Výhercovia ESL Intel Master 2010
Bratislava 20. jún 2010 – Finále Otvorených Majstrovstiev Slovenskej republiky v elektronických športoch pod názvom ESL Intel Master 2010, ktoré v spolupráci so spoločnosťou Intel vyhlásilo národné zastúpenie ESL Slovensko, sa uskutočnilo dňa 19.6.2010 v bratislavskej počítačovej herni STORM Games Club. Finálne zápolenie, do ktorého sa podarilo kvalifikovať 10 hráčskym tímom a 8 jednotlivcom, bolo plné emócií a súťaživosti. Tímy súperili v tímových hrách Counter-Strike 1.6, Counter-Strike:Source a Call of Duty 4: Modern Warfare 2 a jednotlivci v hrách FIFA 2010 a Trackmania Nations Forever (TMNF).
„Prvý ročník otvorených Majstrovstiev Slovenska v elektronických športoch je začiatkom novej tradície. Za usporiadateľa si dovolím tvrdiť, že účasť hráčov aj divákov prekonala naše očakávania. Pevne veríme, že naša snaha o spopularizovanie elektronických športov prinesie svoje ovocie a spoločne s našimi partnermi sme pre hráčov pripravili kvalitné podujatie. Ďakujem hráčom za účasť a bezproblémový priebeh turnaja v herni STORM Games Club, rovnako ako aj adminom a personálu, ktorý nám pomáhal. Aj na slovenské pomery skutočne vysoká návštevnosť potvrdila, že sme spravili kus dobrej práce. Návštevníci mali možnosť na živo vidieť v akcii jeden z najlepších tímov sveta - Reason Gaming - v hre Counter Strike:Source a nezaostával ani tím eSuba v hre Call of Duty4, ktorý patrí medzi to najlepšie v Európe. V hre Trackmania mohli vidieť skutočne perfektne zvládnuté trate v podaní Erika „Hakki Junior“ Leštacha z tímu YoYoTech. Najviac emócií a napätia mohli diváci vidieť v tímovej hre Counter-Strike 1.6, ktorej víťazom sa stal tím NecroRaisers. Víťazom v hre FIFA 2010 sa stal Ivan „makaveli“ Pastyrčák,“ povedal Ladislav Noskovič – národný zástupca ESL Slovakia.

Majstrovstvá ESL Intel Master 2010 zastrešila slovenská pobočka najväčšej svetovej ligy v elektronických športoch, Electronic Sports League (ESL) spolu s hlavným partnerom podujatia, spoločnosťou Intel. Hlavné ceny do súťaže venovali spoločnosti Intel, Asus a na tomto podujatí sa tiež podieľa slovenský špecializovaný obchod na predaj príslušenstva k počítačom, Progamingshop. Za zmienku stojí aj najväčšia počítačová herňa na Slovensku, STORM Games Club, v ktorej sa uskutočnilo samotné finále. Najlepší hráči si odniesli výkonné procesory Intel Core i5-750, Core i5-650, i7-920 či grafické karty Asus EAH5770. Hráči na ďalších miestach získali hodnotené produkty spoločnosti Roccat, ktoré venovala spoločnosť ProgamingShop.sk a predplatné časopisov PC REVUE.

„Výhercom podujatia ESL Intel Master 2010 v prvom rade gratulujeme k úžasným zápasom, ktoré sme mohli vďaka nim vidieť,“ hovorí Pavel Svoboda, PR manažér spoločnosti Intel. „Myslím, že úroveň dnešného finále bola vďaka týmto hráčom porovnateľná s akýmkoľvek medzinárodným turnajom vo svete. Stretli sa tu ozajstní víťazi a dúfame, že ich potešia aj najnovšie technologické lahôdky, ktoré sme pre nich v rámci vecných cien prichystali z kuchyne spoločnosti Intel, “dodal Pavel Svoboda.

Výhercovia finále ESL Intel Master 2010:

Call of Duty 4:
1. eSuba
2. PowerGaming


Counter-Strike:Source :
1. Reason Gaming
2. Burning
3. SnoopY


Counter-Strike 1.6:
1. NecroRaisers
2. ExTatus
3. Suicide


FIFA10:
1. Ivan „makaveli“ Pastyrčák
2. Michal „bl4ck_p01nt“ Polívka
3. Radovan „SmajdalF“ Džurný

Trackmania:
1. Erik „Hakki Junior“ Leštach
2. Tonda „Toni“ Bláha
3. Juraj „Sysel“ ViselkaESL Intel Master 2010
Majstrovstvá ESL Intel Master 2010 zastrešovala slovenská pobočka najväčšej svetovej ligy v elektronických športoch, Electronic Sports League (ESL) spolu s hlavným partnerom podujatia, spoločnosťou Intel. Ceny do súťaže venovala okrem spoločnosti Intel aj spoločnosť Asus a na tomto podujatí sa tiež podieľa slovenský špecializovaný obchod na predaj príslušenstva k počítačom, Progamingshop. Za zmienku stojí aj najväčšia počítačová herňa na Slovensku, STORM Games Club, ktorá poskytla svoje priestory pre veľké finále.

Organizátori partneri podujatia:

ESL - Electronic Sports League je najväčšia a najstaršia európska liga. Pokrýva takmer každú hru a formu súťaží. Už viac ako desaťročie patrí k absulútnej špičke e-sports portálov a zastrešuje turnaje ako napr. Intel Extreme Masters, European Nations Championship, ESL Pro Series, či iné profesionálne súťaže.

Intel - spoločnosť Intel je svetovým vodcom v oblasti inovácií v komputingu. Spoločnosť navrhuje a buduje najdôležitejšie technológie, ktoré slúžia ako základ pre počítačové zariadenia po celom svete.
Partneri podujatia:

ASUS Spoločnosť ASUS patrí medzi popredné spoločnosti novej digitálnej éry. Celkový počet zamestnancov presahuje desať tisíc a patrí medzi nich aj špičkový team pre výskum a vývoj. Zisky spoločnosti ASUS dosiahli v roku 2008 celých 8,1 miliárd amerických dolárov. Spoločnosť ASUS už jedenásť rokov nepretržite figuruje v prehľade najúspešnejších svetových spoločností časopisu Business Week „Info Tech 100“.PC REVUE - Počítačový magazín PC REVUE je určený pre širokú počítačovú verejnosť. Vychádza už 17 rokov a za ten čas si vybudoval stabilnú pozíciu na trhu médií zameraných na informačné a komunikačné technológie. Podľa údajov nezávislých prieskumných agentúr má PC REVUE dlhodobo vedúce postavenie medzi špecializovanými odbornými magazínmi, ale aj všeobecnými spoločensko-ekonomickými týždenníkmi a mesačníkmi s prílohou o IT.ProGamingShop- Internetový obchod www.ProGamingShop.sk vznikol v roku 2002. Za toto obdobie u nás nakúpilo viac ako 100tisíc rôznych zákazníkov a stal sa najväčším internetovým obchodom na Slovensku s hrami a herným príslušenstvom. Na sklade vždy nájdete viac ako 10.000 hier a viac ako 2.000 ďalších najpredávanejších položiek, ktoré expedujeme ešte v deň prijatia objednávky. Ďalších niekoľko desiatok tisíc položiek je k dispozícii na skladoch našich dodávateľov v priebehu niekoľkých dní. Cieľom ProGamingShopu je, aby zákazníci dostali svoj tovar čo najskôr a za prijateľnú cenu.


Roccat – Od svojho založenia v roku 2007 vyvíja nemecká firma ROCCAT™ vysokokvalitné a inovatívne príslušenstvo pre ambicióznych počítačových hráčov. Výnimočné vstupné zariadenia, podložky a slúchadlá s mikrofónom, ktoré vynikajú vďaka svojej prvotriednej presnosti, používateľskej prívetivosti a jedinečnému dizajnu sú navrhované v ROCCAT™ Studios v Hamburgu v úzkej spolupráci s hráčskou komunitou. ROCCAT™ Kone Gaming Mouse bol prvý produkt, ktorý táto hamburská vývojárska firma uviedla na trh a hneď od svojho počiatku zaujal vedúce postavenie v svetovej lige medzi hráčskymi myšami. Množstvo medzinárodných ocenení potvrdzuje prvotriednu kvalitu a výnimočný rozsah funkcií produktov značky ROCCAT™.Storm Game Club - Herňa sa nachádza v samom centre Bratislavy približne 50 metrov od námestia SNP, respektíve 100 metrov od OD TESCO na Heydukovej ulici číslo 1. V herni nájdete 70 herných počítačov rozdelených vo fajčiarskej, nefajčiarskej a VIP časti. Pripojenie do internetu je realizované spojom s rýchlosťou 1000Mbit/s. Vybavenie PC je Core2Duo E8200 (2,66GHz) a Core2Duo E8400 (3,00GHz), GPU 8800GT a 9800GT, RAM 2GB, HDD 250GB. Herňa má vlastný Elveon Bar s alko a nealko občerstvením, pivom, slanými a sladkými pochutinami. K dispozícii je aj priestor pre posedenie pre cca 65 návštevníkov, ktorí môžu sledovať televízne prenosy a filmové, či herné projekcie na jednom plátne a širokouhlom LCD televízore. K dispozícii je aj PS2 konzola.

lao, Monday, 21/06/10 03:54
 
comments (4)
 
 
Gratulujem všetkým
neviete mi prosim vas povedat kedy budu tie odcenenia za navstevu a kde najdem fotografie z akcie ? dik
Fotky už sú...kuk coverage...ocenenia sú už tiež, no nemci si to pomýlil takže ešte sa to musí opraviť :)
no tak som zvedavy ake budu tie ocenenia :D uz som si aj premium kupil
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed