Puchar Polski Cybersport pierwszym krokiem do profesjonalnej kariery
Puchar Polski Cybersport drugi raz w tym roku zgromadzi polskich zawodników Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Już za kilka dni wystartuje kolejna edycja zawodów, których finały zostaną rozegrane w czasie Poznań Game Arena, którego partnerem technologicznym jest LG! Partnerami tej odsłony wydarzenia są Sprite, OMEN by HP i LG.
W Pucharze Polski Cybersport rywalizacja ponownie toczyć się będzie o 50 000 złotych - po 25 000 złotych na każdy tytuł. Pierwszym etapem zmagań będą kwalifikacje, a dokładnie cztery otwarte turnieje, w których drużyny powalczą o punkty rankingowe. W fazie grupowej udział weźmie szesnaście zespołów – czternaście z eliminacji i dwa, które otrzymają bezpośrednie zaproszenia. Wśród nich są mistrzowie poprzedniego sezonu - PRIDE oraz Pompa Team , a także Team Kinguin i Team 1, czyli zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski.

Po fazie grupowej odbędą się play-offy, w których półfinały i ćwierćfinały rozegrane zostaną online, a spotkanie o 3 miejsce i mecz finałowy będą miały miejsce podczas Poznań Game Arena.

Drużyny CS:GO zaproszone do Pucharu Polski Cybersport:
 • PRIDE
 • Team Kinguin

 • Drużyny LoL-a zaproszone do Pucharu Polski Cybersport:
 • Pompa Team
 • Team 1

 • 50 000 złotych to nie jedyne nagrody, jakie czekają na najlepszych zawodników. Zwycięzcy obu turniejów uzyskają bezpośredni awans do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Ponadto mistrz League of Legends będzie miał szansę wystąpić w turnieju OMEN by HP League of Legends Combat, który odbędzie się 19-22 października w czeskiej Pradze podczas imprezy FOR GAMES.

  Rozgrywki Pucharu Polski Cybersport będą transmitowane na żywo! Ekipa Frenzy, czyli między innymi Daniel "Rajon" Pastusiak, Paula "Paula" Zawadzka, Fryderyk “Veggie” Kozioł, wraz z Michałem "Avahirem" Kudlińskim będzie komentować zmagania w LoL-a. Maciej “Morgen” Żuchowski i Kuba “KubiK” Kubiak będą z kolei odpowiadać za transmisję z rywalizacji w Counter-Strike’a.

  Tym razem to podczas Poznań Game Arena odbędą się finały Pucharu Polski Cybersport. Odwiedzający polskie targi będą mogli na żywo zobaczyć po cztery najlepsze drużyny League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive.

  Premierowa edycja Pucharu Polski Cybersport została zwieńczona finałami, które odbyły się w czasie Intel Extreme Masters Katowice 2017. Pierwsze miejsca w zawodach CS:GO i LOL-a zajęli odpowiednio gracze PRIDE i Pompa Team.

  Szczegółowe informacje na temat Pucharu Polski Cybersport dostępne będą na oficjalnej stronie wydarzenia.

  AjsKold, Friday, 21/07/17 07:59
   
  comments (0)
   
   
  No comments yet.
   
   
  Information:
  • info write comment not allowed