Światowy finał Intel Extreme Masters 9 odbędzie się w Katowicach!
Po wielu miesiącach oczekiwań kibiców, w końcu możemy potwierdzić tę informację - światowy finał dziewiątego sezonu Intel Extreme Masters odbędzie się w Katowicach. Drugi raz z rzędu najlepsi gracze League of Legends i StarCrafta II przyjadą do Spodka, by walczyć o zwycięstwo oraz pieniądze. Przed tysiącami kibiców dostarczą nam niesamowitych akcji, które w e-sportowym środowisku będą pamiętane bardzo długo.
W ubiegłej edycji przez trzy dni trwania imprezy, katowicką halę odwiedziło ponad 70 tysięcy osób. Teraz ten rekord może zostać pobity. Światowy finał IEM 9 odbędzie się 12 - 15 marca 2015 roku. Będzie to ostatnie wydarzenie z serii turniejów, które w tym sezonie odbędą się w sześciu krajach, na sześciu kontynentach.

IEM

Do Spodka przyjadą największe gwiazdy e-sportu z całego świata. Rywalizować będą w League of Legends® oraz StarCraft® II: Heart of The Swarm®. Łączna pula nagród pieniężnych w katowickim turnieju wyniesie 200 000 dolarów w gotówce.

- Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ponownie zorganizować finały Intel Extreme Masters w Polsce. Tutejsi kibice są niesamowici, dzięki nim wynieśliśmy igrzyska e-sportowe na jeszcze wyższy poziom - mówi George Woo – Event and Sponsorship Program Manager w firmie Intel.

- To dla nas krok milowy, by w jednym sezonie rozgrywki Intel Extreme Masters zagościły na dwóch olbrzymich arenach sportowych – stadionie SAP Center w San Jose i katowickim Spodku. Zapowiada się najbardziej ekscytujący sezon w historii IEM. Jestem niezwykle podekscytowany zbliżającymi się wydarzeniami - przyznaje Michał Blicharz, dyrektor zarządzajacy ds. Pro Gaming w ESL.

Wiadomo już również, gdzie odbędą się trzy kolejne przystanki Intel Extreme Masters:

 • San Jose (USA) – 6-7 Grudnia 2014r.
 • Kolonia (Niemcy) – 18-21 Grudnia 2014r.
 • Tajpei (Tajwan) – 28 stycznia – 1 Lutego 2015r.

 • Ostatnie finały Intel Extreme Masters, również odbyły się w Katowicach i według wielu były jednym z najlepszych turniejów e-sportowych w historii. Przez trzy dni, Spodek odwiedziło ponad 70 000 osób a transmisje internetową wyświetlano ponad 23 miliony razy. Teraz możemy pobić te rekordy!

  Więcej szczegółów na temat rozgrywek Intel Extreme Masters można znaleźć pod adresem www.intelextrememasters.com.

  IEM
  SteadY, Wednesday, 24/09/14 10:59
   
  comments (21)
   
   
  a CS:GO nie będzie ? ;c
  Kurde musze $ zbierac ;<
  A gdzie Counter Strike Go?
  Dokladnie nie ma CSa nie ma publiki :)
  Pewnie znów ogłoszą w późniejszym terminie że będzie EMS ONE w czasie IEM.
  Yea
  (y)
  powie ktoś jaka jest cena biletów bo ja nic nie widze :D z góry dzięki
  Czemu jest napisane że będzie przez 4 dni?
  Na górze pisze 12-15 marca, a na dole 13-15.. Jak to w koncu jest? ;d
  12 można pozwiedzać a od 13-15 jest turniej :D
  W opisie jest chyba błąd,bo napisane jest,że "Drugi raz z rzędu najlepsi gracze League of Legends i StarCrafta II przyjadą do Spodka" , a IEM również był w spodku w 2013 roku.
  2013 rok - Pierwszy IEM w spodku
  2014 rok - Drugi IEM w spodku
  2015 rok - Trzeci IEM w spodku
  Chyba,że ten z 2013 roku się "nie liczy" :P
  To, że turniej CS:GO nie został teraz ogłoszony nie oznacza tego, że się nie pojawi - nie zapominajmy o tym. IEM (LOL oraz SC2) a ESL One (DOTA 2, CS:GO i BF 4) to dwie osobne sprawy :)

  Co do 12 marca - z tego co mi wiadomo, ma być to dzień dla prasy i gości, ale mogę się mylić - nie orientowałem się w tej kwestii. Sprawa z biletami podejrzewam, że będzie wyjaśniona w późniejszym terminie (podobnie jak było to rok temu).
  2 edits
  Radze kupić bilety w 2013 stało się z godzine w 2014 stałem od 8 i tak nie byłem blisko a weszełem o 13 (BEZ BILETÓW) a 2015 ohhoooo z 10 godzin :)
  No to następny cosplay <3
  Jak kupić bilety?
  Będę?
  fajnie
  DrDomix658 wrote:
  W opisie jest chyba błąd,bo napisane jest,że "Drugi raz z rzędu najlepsi gracze League of Legends i StarCrafta II przyjadą do Spodka" , a IEM również był w spodku w 2013 roku.
  2013 rok - Pierwszy IEM w spodku
  2014 rok - Drugi IEM w spodku
  2015 rok - Trzeci IEM w spodku
  Chyba,że ten z 2013 roku się "nie liczy" :P


  Pewnie chodzi o to, że drugi raz pod rząd finały światowe odbędą się w Spodku, a jak wiemy, w 2013 roku był tylko przystanek w Katowicach, a finał odbywał się wtedy na targach Cebit.
  nice :)
  nie ma opcji, że bez CS:GO ...
   
   
   
  Information:
  • info write comment not allowed