Krok 1 - Rejestracja konta na ESL Play

Jak założyć konto na stronie ESL Play?
Rejestracja na stronie ESL Play jest banalnie prosta!
Kliknij w przycisk w prawym górnym rogu aby przejść do strony logowania. Na stronie logowania kliknij w przycisk Stwórz konto gdzie będzie możliwa rejestracja konta.


Zarejestrować się na stronie ESL Play można na kilka sposobów: rejestrując się za pomocą zewnętrznych stron (takie jak na przykład Discord, Google czy Steam) lub wypełniając formularz, w którym wymagane jest podanie takich informacji jak Nick (Pseudonim), Adres E-mail, Data urodzenia oraz Hasło.


Oczywiście rejestrując konto na stronie ESL Play należy przeczytać i zaakceptować Warunki korzystania oraz Politykę prywatności. Po udanej rejestracji należy sprawdzić pocztę i kliknąć w link, by potwierdzić rejestrację konta. Jeśli nie potwierdzimy swojego konta w ciągu 24 godzin, będzie trzeba ponownie się zarejestrować.
Teraz możesz już brać udział w turniejach na stronie ESL Play, Powodzenia!
Jak stworzyć drużynę?
Aby stworzyć drużynę na ESL Play musisz przejść do strony Twoje zespoły. Jej ikona dostępna jest w prawym górnym rogu strony (tylko gdy jesteśmy zalogowani).


Na stronie Twoje zespoły dostępny jest przycisk Utwórz zespół - klikamy go.


Pojawi nam się teraz nowe okienko, w którym wpisujemy nazwę naszego zespołu.
Pamiętaj, że nazwa zespołu nie może być obraźliwa ani zawierać żadnych wulgaryzmów!


Po utworzeniu zespołu ukaże nam się strona naszego zespołu, na której możemy zobaczyć nasze Logo, Datę założenia i Kraj/region zespołu oraz jego zawodników. Wszystkie informacje o naszym zespole możemy edytować klikając w Edytuj informację dostępny poniżej strony zespołu.


Jak zaprosić moich znajomych do drużyny?
Gdy już stworzyliśmy naszą drużynę na stronie ESL Play musimy przejść do jej edycji (klikając w Edytuj informację poniżej strony zespołu). Na stronie edycji drużyny możemy ustawić Hasło dla przyłączenia, które będziemy musieli podać zawodnikom, których chcemy żeby dołączyli do zespołu.
Pamiętaj aby nie ustawiać bardzo prostego hasła tak, żeby nikt nieproszony nie mógł dołączyć do twojej drużyny! W celach bezpieczeństwa, nie ustawiaj również takiego hasła, którego używasz gdzieś indziej.


Teraz, aby zaprosić kogoś do naszej drużyny przechodzimy do Team Control Center (poniżej strony zespołu) i w zakładce Zawodnicy klikamy na Zaproś nowego zawodnika.


Na kolejnej stronie podajemy w formularzu Adres E-mail przypisany do konta ESL Play naszego znajomego i wysyłamy.


Uprawnienia w drużynie
Aby nadać różne uprawnienia czy pozycje w drużynie musimy przejść do Team Control Center (poniżej strony zespołu) i w zakładce Zawodnicy kliknąć na Uprawnienia drużyny.


Zostaniemy teraz przeniesieni do strony uprawnień w drużynie.


Uprawnienia Lidera (Leader) oraz Współ-lidera (Co Leader) dają pełną kontrolę nad zespołem i jego ustawieniami. Uprawnienia Organizatora meczów (Match Orga) dają wszystkie niezbędne prawa do zarządzania meczami. Dostępne są jeszcze uprawnienia Wojownika (Fighter) oraz Próbny (Trial). Możemy również ustawić, kto jaką pozycję pełni zespole czy wyrzucić zawodnika z zespołu.
Pamiętaj, że ustawienie zawodnikowi pozycji w drużynie nie zmienia jego uprawnień.
Jak dołączyć do drużyny?
Najprostszym sposobem dołączenia do drużyny jest otrzymanie zaproszenia na adres mailowy przypisany do naszego konta ESL Play, które może wysłać Lider drużyny, do której chcemy dołączyć (Jak zaprosić moich znajomych do drużyny?). Jeżeli nie otrzymaliśmy takiego zaproszenia na nasz mail to musimy zrobić to manualnie. Aby dołączyć do drużyny musisz przejść do strony Twoje zespoły. Jej ikona dostępna jest w prawym górnym rogu strony (tylko gdy jesteśmy zalogowani).


Na stronie Twoje zespoły dostępny jest przycisk "Dołącz do drużyny" - klikamy go.


Pojawi nam się teraz nowe okienko, w którym wprowadzamy identyfikator zespołu (czyli liczby, które znajdują się w adresie URL drużyny, do której chcemy dołączyć: ) oraz hasło zespołu, które dostaniemy od Lidera zespołu.


Jeśli wszystko się zgadza, po kliknięciu przycisku Dołącz do zespołu zostaniemy przeniesieni do drużyny, do której dołączyliśmy.

Krok 2 - Zapisz drużynę do turnieju

Jak się zapisać do turnieju Grarantanna Cup jako zespół?
Każdy z uczestników turnieju musi posiadać swój profil na stronie ESL Play, mieć powiązane z nim odpowiednie konto gry (w przypadku gry CS:GO jest to Steam, dla Brawl Stars Supercell, konto PSN dla FIFA 20 oraz Nazwa przywoływacza dla League of Legends) oraz być uczniem szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej. W tym celu wymagane jest wprowadzenie pełnej nazwy szkoły na wszystkich profilach ESL Play zawodników zespołu w polu Krótki opis pokazywany na stronie głównej profilu gracza.


Dodatkowo, pełna nazwa szkoły musi być również podana przez kapitana na profilu drużyny w polu Skrócony opis wyświetlany na stronie głównej drużyny.


Nazwa szkoły musi być na tyle dokładna, coby administracja ESL Polska nie miała problemu podczas sprawdzania czy dana placówka oświatowa rzeczywiście istnieje i jest prezentowana przez tego zawodnika. Nie wprowadzenie nazwy reprezentowanej szkoły wiąże się z brakiem możliwości zapisania się, a tym samym nie wzięciem udziału w turnieju.
Jeżeli wszystkie wymagania zostały spełnione, drużyna będzie mogła zapisać się do turnieju, Powodzenia!