Komentatorzy ESL.TV Polska o finałach EPS
Finały VII Sezonu ESL Pro Series trwają w najlepsze. Klub muzyczny Tokarnia w Tychach zmienił się w ogromne pole bitwy czołowych graczy StarCraft II i League of Legends. Za mikrofonami siedzą nasi niezawodni casterzy - MAIKO, Tybek i Leofromkorea. Na krótko przed rozpoczęciem turnieju zadaliśmy im kilka pytań związanych z imprezą. Jesteście ciekawi co na temat EPS i League of Legends mieli do powiedzenia nasi casterzy? Zobaczcie sami!
Przed nami finały VII Sezonu ESL Pro Series - jesteście podekscytowani eventem w klubie Tokarnia w Tychach? Oprócz uczestników przybędzie tam wielu fanów - na co liczycie w trakcie imprezy?

Michał "MAIKO" Szafruga: Rozgrywki EPS zawsze są ważne, ponieważ są to nasze Mistrzostwa Polski gier komputerowych, które wyłonią najlepszych w danym sezonie. Poprzednie finały EPS organizowane były w studiu, kinie - teraz klub muzyczny, także eksperymentowanie z nową miejscówką jak dla mnie na plus. Brakuje mi większej publiczności, ale z czasem będzie coraz lepiej. Liczę na pozytywny odbiór imprezy przez widzów na streamie jak i na miejscu, ja jako widz zawsze chciałem być na bieżąco - w miarę możliwości pojawiałem się na eventach i było to dla mnie niesamowite przeżycie, zobaczenia tych wszystkich "e-sław".

Bartek "Tybek" Tybor: Oczywiście że czekamy! Pierwszy raz mamy możliwość przeprowadzenia finałów EPS z udziałem publiczności, mam nadzieję że dopiszę atmosfera i będziemy świadkami rozpoczęcia tego typu eventów już cyklicznie. Największym plusem jest oczywiście kula disco!

Łukasz "Leofromkorea" Mirek: Witam, oczywiście jestem podekscytowany i to bardzo ! Tak wielki event w tak świetnym miejscu - to musi się udać,ludzie będą to lubić. Fani którzy na wielu eventach są tym szóstym zawodnikiem, pojawią się na finałach więc będzie doping, dużo emocji jak również zabawa. W trakcie imprezy liczę na wyrównane mecze w wykonaniu najlepszych polskich teamów.

Decyzja MeetYourMakers - czy zrezygnowanie z udziału w turnieju na rzecz przygotowań do LCS jest dobrym posunięciem? Przecież zespół mógł zaplanować bootcamp w innej lokalizacji i ostatecznie wziąć udział w rozgrywkach Ekstraklasy Gier Komputerowych.

Michał "MAIKO" Szafruga: Zdecydowali się na bootcamp w Pradze, według mnie jedna z lepszych kafejek - jest jeszcze Ukraina i kraje skandynawskie - nasze studio oczywiście również no ale na chwilę obecną trenuje tam KMT. Podjęli decyzję na trenowanie na terenie Czech oraz skupienie się na rozgrywkach LCS - tak czy inaczej liczę na dobre wyniki w barażach o S4.

Bartek "Tybek" Tybor: Myślę że to bardzo rozsądne posunięcie chociaż nie ukrywam że chętnie zobaczył bym MYM podczas tegorocznego finału EPS, zważywszy że mamy tutaj drużyny które były w stanie z MYMem wygrać. Mimo wszystko pamiętajmy że LCS to najważniejsza aktualnie liga w której drużyny mogą konkurować, więc nie dziwi mnie taka decyzja.

Łukasz "Leofromkorea" Mirek: Decyzja MYM jest kontrowersyjna, jednakże Mokkate ze swoją ekipą wybrał według mnie słusznie. Potrzebują teraz każdej minuty by w końcu się ogarnąć i grać na poziomie LCS. Bootcamp w jednej z najlepszych kafejek w Europie to na pewno duży plus dla MYMu.

Co myślicie o zespołach i samych graczach League of Legends? Kilka formacji rozpadło się w trakcie sezonu, zmieniało barwy etc. Scena nie wydaje się dość stabilna na podejmowanie długofalowych wyzwań - to samo tyczy się graczy, którzy tak naprawdę nie wyznaczają sobie żadnych celów i według społeczności esportowej nie mogą być traktowani poważnie.

Michał "MAIKO" Szafruga: Stara dobra scena CS 1.6 - takie same zachowania. Wszędzie dominują pieniądze i to one są warunkiem podjęcia decyzji. Lepsza oferta no to wiadome - przechodzę tutaj. Brakuję tej stabilizacji, no ale cóż, może organizacje muszą podchodzić do tego tematu konsekwentniej i wszczepiać w kontrakty jakieś dodatkowe podpunkty? Gracze muszą zachowywać się bardziej profesjonalnie.

Bartek "Tybek" Tybor: Jak jest każdy widzi i wydaje mi się że mój komentarz totalnie nic nie wniesie do tego tematu. Z mojej strony wygląda to w ten sposób, że nasze community jak i całego Lola ma już taką tendencje. Widać oczywiście że nie jest to jednak zjawisko obecne tylko w Polsce a na całym świecie. Nie chodzi o to że wszyscy naśmiewają z porównania LoL= gimbaza. Suma sumarum, zawsze chodzi o kasę chociaż statystycznie młody wiek graczy w jakimś stopniu pomaga. Trzeba też pamiętać, że nie zawsze rozpady to wina stricte graczy. To sport drużynowy, ciężko złożyć idealną drużynę pod względem umiejętności jak i charakteru.

Łukasz "Leofromkorea" Mirek: Sam grałem w większości polskich teamów, oprócz MYMu. Mentalność ludzi jak również podejście do treningów, turniejów jest po prostu beznadziejna. Dużo osób tworząc team chce od razu wygrywać największe eventy, oczywiście przy tym jak najmniej grać i trenować, a to nigdy nie idzie ze sobą w parze. Każdy topowy team gra dziennie wiele godzin by utrzymać się na scenie i to właśnie odróżnia te teamy profesjonalne od amatorskich. Wielką rolę odgrywają pieniądze - są tu czynnikiem motywacyjnym, niezbędnym by dany team utrzymał się w jednym składzie dłuższy czas, nawet gdy mamy konflikt wewnątrz to i tak się nie rozpadamy bo mamy z grania teamowego duże korzyści i przywileje.

Kogo spośród uczestników finałowych zmagań typowalibyście jako zwycięzcę i dlaczego?

Michał "MAIKO" Szafruga: Nie ma MYMU, ale jest nowy patch - sam jestem ciekaw jak drużyn poradzą sobie ze zmianami. KMT już na nim grało podczas Dreamhack Winter, także mają przewagę. Moje przewidywania to 1.KMT, 2.Pulse i 3.Team Authentic. Mogę się mylić.

Bartek "Tybek" Tybor: Gdybym miał typować, najpewniej postawił bym na KMT. Pokazali już na PGA, że świetnie radzą sobie w warunkach LANowych jak i pod presją publiki. Liczę jednak na miłe zaskoczenie ze strony PulseEsports, chłopaki pokazali już nie raz że potrafią rozłożyć każdą drużynę, ostatnim razem jak widziałem ich w akcji wydawało się że brakuję jedynie zgrania, tym razem może będzie lepiej

Łukasz "Leofromkorea" Mirek: Mecz o 3 miejsce według mnie rozegrają drużyny Miguel Basilio oraz Team Authentic. Wielki finał KMT vs PULSE, stawiałbym na KMT, ale jednak mówie PULSE - dużo ostatnio trenowali, mają najlepszego TOPa w Polsce, a według mnie i ogromne możliwości. Niech wygra lepszy !Informacje

Finał VII sezonu ESL Pro Series organizujemy we współpracy z Intel Polska, NTT oraz miastem Katowice. Fani sportów elektronicznych, będą mogli zobaczyć w akcji najlepszą siódemkę rozgrywek EPS w StarCraft II oraz cztery zespoły League of Legends, walczące o mistrzostwo w VII sezonie EPS. Finały organizowane w klubie muzycznym Tokarnia w Tychach, będą eventem zamkniętym. Przed wejściem do klubu odbędzie się weryfikacja zgłoszenia, a od godziny 10:30 wejście zostanie otwarte.Na wszystkich odwiedzających czeka wiele atrakcji! Będziecie mogli spotkać się ze swoimi idolami, porozmawiać z casterami, wziąć udział w ciekawych konkursach oraz zobaczyć z bliska, jak wygląda praca naszej ekipy. Dla wszystkich chętnych czekać będzie dostępny w klubie Tokarnia bar!

ESL Polska na Twitterze
ESL Polska na Facebooku

3002163, Friday, 06/12/13 07:30
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed