Rules

play CS:GO 1on1 Open Cup Series #4 Poland

Last change: 20.09.2019 13:29

These are the rules for the CS:GO 1on1 Open Cup Series #4 Poland. We make every effort to ensure the rules are complete and up to date but this may not always be the case. You should also check the Info Page and News for additions, exceptions and modifications that may apply. The rules are a guideline and the decisions by admins may differ from them depending on the circumstances. If you have any questions about the rules, please write a support ticket.

1. Założenia ogólne

1.1. Wyzwania

Każdy z uczestników może wyzwać na spotkanie dowolnego przeciwnika, niezależnie od tego czy jest on już pozycjonowany, czy też znajduje się jeszcze w puli nowoprzybyłych. Wyzwanie może zostać odrzucone przez wyzwany zespół/gracza, jeżeli ma on na to ochotę. Jednakże, w przypadku gdy wyzywany zespół/gracz znajduję się w zasięgu 20 pozycji od drużyny/gracza wyzywającego, jego odmowa zostanie ukarana dwoma punktami karnymi. Gracze/drużyny posiadające więcej niż 5 oczekujących wyzwań, niezależnie czy są one potwierdzone czy też nie - nie mogą przyjąć kolejnych wyzwań (zasada ta nie obowiązuje top10). Jest to funkcja oskryptowana systemu ESL i nie może zostać zmieniona przez gracza/drużyny.

Wyłącznie jeden mecz, na przestrzeni 14 dni jest dozwolony pomiędzy tymi samymi uczestnikami. Po przyjęciu wyzwania, kolejne wyzwania pomiędzy tymi samymi uczestnikami są zablokowane na okres 14 dni. Po upływie tego czasu zespół/gracz może przyjąć wyzwanie od tej drużyny ponownie.

1.2. Niestawienie się

Jeżeli gracz lub zespół nie pojawi się na czas do rozegrania umówionego spotkania (plus 10 minut), zostaje to potraktowane jako "niestawienie się" na spotkanie. W rozgrywkach europejskich maksymalny czas spóźnienia wynosi 20 minut, natomiast w polskich rozgrywkach maksymalny czas wynosi 10 minut od wyznaczonej daty spotkania. Nie należy wpisywać domyślnego zwycięstwa samemu.

W meczach Instant Challenger czas na stawienie się to 10 minut.

1.3. Ustalenia

Niektóre ustalenia miedzy zawodnikami są dozwolone, ale tylko w wypadku, gdy nieznacznie różnią się od zasad ESL. Proszę pamiętać, że zasady ESL są stworzone tak aby zapewnić sprawiedliwą rozgrywkę dla wszystkich uczestników. Nie możesz złożyć protestu meczowego w wypadku gdy uważasz, że przedmeczowe ustalenia potwierdzone przez obie strony wpłynęły na niekorzyść Twojej drużyny.

Zasady, które można zmieniać poprzez ustalenia obu drużyn są wyraźnie podane. Nie można dokonywać zmian w regułach, w których nie da się jednoznacznie stwierdzić czy dokonywanie jakichkolwiek zmian jest możliwe.

Wszystkie ustalenia pomiędzy zawodnikami muszą być zamieszczone w komentarzach meczowych, przy czym druga strona musi również zamieścić tam potwierdzenie tych ustaleń.

Proszę również o zachowywanie zrzutów ekranu i/lub zapisów Waszych ustaleń. Jeżeli ta reguła nie zostanie wypełniona, każdy protest lub etykieta wsparcia dotycząca ustaleń między zawodnikami będzie odrzucona.

Poniższe zasady nie mogą być zmieniane za porozumieniem obu stron:

 • Wpisywanie wyniku meczu, który nie został rozegrany
 • Pozwolenie na rozegranie meczu zawodnikom, którzy są zablokowani
 • Pozwolenie graczom grać bez ESL Wire Anti-Cheat
 • Zmiana terminu spotkania w turniejach jednodniowych

1.4. Oszukiwanie

Każdy gracz przyłapany na oszukiwaniu zostanie ukarany 12 punktami karnymi 2 letnią karą (w dodatku, jeżeli konieczne, 6 punktów karnych na konto drużyny)

Mecze, w których uczestniczył zawodnik zbanowany za oszukiwanie zostaną usunięte w wypadku, gdy nie są starsze niż 28 dni. Proszę o otwieranie etykiet wsparcia w sprawie usuwania takich meczów.

Oszukiwanie w Counter-Strike: Global Offensive obejmuje, ale nie ogranicza się, do wszystkich rodzajów aimbotów, wallhacków, soundhacków, no recoil, no smoke, no flash, , ambient occlusion itp.

1.4.1. Rehabilitacje

Niemniej jednak osoby, które pierwszy raz otrzymały blokadę z powodu oszukiwania mają możliwość otrzymania drugiej szansy. Więcej informacji dotyczących rehabilitacji można znaleźć tutaj: http://play.eslgaming.com/rehab

2. Media meczowe

Wszystkie media meczowe ( zrzuty ekranu, dema, itp.) muszą być przechowywane przez przynajmniej 14 dni. Media meczowe powinny być wrzucane na stronę meczową tak szybko jak to możliwe. Fałszowanie lub manipulowanie mediami meczowymi jest oczywiście zabronione i będzie skutkowało surowymi karami. Media meczowe powinny być nazywane tak aby jasno określały co w nich się znajduje. Protesty w sprawie złego nazewnictwa mediów meczowych będą odrzucane, aczkolwiek jeżeli złe nazewnictwo mediów meczowych utrudnia pracę administracji, gracz może zostać ukarany punktami karnymi.

2.1. ESL Anti-Cheat / Linesman

ESL Anti-Cheat jest obowiązkowy dla wszystkich graczy przez cały okres trwania meczu, bez wyjątków. Jeżeli gracz nie jest w stanie używać ESL Anti-Cheat automatycznie nie może brać udziału w meczu. Za brakujace lub niekompletne logi Anti-Cheat gracz/drużyna zostanie ukarana punktami karnymi. Wyjątkiem jest każdy gracz, który ma dowód w postaci zrzut ekranu błędu i czasu na stronie ESL pokazujący, że ESL Anti-Cheat zatrzymał się z powodu błędu. Pierwszy raz gdy gracz nie posiada logouta lub plików Linesman skutkuje ostrzeżeniem nawet w wypadku, gdy jest on w stanie udowodnić , że był to błąd programu.

Ostrzeżenia dotyczące braku logouta lub plików Linesman są ważne przez 14 dni.

Kolejny brak logouta lub plików Linesman w przeciągu tych 14 dni będzie traktowany jako gra bez Anti-Cheata i zostanie za to nałożona odpowiednia ilość punktów karnych.

Jeżeli strona nie działa, co uniemożliwia działanie ESL Wire, mecz zostanie przesunięty.

2.2. Dema

Obowiązkiem każdego gracza jest nagrywanie dem na każdej z map przez cały okres trwania meczu, bez żadnych wyjątków. Rundy nożowe są również częścią meczu i muszą zostać nagrane. W przypadku rozgrywania dogrywek, zawodnicy również mają obowiązek nagrać dema dogrywek. Dopóki jeden gracz lub drużyna ma możliwość wrzucenia dema z rundy nożowej na prośbę administratora, nie będą wyciągane żadne konsekwencje od graczy, którzy nie posiadają takowej powtórki. W przypadku gdy żaden gracz ani drużyna nie może wrzucić dema rundy nożowej na prośbę administratora, otrzymają oni 1 punkt karny. Protesty dotyczące brakującej rundy nożowej nie są akceptowane. Protesty dotyczące podzielonych dem będą również odrzucane. Niedziałające dema są traktowane jako ich brak, jednakże ostateczna decyzja w tej sprawie należy do administratora. W przypadku gdy demo jest niekompletne, administrator zadecyduje czy jest ono traktowane jako brakujące demo czy też nie. Jeżeli do meczu jest otworzony protest meczowy, wszystkie media meczowe muszą być przechowywane przez minimum 14 dni do czasu aż protest meczowy zostanie zamknięty.

2.2.1. Prośby o demo

Każdy gracz jest zobowiązany do nagrywania dema, jednakże tylko administracja Anti-Cheat ma możliwość zażądania go po meczu. Jeżeli demo nie zostanie dostarczone na wyraźną prośbę administracji, gracz zostanie ukarany 6 punktami karnymi (brak dema + podejrzenie oszustwa). Przy braku dostarczonego dema, zespół Anti-Cheat przeanalizuje demo GOTV.

2.2.2. Wrzucanie dem

Dema muszą zostać spakowane w formacie .zip, .rar, .7z. Wszystkie media meczowe muszą zostać wrzucone na hosting ESL (na stronę meczową). Media uploadowane na inny hosting nie będą akceptowane.

2.2.3. Edytowanie dem

Podczas rozgrywek ESL panuje całkowity zakaz jakiejkolwiek edycji powtórek meczowych. Jeżeli demo jest edytowane, administator zadecyduje jaka kara zostanie nałożona na zawodnika.

2.2.4. Oskarżenia o oszustwo

Jeżeli chcesz oskarżyć swojego przeciwnika o oszukiwanie, musisz stworzyć rozpiskę dema GOTV w ciagu 72 godzin od zakończenia spotkania. Instrukcje dotyczące rozpiski dem dostępne są tutaj. Rozpiska dema powinna być przekazana wraz z otworzeniem protestu meczowego, zatem proszę się upewnić, że Twoja rozpiska jest gotowa w momencie gdy otwierasz protest meczowy. Niemniej jednak rozpiska może być w dalszym ciągu wrzucona w późniejszym terminie (maksymalnie 72 godzin od zakończenia spotkania). W przypadku nie przekazania rozpiski na czas, protest zostanie odrzucony przez administrację.

3. Ustawienia

3.1. Ustawienia gracza

3.1.1. Zabronione skrypty

Wszystkie skrypty, prócz tych odpowiadających za kupowanie broni, zmianę broni oraz nagrywania dem są zabronione. Przykłady niedozwolonych skryptów:

 • Jumpthrow
 • Stop shoot scripts [Use or AWP scripts]
 • Center view scripts
 • Turn scripts [180° or similar]
 • No recoil scripts
 • Burst fire scripts
 • Rate changers (Lag scripts)
 • FPS scripts
 • Anti flash scripts or binding (snd_* bindings)
 • Bunnyhop scripts
 • Stop sound scripts

3.1.2. Niedozwolone komendy / start parametry

Zabronione jest używanie następującej komendy:

 • mat_hdr_enabled

Zabronione jest używanie następujących parametrów startowych:

 • +mat_hdr_enabled 0/1
 • +mat_hdr_level 0/1/2

Naruszenie tej reguły po raz pierwszy będzie skutkowało ostrzeżeniem. Jeżeli w drużynie więcej niż 1 gracz będzie używał niedozwolonych komend/parametrów startowych a drużyna ta otrzyma już wcześniej ostrzeżenie, mecz zostanie usunięty.

3.1.3. Nakładki w grze

Wszystkie nakładki w grze – udostepnione przez grę – za wyjątkiem wymienionych poniżej są zabronione:

 • cl_showpos 1
 • cl_showfps 1
 • net_graph 0/1 (jednakże nie można wykorzystywać tej komendy w celu poprawienia naszego strzelania, jak na: tym zrzucie ekranu)

3.1.4. Podmiany plików

Poza skórkami Steam żadne inne podmienione pliki nie są dozwolone. Dopuszczalna więc jest tylko zmiana menu i konsoli. Każda podmiana modeli, celownika, HUD, tabeli z wynikiem lub podobnych plików jest zabroniona.

3.1.5. Sterowniki karty graficznej lub podobne narzędzia

Zmienianie grafiki gry lub tekstur za pomocą sterowników karty graficznej, innych narzędzi do konfiguracji grafiki lub programów działających w podobny sposób jest zabronione. Co więcej, zabronione jest używanie wszystkich nakładek (overlays), które w trakcie gry pokazują wskaźnik wykorzystania systemu (np. Nvidia SLI display, Rivatuner Overlay).

3.1.6. Głębia koloru

Każdy gracz musi ustawić najwyższą głębię kolorów (32 bit) w opcjach Video. Jeśli gracz używa trybu gry „w oknie”, musi także ustawić 32bit w opcjach systemu.

3.1.7. Zawartość folderu konfiguracyjnego

W folderze konfiguracyjnym gracz ma możliwośc posiadania tylko plików konfiguracyjnych. Zdjęcia, dema jak i spakowane pliki są niedozwolone. Jeżeli niedozwolona zawartość tego folderu utrudnia pracę administratora, punkty karne (od 1 do 3) mogą zostać nałożone. Protesty jak i etykiety wsparcia dotyczące tej reguły są niedozwolone i będą odrzucane przez administrację.

3.1.8. Konta gry

Gracz zobowiązany jest do posiadania wprowadzonego aktualnego konta gry na swoim profilu ESL. Jeżeli gracz rozgrywa mecz bez wpisanego konta gry lub korzysta z innego konta gry, gracz lub drużyna mogą zostać ukarani. Jeżeli gracz korzysta z konta gry które jest wpisane w jego profilu tylko jako konto VERSUS i jest to jego pierwsze tego typu przewinienie, otrzyma on ostrzeżenie. Podobnie w przypadku gdy gracz przez pomyłkę wprowadzi złe konto gry (np. brak ostatniej cyfry).

4. Procedury meczowe

4.1. Pseudonim gracza i tag drużyny

Każdy gracz musi używać nicku takiego samego lub podobnego do tego wprowadzonego w swoim profilu ESL. Gracz nie ma prawa zmiany nicku w grze podczas meczów ESL. Protesty lub etykiety wsparcia w sprawie naruszenia tego punktu regulaminu będą odrzucane. Jeżeli zmiana nicku lub brak tagu drużyny utrudnia pracę administracji, punkty karne mogą zostać nałożone na gracza lub drużynę.

4.1.1. Rozgrzewka

Przed rozpoczęciem spotkania obie strony muszą jasno zadeklarować gotowość do wystartowania spotkania. Jeżeli w czasie startu spotkania któryś z graczy ma chwilowe problemy, należy poinformować o tym przeciwnika i mecz zostanie ponownie rozpoczęty.

4.1.2. Liczba graczy

Mecz może zostać rozpoczęty tylko kiedy minimalna ilosć graczy jest dostępna na serwerze:

 • 2on2: tylko 2on2 jest dozwolone
 • 3on3: tylko 3on3 jest dozwolone
 • 5on5: tylko 5on5 jest dozwolone

Tylko zawodnicy którzy byli w drużynie o początkowej dacie rozpoczęcia spotkania mogą wziąć udział w rozgrywce. Ta zasady dotyczą tylko ilości graczy muszących potwierdzić gotowość do rozgerania spotkania w czasie początkowego rozpoczęcia meczu. W przypadku opuszczenia serwera przez gracza, prosze spojrzec na zasade 4.2.3

4.1.3. Trener

Obecność trenera podczas spotkań rozgrywanych w trybach 3on3 oraz 5on5 jest dozwolona. Trener musi być członkiem zespołu aby mógł dołączyć na serwer i jest zobowiązany do posiadania włączonego programu ESL Anticheat przez cały okres trwania meczu. Od trenera jest również wymagane korzystanie z poprawnego konta gry. Nadużywanie funkcji trenera skutkować będzie punktami karnymi za niesportowe zachowanie.

4.2. Podczas meczu

4.2.1. Wybór strony

O wyborze stron decyduje runda nożowa, której zwycięzca wybiera po której stronie chce rozpocząć spotkanie. Tylko noże i kevlary są dozwolone podczas tej rundy.

4.2.2. Crash serwera

Jeżeli crash serwera nastąpi przed ukończeniem 3 rund, serwer musi zostać zrestartowany a wynik przywrócony do stanu 0-0.

Jeżeli crash serwera nastąpi po ukończeni 3 rund, połówka musi zostać przywrócona do stanu ostatniej w pełni rozegranej rundy oraz z startmoney 2000, następnie drużyna która przegrała ostatnią rundę przed crashem serwera wpisuje ‘kill’ w konsoli. Runda ta nie jest brana pod uwagę. Gra rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia kolejnej rundy

4.2.3. Wyjście z gry

Jeżeli gracz wyjdzie z serwera przed dokonaniem pierwszego zabójstwa w pierwszej rundzie, mecz zostanie powtórzony. Natomiast jeżeli gracz wyjdzie z serwera po dokonaniu pierwszego zabójstwa, mecz zostanie zatrzymany po zakończeniu bieżącej rundy (patrz zasada używanie pauzy)

Czas oczekiwania na brakującego zawodnika wynosi 10 minut. Jeżeli gracz lub jego zastępca wejdzie na serwer i obie drużyny zasygnalizują gotowośc do rozpoczęcia spotkania, mecz może zostać wznowiony. W przypadku gdy brakujący gracz ani jego zastępca nie wejdzie w ciągu 10 minut, drużyna musi kontynuować spotkanie z brakującym graczem.

4.2.4. Zmiana graczy

Zmiana gracza może zostać dokonana w każdym momencie, ale przeciwna drużyna musi zostać o tym poinformowana. Jeżeli jest to konieczne, gra w sytuacji zmiany zawodnika może zostać zatrzymana (patrz zasada używania pauzy). Zamiana nie może trwać dłużej niż 5 minut. Po upłynięciu 5 minut mecz może zostać kontynuowany z brakującym graczem który może dołączyć do spotkania w każdym momencie. Nowy zawodnik który dołącza do meczu musi mieć wprowadzony poprawny SteamID w profilu ESL jak i również zaleca się zrobienie nowego zrzutu ekranu statusu po dołączeniu nowego zawodnika.

4.2.5. Przerwanie meczu

W momencie przerwania meczu pod uwagę są brane wszystkie dotychczas rozegrane rundy. Kontynuacja meczu następuje zgodnie z następującą procedurą:

 • Start money zostają ustawione na 2000$ na dalszy czas trwania rozgrywki.
 • Drużyna która przegrała ostatnią rundę przed przerwaniem spotkania zabija się używając komendy ‘kill’ w konsoli. Ta runda nie jest brana pod uwagę.
 • Gra rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia kolejnej rundy.
 • Jeżeli będzie rozgrywana mapa, start money wracają do normy (800$).

Ta zasada ma na celu zabezpieczenie w przypadku nieumyślnego przerwania meczu przez obie drużyny. Jeżeli gra nie może być dokończona w ten sam dzień, ciąg dalszy meczu powinien zostać rozegrany w ciągu 7 dni. Jeżeli drużyny nie są w stanie umówić zgodnego terminu, administrator narzuci nową datę spotkania. Jeżeli gracz/drużyna nie stawi się w terminie narzuconym przez administrację, podejmie ona decyzję czy mecz jest traktowany jako ‘nie stawienie się’ czy ‘przerwanie meczu’. Tylko zawodnicy którzy byli w drużynie w początkowej dacie spotkania mogą kontynuować mecz. Nowi gracze, którzy później dołączyli do drużyny, nie mogą brać udziału w tym meczu za wyjątkiem sytuacji w której przeciwnik zgodzi się na dołączenie nowego gracza.

4.2.6. Użycie pause

Jeżeli masz problem który uniemożliwia Ci rozgrywanie spotkania, masz możliwość zatrzymania spotkania poprzez pause. Funkcja ta musi być użyta na początku rundy (podczas freezetime). Musisz poinformować przeciwnika z jakiego powodu używasz pauzy przed jej użyciem lub zaraz po wpisaniu komendy. Jeżeli nie zostanie podany jasny powód zatrzymania spotkania, mecz może zostać wznowiony. Odpauzowywanie i pauzowanie bez powodu będzie skutkowało punktami karnymi (patrz niesportowe zachowanie) Jeżeli problem nie może zostać rozwiązany w przeciągu 10 minut sprawdź zasadę 4.2.5 (przerwanie meczu).

4.2.7. Dogrywka

W rozgrywkach dopuszczane są remisy. Administracja wyraża zgodę na rozegranie dogrywki tylko w przypadku, gdy obie drużyny wyrażają na to zgodę. Protesty dotyczące rozgrywania dogrywki (po wcześniejszym wyrażeniu zgody na nią) będą traktowane jako niesportowe zachowanie co w rezultacie może skutkować punktami karnymi. Jeżeli obie strony decydują się na rozegranie dogrywki, muszą one trzymać się pewnych zasad: dogrywka musi być rozegrana w systemie MR3 (maksimum 6 rozegranych rund) z początkowymi funduszami wynoszącymi $10,000 (startmoney 10000). Podczas rozpoczęcia dogrywki strony rozpoczynają ją po takiej samej stronie w jakiej kończyli regulaminowy czas gry. Po skończeniu pierwszej połowy obie drużyny zamieniają się stronami. Dogrywka jest rozgrywana do momentu wyłonienia zwycięzcy.

4.2.8. Nielegalne działania

4.2.8.1. Wybór broni

4.2.8.1.1. AIM/AWP Ladder

Można korzystać z wszystkich broni znajdujących się na mapie włącznie z granatami. Używanie wcześniej zakupionych broni jest zabronione. Nie stosowanie się do tej reguły skutkować będzie odliczeniem trzech rund.

4.2.8.1.2. Handgun Ladder

Tylko pistolety i granaty są dozwolone. Nie stosowanie się do tej reguły skutkować będzie odliczeniem trzech rund.

4.2.8.2. Bomba

Podkładanie bomby w sposób który uniemożliwia jej rozbrojenie jest zabronione. Miejsca w których gracz potrzebuje pomocy kolegi z drużyny są dozwolone. Nie stosowanie się do tej reguły skutkować będzie odliczeniem trzech rund.

4.2.8.3. Wspinanie się

Wspinanie się z pomocą kolegi z drużyny jest dozwolone. Niedozwolone są miejsca gdzie tekstury znikają w ścianach lub ziemi w przypadku gdzie wymagany jest specjalny ruch (np. skok).

4.2.8.3.1. Tekstury

Przechodzenie przez ściany, podłogi czy dachy oraz "chodzenie po niebie" jest zabronione.

4.2.8.4. Granaty

Rzucanie granatów wewnątrz ściany jest zabronione. Rzucanie ich nad ścianami i dachami jest dozwolone.

4.2.8.5. Samobójstwa

Samobójstwa poprzez wpisanie komendy ‘kill’ w konsoli w celu skrócenia czasu rundy są surowo zabronione.

4.2.8.6. Inne bugi

Używanie błędów gry jest niedozwolone. Jeżeli gracz skorzysta z buga który nie jest wyszczególniony w regulaminie, administrator zadecyduje czy gracz zostanie ukarany.

4.3. Po meczu

4.3.1. Zgłaszanie protestu/etykiet wsparcia

Tylko gracze/drużyny biorące udział w meczu mają prawo do złożenia protestu meczowego/etykiety wsparcia.

4.3.2. Przerwanie gry

Jeżeli drużyna opuści mecz przed jego zakończeniem, wygrana zostanie przyznana drużynie która pozostała w pełnym składzie na serwerze ( tylko w wypadku gdy mecz jest w fazie która pozwala na wyłonienie końcowego wyniku). Jeżeli Twój przeciwnik opuścił przedwcześnie serwer, musisz złożyć protest meczowy w tej sprawie. Nie możesz samodzielnie wpisywać wyniku na Twoją korzyść, gdyż może to zostać ukarane jako wpisanie fałszywego wyniku.

5. Reguły turniejowe

Jeżeli nie podano inaczej, następujące reguły będą miały zastosowanie do wszystkich turniejów Counter-Strike: Global Offensive.

5.1. Zasady specjalne

5.1.1. Ostateczne terminy

Zasady obowiązujące w polskich rozgrywkach:

czas na otworzenie protestu: w ciągu 10 minut od zakończenia spotkania

Ostateczne terminy są ustalane na podstawie godziny wylogowania się z ESL Anti-Cheat.

Zasady obowiązujące w europejskich rozgrywkach:

czas na wystosowanie prośby o powtórkę: w ciągu 30 minut od zakończenia spotkania

Uwaga: Jeżeli mecz został zaakceptowany przez obie strony to nie ma możliwości otworzenia protestu meczowego (wyjątek: oskarżenie o czitowanie).

5.1.2. Niestawienie się

Uczestnicy mają maksymalnie 10 minut od wyznaczonej daty spotkania na potwierdzenie swojej gotowości. Jeżeli mecz nie dojdzie do skutku, uczestnik, który nie mógł rozegrać meczu przegra spotkanie walkowerem i otrzyma 3 punkty karne. W przypadku jakichkolwiek opóźnień występujących w turnieju, uczestnik ma 10 minut na stawienie się na serwer od zakończonej godziny poprzedniego spotkania.

5.1.3. Serwer do gry

Większość turniejów rozgrywana jest na wysokiej jakości serwerach ESL (128 tick). Za zgodą obu stron, mecz może zostać rozegrany na innym serwerze, jednak musi on zostać odpowiednio skonfigurowany (config ESL). Nakazuje się aby obie strony przed rozpoczęciem meczu sprawdziły poprawność ustawień serwera. Wszelkie nieprawidłowości powinny zostać usunięte przed przystąpieniem do gry. Jeśli nieprawidłowe ustawienia zostaną wykryte po starcie meczu, drużyna odpowiedzialna za serwer jest zobowiązana do ich poprawienia. W innym wypadku nakazuje się przerwanie spotkania oraz wystosowanie protestu do meczu.

5.1.4. Dogrywka

W przypadku remisu obowiązkowe jest rozegranie dogrywki w celu wyłonienia zwycięzcy. Dogrywka rozgrywana jest w systemie MR3 - gramy sześć rund, po trzy na każdą stronę, $10,000 tysięcy na start. Uczestnicy rozpoczynają dogrywkę grając po tej samej stronie co drugą połowę meczu (nie następuje zmiana stron). Dogrywka rozgrywana jest do momentu wyłonienia zwycięzcy.

5.1.5. Dodawanie nowych zawodników

Wszyscy zawodnicy bedący w drużynie w momencie oficjalnego startu spotkania mają prawo brać udział w meczu. Nie ma możliwości dodawania graczy po planowanym rozpoczęciu meczu bądź po potwierdzeniu gotowości w systemie meczowym. W rozgrywkach 5on5, jeśli drużyna posiada graczy rezerwowych to może ona dokonać dwóch zmian podczas spotkania. Naruszenie tej zasady może skutkować walkowerem. Nowi zawodnicy muszą mieć dodane poprawne konto gry w swoim profilu ESL.

ESL Polska dopuszcza możliwość by drużyna w razie potrzeby skorzystała z możliwości wymiany zawodnika, na zasadzie transferu. Dopuszczalne jest, by zawodnik ten był członkiem innej drużyny, która także bierze udział w turnieju. Drużyna może wykonać maksymalnie jeden taki transfer w ciągu całego aktualnie trwającego sezonu.

W momencie kiedy zwycięzcą turnieju zostanie drużyna, która już wcześniej zagwarantowała sobie udział w turnieju ESL Mistrzostwa Polski, jej slot przechodzi na drużynę z niższego miejsca.

5.1.6. ESL Anti-Cheat/Linesman/złe ustawienia gracza

Brakujący Anti Cheat logout: ostrzeżenie, a w dalszej fazie turnieju może być to skutkować walkowerek bądź powtórką spotkania

Brakujący Linesman: ostrzeżenie, a w dalszej fazie turnieju może być to skutkować walkowerek bądź powtórką spotkania

Brakujący Anti-Cheat: walkower dla drużyny przeciwnej

Złe ustawienia gracza: ostrzeżenie, a w dalszej fazie turnieju może być to skutkować walkowerek bądź powtórką spotkania

W przypadku otrzymania dwóch ostrzeżeń (w różnych meczach) podczas turnieju, uczestnik zostanie zdyskwalifikowany.

5.1.7. Dyskwalifikacja

Aby utrzymać jak najmniejsze opóźnienia podczas turnieju administracja zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji uczestników z turnieju. To prawo zostanie użyte tylko w wypadku gdy uczestnik pokazuje jawny brak chęci do dokończenia spotkania lub nawet celowo blokuje ciąg dalszy turnieju. W szczególnych przypadkach administrator ma prawo zdyskwalifikować obu uczestników.

6. Punkty karne

Jeżeli uczestnik nie zgadza się lub łamie jedną bądź więcej z zasad zawartych w regulaminie ligowym, może to nieść ze sobą zróżnicowane konsekwencje w zależności od wielkości przewinienia. ESL posiada oficjalny katalog wykroczeń i przyznawanych za nie punktów karnych, budowany w oparciu o dotychczasowe doświadczenia w postępowaniach wobec naruszeń regulaminu. Jeżeli przewinienie zostało dokonane przez gracza podczas gry zespołowej, zarówno gracz, jak i jego drużyna ponoszą tego konsekwencje w tym samym wymiarze. Maksymalnie 6 punktów karnych może zostać przyznanych graczowi i drużynie za jeden mecz.

Typ naruszenia Liczba punktów karnych
Ogólne
Niestawienie się Drużyna: 3; Gracz: 2
Odrzucenie obowiązkowego wyzwania 1
W przypadku top10: 2
Wyjście z gry Gracz / Drużyna: 2
Użycie niedozwolonego gracza
Blokada za nieaktywność Gracz / Drużyna: 3 i usunięcie meczu
Blokada Gracz / Drużyna: 6 i usunięcie meczu
Brak premium (gdzie wymagane) Gracz / Drużyna: 3
Brak poziomu zaufania (gdzie wymagane) Gracz / Drużyna: 3
Niesportowe zachowanie
Fałszywe konta Ostrzeżenie / 1-3 punkty karne
Oszukiwanie narodowości Ostrzeżenie / 1-3 punkty karne
Próba oszustwa Gracz / Drużyna: 1 - 4
Fałszywe media Gracz / Drużyna: 6 i usunięcie meczu
Oszukiwanie/czitowanie Gracz: 12 / Drużyna: 6 i usunięcie meczu

Mecze zostają usunięte tylko w wypadku gdy drużyna/gracz który złamał przepisy wygrał lub zremisował mecz. W turniejach oraz ligach zamiast usuwania meczu są przyznawane walkowery.

6.1. Zabronione ustawienia graficzne

Używanie nielegalnego oprogramowania w celu zmiany ustawień graficznych lub tekstur będzie skutkowało nałożeniem 6 punktów karnych.

6.2. Zabronione skrypty

Używanie nielegalnych skryptów będzie karane 2,4,6 lub 12 punktami karnymi. Wysokość kary będzie zależała od używanego skryptu i decyzję o jej wysokości podejmie administrator. Nie ma znaczenia czy skrypt był używany przez gracza czy też nie. Jeżeli plik konfiguracji gracza będzie zawierał nielegalny skrypt lub jego części, gracz zostanie ukarany bez względu na to czy go używał czy też nie.

Używanie skryptów no flash i no recoil w każdej formie będzie karane 6 punktami karnymi po pierwszym ostrzeżeniu (w wypadku nie używania ich), natomiast aktywne używanie tych skryptów będzie skutkowało karą w wysokości 12 punktów karnych.

6.3. Użytek zabronionych broni

Korzystanie z zabronionej broni podczas ladderów specjalnych będzie skutkowało odliczeniem 3 rund za każde przewinienie.

6.4. Brak aktywności w ladderach

Jeżeli gracz/drużyna jest nieaktywna w ladderze mogą zostać na nią nałożone punkty karne.

6.5. Omijanie blokady przez drużyny

Zakładanie nowych drużyn w celu ominięcia blokady znajdującej się na drużynie zapisanej w lidze jest zabronione i będzie karane punktami karnymi.

6.6. Kary dotyczące gry

Ustawienia
Zabronione ustawienia Gracz / Drużyna: ostrzeżenie / 2 za każde przewinienie i usunięcie meczu
Zabronione skrypty Gracz / Drużyna: 2, 4 bądź 6 i usunięcie meczu
Podmienione pliki Gracz / Drużyna: 2 i usunięcie meczu
Niedozwolone modele Gracz: 3 - 6 i usunięcie meczu  / Drużyna: 3
Media meczowe
Brakujące/niekompletne  dema Gracz / Drużyna: 6 i usunięcie meczu
Brakujący/niekompletny ESL Anti-Cheat Gracz / Drużyna: 3 i usunięcie meczu
Brakujący/niekompletny Linesman Logfile Gracz / Drużyna: ostrzeżenie / 2
Brakujące media meczowe z podejrzeniem oszustwa Gracz / Drużyna: 6 i usunięcie meczu
Niesportowe zachowanie
Używanie bugów Gracz / Drużyna: 2 za każde użycie
Samobójstwa Gracz / Drużyna: 2 na mecz
Inne Gracz / Drużyna: maksymalnie 4

Mecze zostają usunięte tylko w wypadku gdy drużyna/gracz który złamał przepisy wygrał lub zremisował mecz. W turniejach oraz ligach zamiast usuwania meczu są przyznawane walkowery.