Ubuntu Cola
Ďalšie vydanie Ubuntu linuxu? Nie, jedná sa o nealkoholický nápoj s certifikátom Fairtrade, vyrobený z Fairtrade cukru z Malawi a Zambie.
Fairtrade značku-certifikáciu získala Ubuntu Cola v roku 2007. Certifikácia Fairtrade, je systém pre certifikáciu, ktorého cieľom je umožniť ľudom identifikovať výrobky, ktoré spĺňajú dohodnuté štandardy v oblasti vývoja životného prostredia a práce.

Ubuntu Cola sa predáva vo Veľkej Británii, Švédsku, Nórsku, Írsku, Belgicku, Francúzsku a aj na webe online . Cola je pomenovaná po africkej filozofii Ubuntu, ľudskosti, pocitu spolupatričnosti a láskavosti. Ubuntu je dať a brať. Ubuntu cola nie je nijako prepojená s distribúciou Ubuntu Linux, no obe sú inšpirované rovnakou vecou.

Ubuntu colu si môžete zakúpiť v :

* 330 ml plechovke
* 275 ml sklenenej flaše.
* 500 ml PET flaše

Image Hosted by ImageShack.usCukor, ktorý sa nachádza v Ubuntu Cole, pochádza z oblastí Kasinthula v Malwi a Kaleya v Zambii . To znamená, že zakaždým, keď budete piť Ubuntu Colu ste priamo zúčastnení na cieľu Fairtrade hnutia - prispieť k dlhodobému rozvoju a skutočnej príležitosti pre africké komunity.
Každý rok sa dáva aspoň 15% zo zisku z predaja Ubuntu Coly na Ubuntu Afrika program, ktorý je zameraný na boj proti chudobe.

Peniaze z Ubuntu coly sú konkrétne použité na:

* 1. Podporu výrobcom cukru a ich komunít
* 2. Podporu projektov, ukazujú kreatívne spôsoby, ako bojovať proti chudobe
LaboTec, Sunday, 08/11/09 07:06
  Links
Domovská stránka produktu
 
comments (2)
 
 
o.o
wtf?!
Ubuntu používam už veľmi dlho a som rád že sa takto ukazujú na svetlo sveta a prezentujú si svoje OS ako sú Kubuntu Xubuntu a podobne, knihy, trička a tak podobne, len tak ďalej by som povedal 8)

Poznám tie nápoj, a môžem podotknúť že sú veľmi chutné 8)
1 edits
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed