Zmena kvalifkácie na IEM ! Časť druhá.
Ako sme pred nedávnom oznámili, budú sa meniť pravidlá na Intel Extreme Masters kvalifikáciu. Oboznámili sme Vás s pripravovanými zmenamy, ktoré ale ešte neboli dotiahnuté do konca. No už sme dospeli ku konečnému riešeniu.

Hlavný problém


Hlavným problémom mnou navrhnutého systému bolo, ironicky, práve ESL Amateur Series. Ak sa na ESL orientujete dlchšie iste viete ako funguje systém líg na ESL. Vďaka tomuto systému, by sa každý týždeň jeden najlepší tím dostal do EAS a zmazali by sa mu doterajšie výsledky v laddery.

Preto sme museli navrhnúť iné riešenie.


Dámy a páni, ESL Amateur Series !

Presne tak, jediné možné riešenie ktoré by odstránilo problém s nedodržiavaním pravidiel na ESL a tiež by bolo ho možné využiť ako faktor na kvalifikáciu je práve EAS. 


Samozrejme sme si vedomý toho, že tak revolučné riešenie môže priniesť problémy, ktoré budeme ihneď riešiť. Preto na to prosím, berte ohľad. Je to nové na celej ESL. Samozrejme ak EAS bude aktívne a bude u nás EPS bude kvalifikácia cez EAS presunutá rovno na EPS, no od toho sme ešte ďaleko.

To znamená, že tím, ktorý chce hrať Intel Extreme Masters kvalifikáciu, musí aktívne hrať EAS.  Nebudú žiadne obmedzenia na počet zápasov, pretože v EAS je počet zápasov presne stanovený. No nezabudnite, že ak tím neodohrá žiadny zápas 28 dní za sebou (tj. 4 automaticky vygenerované zápasi) bude vyhodení pre neaktivitu.


Do IEM sa bude nasadzovať len tím, ktorý je v EAS aspoň 1 mesiac aby sme predišli prípadným inteligentom, ktorý si kúpia premium účet len na kvalifikáciu.  


Ako sa dostať do EAS ?


Do EAS sa môžete dostať hneď niekoľkými spôsobmi.


Ako sa dostať do EAS
Prvý spôsob  Kúpa premium účtu

výhody - nemusíte hrať žiadny turnaj, žiadnu ligu, stačí si premium účet kúpiť.

nevýhody - Nebudete oboznámený s pravidlami na ESL a môže sa stať, že stratíte svoju pozíciu kôli banalite.
Druhý spôsob Hra v laddery

výhody- nemusíte kupovať premium účet, naučíte sa ovládať ESL a aj pravidlá na ESL. Plus ak sa dostanete do EAS dostanete premium účet na 3 mesiace zadarmo pre celý tím.

nevýhody - musíte hrať ladder a byť na prvom mieste
Tretí spôsob Turnaje

výhody - premium účet dostanete zadarmo, naučíte sa  orientovať na ESL a aj sa naučíte pravidlá ESL.  A premium účet zadarmo

nevýhody - turnaje budú len pre obmedzené množstvo tímov  a môžu sa ho zúčastniť aj tímy, ktoré už premium účet majú.  
Štvrtý spôsob

Výzvy medzi ladderom a EAS

Ak tím z ladderu vyzve a porazí tím z EAS je veľká pravdepodobnosť, že ho systém zaradí o týždeň do EAS. 


Systém postupu z ladderu do EAS je jednoduchý. Každý štvrtok o 9:00 sa vyberie jeden tím, ktorý má možnosť hrať EAS a dostane 3 mesiace premium účet zadarmo. No tento účet si musí aktivovať. Či máte nárok na premium účet a postup do EAS nájdete tu, celkom dole.


Ak ste tam a máte záujem hrať EAS, váš CL nájde v maile odkaz na pridelenie premium účtov pre tím. Potom Vám už nič nebráni hrať EAS.


Takže na výber máte tieto možnosti, ktorý si vyberiete je ná vás, no myslite aj na to, že ak Vám premium účet skončí (hoci len jednému hráčovi v tíme), tím stráca premium status a je ihneď vylúčený z EAS.


Registrácia do EASRegistrácia do EAS
Hra Counter-Strike 1.6
Registrácie Registrácie sú otvorené pre všetky tímy s premium účtom
ELO systém ELO systém znamená, že sa dohráva zápas (nie 16:11 ale 19:11 prípadne 18:12)
Mapy de_dust2, de_train, de_nuke, de_inferno a de_tuscan
Servery Musí byť prítomné HLTV, dostupný log a nesmie na ňom byť AMX.
Média Každý hráč musí točiť demo, screen 1 a 2 strany a status screen (najlepšie rcon status screen). ESL Wire anti-cheat je povinný

Registrácia

Poradie


Prečo ten premium účet ?Hneď z niekoľkých dôvodov.  Prvý a najdôležitejší dôvod je ten, že EAS môžu hrať len tímy s premium účtami, také je nariadenie ESL. Ďalším dôvodom je to, že ak si tím už premium účet kúpi, myslí to vážne a nebude riskovať porušovaním pravidiel a tým pádom odstránime "nepohodlné" tímy z kvalifikácie a spravíme profesionálnejšiu ligu. Keď chcete hrať IEM, musíte mať premium účet.  Na koniec, nebudeme si klamať, peniaze sú dôležité aj pre ESL.


Čo by ste mali vedieť o EAS


Tím, ktorý hrá v EAS je oveľa viac príťažlívejší pre sponzorov pretože je predpoklad, že to myslia vážne.  Tak tiež, ako niektorý z Vás vedia, EAS je prvý krok k EPS.  Viac o štruktúre líg na ESL môžete nájsť tu.


 Tieto pravidlá ako aj pravidlá celej IEM kvalifikácie sa môžu meniť podľa zistených skutočností.

EAS má tak tiež špecifické pravidlá pre vstup, ktoré sa snažia aby bola táto liga čo najviac profesionálna.


Pravidlá pre vstup do EAS
Steam ID  Každý hráč v tíme musí mať unikátne Steam ID. Ak máte problém s Steam ID navštívne túto novinku.
Fotky hráčov ESL sa snaží, aby sa zmazala anonimita internetu a bol e-sport braný viac  ako šport, než ako hra.
Preto každý hráč musí mať svoju fotku, žiadna grafika, zvieratá atď. Tak isto na fotke nesmú byť zobrazené zbrane.
Sídlo V EAS môžu hrať len tímy, ktoré majú sídlo na Slovensku alebo v Českej republike.
 No kvalifikáciu budú môcť hrať len tímy, ktoré majú nadpolovičnú väčšinu hráčov zo Slovenskej republiky.
Logo tímu Logo tímu musí byť reprezentatívne a nesmie byť urážlivé.
Celé meno Každý hráč musí mať vyplnené celé meno. Je to tak tiež opatrenie proti anonimite a aj prípadnému hostingu.
Kontakt Aspoň jeden hráč v tíme musí mať vyplnený ICQ alebo mIRC kontakt v profile. 
Premium Tím musí mať premium účet


Pravidlá EAS sú veľmi obsiahle na to, aby boli v tejto novinke, preto ich nájdete tu. Niektoré veci  by ste si ale v pravidlách mali všimnúť a to sú:


Výňatok pravidiel EAS
Pravidlo 2.1  Hráči pristihnuý pri podvádzani mimo ESL môžu byť potrestaný aj na ESL.
Pravidlo 4.2.3 Ak tím opustí ligu, dostane ban do tej ligy na 2 týždňe a dosiahnuté výsledky ostanú nezmené ani po opätovnom vstupe.
Pravidlo 5.6.1 Pri EAS zápase vytvorenom ESL Auto-Challengerom, tím má nárok na kontumačnú výhru pomocou protestu ak sa súper nedostavil do 10 minúť. Toto ale neplatí pre výzvy a iné ligy.
Pravidlo 6.1 Neexistujúci screenshot vedie k predpokladu takzvaného "fake matchu" to znamená zápasu, ktorý sa nikdy neuskutočnil.
Pravidlo 6.2 Každý hráč musí točiť demo. Maximálne od 2 hráčov sa môže vyžiadať demo. Admin môže od každého hráča vyžiadať demo.
Požiadavka na demo sa nemusí brať do úvahy ak je v komentároch, použite na to funkciu na vyžiadanie dema pod komentármi.
Pravidlo 9.3.2 (výnimkou sú ESL servery) Na servery môže byť len VAC2.

Ostatné programy ako VAC, HLG, Soundcheck, Metamod, Clanmod alebo AMXMod zakázané.
Pravidlo 9.3.4 Bind "+duck" na koliesku je zakázaný.
Cvar "net_graph" je zakázaný (aj keď sa zobrazí len keď sa stlačí tabuľka).

Tak isto tam nájdete aj zakázané/povolené nastavenia clienta.
Pravidlo 9.3.8 ESL Wire Anti-cheat je povinný
Pravidlo 9.6.3 Samovražda (cez kill) je zakázaná
Pravidlo 10.2.1 V zápasoch na EAS musí byť prítomné a voľne dostupné HLTV

Čo od toho očakávame ?


Samozrejme dúfame, že oživíme ESL a bude viac príťažlivá pre partnerov aby sme mali prostriedky na EPS.

Hlavná vec, ktorú chceme vyriešiť týmto systémom je, ako som už spomínal minule, zlé správanie hráčov a tímov na IEM kvalifikácií a nedodržiavanie základných pravidiel.
Nekomandujeme Vás, to nie. Vedeli ste, že na EU ESL musíte natáčať rozdielne demo za rozdielnu stranu (teamAvsteamB_CT, teamAvsteamB_T), to od vás nechceme, no ak niekto na IEM kvalifikácií nepoužíva Aequitas (po novom EWAC), tak je to smutné.

Tiež dúfame, že sa naučíte orientovať na ESL a budete sa viac zapájať do našich turnajov. Každý na scéne básni, aké super by bolo mať EPS, no EPS sa nedá robiť bez aktivity na ESL.


Takže ako to bude vyzerať ?


Môžete si vybrať zo štyroch možností ako sa dostať do EAS.  Ak si vyberiete tú tažšiu cestu, cez ladder tak dúfam, že  nestratíte motiváciu. Ceny nebudú, zatiaľ. No sľubujem, že ak bude aktivita, budú aj ceny. Momentálne je pre Vás cena účasť v IEM kvalde, premium účty a hlavne sa zviditeľníte.

Zavolajte iné tímy, ktoré by tu hrali a aby ste mali väčšiu šancu dostať sa do EAS.

Ak sa chcete dostať do EAS cez turnaje, nezabudnite, že len ak je turnaj plný (min 8 slotov) tak prvý tím dostane premium účet. Čím väčší turnaj, tím dlchší premium účet pre tím a aj viac oceňovaných miest.


Ak bude málo tímov v EAS ?


Nerobíte to pre nás, naozaj nie. Budem úprimný, mne z laom to je jedno, hoci bude v EAS jeden tím (napr. DEFEATERS) tak pôjdu rovno na IEM bez kvalifikácie. A ak tam nebude nikto tak kvalifikácia jednoducho nebude, aspoň budeme mať o starosti menej.


Pár slov na záver


Dúfam, že sa posnažíte a z rečí spravíte skutky. Ten kto hrá ESL vie, že ak prehral, prehral čestne a tento pocit na našej scéne chýba, každý sa vyhovára a to nie je dobré. Ponúkame cestu ako "očistiť" túto scénu a uvidíme kto nato má a kto podvádza.  Takže nám ukážte kto na to má !


Váš ESL Admin tím


V prípade pripomienok ich prosím smerujte sem.


Tieto pravidlá ako aj pravidlá celej IEM kvalifikácie sa môžu meniť podľa zistených skutočností.
Stručné Pravidlá
LaboTec, Monday, 03/01/11 07:24
  Links
Podrobné informácie o EAS
Pravidlá. Odporúčam prečítať
Úvodná stránka CS EAS
Úvodná stránka CS Ladderu
 
comments (20)
 
 
Je to odvážne, takže verím, že ma nesklamete lebo ma lao stiahne z kože :)
Na kolko tymov to vidis? chcel som kupit celemu mojmu teamu premium, lenze moj " pravom zabanovany" hrac brano.... velmi velkym pravom hlavne.... mm neviem ci sa to oplati, ked sam lao mu kedysi ten druhy ucet vymazal resp. medzi sebou to riesili a potom vyriesili a zrazu ma BAN....vsetko ma brano na maile, tak isto ako lao , ktory mu samozrejme neodpoveda...

Slovensko je vo vsetkom rovnake, ci je to dopravna policia, " esports ", skolstov ...

vsetko stoji za ..

pekny den
Slovensko je vo vsetkom rovnake, alebo či sú to ľudia čo porušujú dopravné predpisy, hráči, alebo blbý žiaci, ktorý sa vyhovárajú na zlé učiteľky...je tak ľachké hľadať chybu v niekom inom...
Bez urážky, ale toto je ozaj smiešne.. IEM 2010 dopadla ako? Ledva bolo tých 16 tímov a aj z tých 16 tímov bolo na úrovni možno 5. Väčšina sa regla do kvaldy len zo zábavy, teraz touto zmenou sa tie 4 fun tímy a mixy nebudú regovať a takisto aj normálne tímy budú máloktoré ochotné dávať peniaze do prémium účtu, kedže iné spôsoby sú pre Slovenské tímy ako si ho kúpiť nereálne.. No ale GL, som zvedavý, či bude vôbec 5 tímov schopných sa regnúť... A ešte k "blbým žiakom", pozri sa pán admin, koľko ich máš v newske. :)
1 edits
MuscLe wrote:
...


úprimne ? Račej 4 tímy, ktoré budú dodržiavať pravidlá ako 16 tímov z toho 7 tímov ani nepríde a 4 tímy nevedia pravidlá ESL, nie...už sa nebudeme nervovať, chcete hrať IEM ? Tak budete hrať toto...ako som tam napísal keď tam nebude nikto, hold nebude IEM kvalda, keď tam bude jeden tím, ide rovno on na IEM...takže tak, je to na Vás...
vyjadrim sa skaredo a hlupo... KOKOTINA!..

ako som tam napísal keď tam nebude nikto, hold nebude IEM kvalda, keď tam bude jeden tím, ide rovno on na IEM...


mas pravdu, TOTO je cesta ako poslat nasu "SCENU" do SRACIEK... hf
4 edits
xGuardiaNko wrote:
...To by tu neaká SCÉNA musela BYŤ...
LENZE NIEKDE TAKETO SRACKY ROBIA SCENU..... zejo
haha pekne pic..iny nabuduce ich aspon napis gramaticky spravne. Smejem sa na tejto komedii... :DDD
A opat je to tu :) clovek pre vas urobi nieco na lepsej urovni a opat len kritika :).
adeon wrote:
A opat je to tu :) clovek pre vas urobi nieco na lepsej urovni a opat len kritika :).
Takéto kritéria si ale nemôže dovoliť štát v ktorom to hraje dokopy 50 ľudí..
MoOnTy wrote:
Na kolko tymov to vidis? chcel som kupit celemu mojmu teamu premium, lenze moj " pravom zabanovany" hrac brano.... velmi velkym pravom hlavne.... mm neviem ci sa to oplati, ked sam lao mu kedysi ten druhy ucet vymazal resp. medzi sebou to riesili a potom vyriesili a zrazu ma BAN....vsetko ma brano na maile, tak isto ako lao , ktory mu samozrejme neodpoveda...

Slovensko je vo vsetkom rovnake, ci je to dopravna policia, " esports ", skolstov ...

vsetko stoji za ..

pekny den


ano ? moze vytvorit support ? aby mi osviezil pamet ? lebo inak to neriesim. Ja som za posledne mesiace nikomu ucet neblokol , to robia len nemecky admini a maju na to pravo. A nepis kraviny ze mu neodpovedam. Ked nemam ziaden otvoreny support.
Njn, v tomto ma lao pravdu, ten support je tu naozaj na riesenie problemov a nie len tak pre srandu. Ja len dufam, ze sa toho chyti aspon par timov, nech sa to tu rozbehne a nech tie ostatne timy uvidia, ze je to fajn vec.
[-_-] V tom pripade sorry, a teraz ma pisat nemcom ohladne toho? ah radsej nic
MoOnTy wrote:
[-_-] V tom pripade sorry, a teraz ma pisat nemcom ohladne toho? ah radsej nic


Ne ty trulko, on ma spravit novy support a nech tam da Titulok "Od MoOntyho pre LAO" a ja si zistim kde je chyba. Kedze tu nic take nemam, neviem sa vyjadrit.
Jinymi slovy tu nutite hrace, kteri nejsou tak skillove nahore, aby si mohli premium ucet vyhrat v turnaji/1.misto ladderu, utracet penize(dlouhodobe pro 5 hracu v teamu to jsou nemale castky(3795.25 CZK/rok )) za to, aby si vubec mohli zahrat nejakou kvalifikaci...
1 edits
Superstar wrote:
...nie, nútime hráčov dodržiavať pravidlá....

Stačí hrať ladder, lepšie tímy budú v EAS takže tím je väčšia šanca, že slabšie tímy sa tam dostanú. A ak bude dostatok tímov v EAS a v Laddery, budeme robiť oddelené turnaje (tj. turnaj pre EAS a turnaj pre ladder) aby mali aj slabšie tímy hrať ;)
No ok no... ale stale me prijde ze je dosti mala propagace... na pz se hraje baraz do gigabyte ligy a je tam temer 100 teamu a tady v eas + ladderu dohromady asi 5:/
to je skôr tým, že mi (zatiaľ) nemôžme ponúknuť ceny ako PZ...kto by dával ceny do ladderu kde je 5 tímov ? Propagácia...bolo to všade, ľudia nechodia na ESL takže o tom nevedia, čo je škoda ale čo máme spraviť ? :) Turnaje robíme ako sa len dá ale aj tak nič, každý zahrá, nejde mu wire a tak radšej odíde ako by si mal pozrieť fórum a spýtať sa...čo už, keď tam budú 2 tímy, tak budú 2 v kvalifikácií.

Je silná konkurencia, s ktorou nie je ľahké držať krok, je to z časti vina admin tímu (hlavne to, že nemáme redaktorov) a hráčmi, ktorý radšej budú hrať PZ a sťažovať sa, prečo nie je EPS :)

edit: k tomu premium účtu...ľudia si neuvedomujú jednu vec...toto nie je PZ, čo znamená, že turnaje sú tu vlastne každý deň, buď na SK, CZ alebo EU...stačí hrať, 3800 CZK za rok je dosť, no stačí aby tím sa do turnaja zapojilo min. 32 tímov a prvý 3(možno 4) dostanu premium účet, a potom sa na tom dá stavať, robiť turnaje atď. ale ja už pomaly strácam vieru v tejto scéne. Čo už, ľudia si navykli na begrip a keby ho nemohli používať (na koliečku) tak zrazu zistia, aký sú slabý a odídu :)
1 edits
mi dajte esl a aj zahrame :D
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed