrywkach.


Najważniejsze informacje o turnieju


W turnieju Brawl Stars Grarantanna Cup, mecze rozgrywane są w następujący sposób:


Mecze rozgrywane są tak szybko, jak to możliwe – w momencie, gdy obie drużyny zakończyły swój poprzedni mecz, otrzymują one zaproszenie do kolejnego meczu. Godzina startu pokazana na stronie meczu jest wyłącznie orientacyjna. Obie drużyny mają 15 minut na dołączenie do lobby meczowego – po tym czasie zaproszenie zostaje anulowane.


Typ rozgrywki i format: • Typ: Trzech na trzech, BO3

 • Do Ro256: mecz BO1 (do jednej wygranej)

 • Ro256 - Ro8: mecz BO3 (do dwóch wygranych z trzech setów)

 • Ro8 - finał: mecz BO5 (do trzech wygranych z pięciu setów)


Typ: trzech na trzech, BO3 – oznacza, że na każdej mapie rozgrywane są gry do dwóch wygranych meczów. 


Do Ro256: mecz BO1 (do jednej wygranej) – do tego etapu rozgrywek mecze rozgrywane są tylko na jednej mapie. Drużyna musi wygrać 2 z 3 gier na danej mapie, by wygrać całe spotkanie.


Ro256 – Ro8: mecz BO3 (do dwóch wygranych z trzech setów) – w tym etapie rozgrywek mecze rozgrywane są na trzech mapach. Drużyna musi wygrać 2 z 3 gier na co najmniej dwóch mapach aby wygrać całe spotkanie.


Ro8 – finał: mecz BO5 (do trzech wygranych z pięciu setów) – ćwierćfinały i każde następne spotkania rozgrywane są na pięciu mapach. Drużyna musi wygrać 2 z 3 gier na co najmniej trzech mapach, aby wygrać całe spotkanie.


Tryb - Set będzie rozgrywany w jednym z dostępnych trybów gry, w losowej kolejności, na mapach: • Nagroda: Canal Grande, Przekładaniec, Wężowa preria, Zagrożenie w głębi

 • Zbiory klejnotów: Hardrockowa kopalnia, Szalone wagoniki, Podwójny szum, Niespodziana niespodzianka

 • Napad: Środek tornado, Serwis, Gorący ziemniak, Piaskowe klejnoty

 • Zadyma: Scena główna, Rzut karny, Plażowy futbol, Potrójny drybling

 • Oblężenie: Wymagany montaż własny, Szaleństwo w fabryce, Nakrętki i śruby, Park rozgrywki


Kolejność trybów w jakich rozgrywane będą mecze oraz to jakie mapy zostaną wybrane, jest wybierane w sposób losowy. Gra automatycznie przydziela odpowiedni tryb oraz mapę do danego lobby meczowego.


Po zapoznaniu się z tymi informacjami, przejdźmy do zapisów do turnieju.


Zapisy do turnieju


Pierwszym bardzo istotnym krokiem jest stworzenie konta na platformie ESL oraz utworzenie drużyny. W tym celu zapoznaj się z poniższymi linkami:


https://play.eslgaming.com/poland/grarantanna/brawlstars - znajdziesz tutaj informacje o tym jak założyć konto na stronie ESL oraz jak stworzyć drużynę.


https://play.eslgaming.com/poland/grarantanna/jak-grac - tutaj znajdują się podstawowe informacje o tym jak poprawnie zapisać się do turnieju i co należy zrobić, aby się do niego przygotować.


Lista nadchodzących turniejów znajduje się tutaj: https://play.eslgaming.com/poland/grarantanna/brawlstars


Jak wygląda cały proces w uproszczeniu? 1. Aby zapisać się do turnieju Brawl Stars, wchodzimy na stronę internetową: https://play.eslgaming.com/poland/grarantanna/brawlstars i wybieramy turniej, który nas interesuje. Klikamy na niego – zostaniemy przeniesieni na stronę turnieju.

 2. Upewniamy się, czy wybraliśmy właściwy turniej oraz czy spełniamy wszystkie wymagania niezbędne do zapisania się.


W momencie niespełniania wymagań, po prawej stronie, na stronie turnieju, pojawi się informacja o tym które wymaganie nie zostało spełnione – tak jak na poniższym zdjęciu:WAŻNE! Wymagania muszą zostać spełnione przez każdego członka drużyny. Inaczej cała drużyna nie będzie mogła zapisać się do turnieju. 1. Dodajemy konto gry. Możemy to zrobić na dwa sposoby:


- z poziomu strony turnieju – klikamy na żółty przycisk „łącze” na liście wymagań na stronie turnieju. Przycisk przeniesie nas na stronę umożliwiającą połączenie naszego konta Supercell ID z kontem ESL.


- za pomocą tego linku: https://account.eslgaming.com/user/linkages - klikamy w przycisk „Supercell ID” i dokonujemy połączenia konta z kontem ESL. 1. Po zapoznaniu się ze wszystkimi zasadami klikamy w żółty kafelek z napisem „ZAPISZ SIĘ”. 


W tym momencie nasze zgłoszenie zostało wysłane. Zostanie ono sprawdzone przez administrację turnieju. Jeśli jest ono poprawne – możliwe będzie dokonania check-inu na stronie turnieju. Jeśli zgłoszenie zostanie odrzucone – drużyna zostanie o tym poinformowana aby poprawić błędy/spełnić wszystkie wymagania niezbędne do udziału w turnieju.


W momencie zaakceptowania zgłoszenia, drużyna jest gotowa do wzięcia udziału w turnieju.


Wzięcie udziału w turnieju 1. W dniu turnieju ponownie sprawdzamy, czy jesteśmy zapisani do turnieju. Sprawdzamy również datę i godzinę jego rozpoczęcia oraz godzinę rozpoczęcia check-inu (zazwyczaj zaczyna się on 30 minut przed startem turnieju).

 2. O godzinie, o której startuje check-in, wchodzimy na stronę turnieju i klikamy w duży, żółty przycisk „Check in”.

 3. Oczekujemy na rozpoczęcie się turnieju. W tym czasie możemy włączyć Brawl Stars na naszym telefonie i przygotować się do rozgrywki.

 4. W momencie startu turnieju, system przydziela nam przeciwnika. Na głównym ekranie w Brawl Stars pojawi nam się zaproszenie do dołączenia do lobby meczowego.


WAŻNE! Jeżeli nie otrzymaliśmy zaproszenia do lobby:


- sprawdźmy, czy w grze nie mamy ustawionego trybu „nie przeszkadzać”. Uniemożliwia on wysłanie zaproszenia do lobby.


- sprawdźmy, czy nie jesteśmy w innym lobby. Aby zaproszenie do nas dotarło, musimy znajdować się w głównym menu Brawl Stars.


- sprawdźmy, czy nasze konto Supercell ID zostało poprawnie połączone z kontem ESL. Jest to niezbędne by otrzymać zaproszenie do lobby.Klikamy przycisk „Zaakceptuj”. Gra przeniesie nas do lobby meczowego.W momencie, kiedy cała drużyna znajdzie się w lobby meczowym i gracze są gotowi do rozpoczęcia gry, klikamy na przycisk „Zaczynajmy”. Gdy drużyna przeciwnika zrobi to samo – gra się rozpocznie. 1. Po rozegraniu meczu, wynik zostanie automatycznie wpisany na stronie turnieju. Nie musimy niczego potwierdzać – czekamy na następnego przeciwnika.


WAŻNE! Jeżeli wystąpiły jakiekolwiek problemy z meczem (np. nie możemy dołączyć do meczu, nie otrzymujemy zaproszenia lub mamy problem techniczny) – musimy otworzyć protest meczowy. Możemy to zrobić na stronie turnieju. W momencie, gdy system przydzieli nam przeciwnika, po prawej stronie pojawią się nowe opcje:Aby otworzyć protest, klikamy na „Otwórz protest” i opisujemy tam swój problem. Administracja turnieju rozwiąże go tak szybko jak będzie to możliwe.

ShadowShadet, Friday, 10/04/20 12:42
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
 • info write comment not allowed