Regulamin League of Legends

Dla sekcji League of Legends istnieją pewne zasady. Dokładamy wszelkich starań w celu zapewnienia, by regulamin był pełen i aktualny, lecz nie zawsze jest to możliwe. W czasie od rozpoczęcia meczu wszyscy zawodnicy biorący w nim udział muszą spełniać wymagania wymienione w dziale "Zasady i informacje". Regulamin to zestaw wytycznych, a więc decyzje adminów mogą się od niego różnić w zależności od okoliczności. Jeśli masz jakieś pytania o regulamin, napisz etykietę wsparcia.

1. Zawodnik

1.1. Kraj / Narodowość

Każdy zawodnik powinien posiadać prawidłowo uzupełnione pole Kraj / Narodowość. Kraj to miejsce pobytu, a narodowość to przynależność do danego kraju.

1.1.1. Oszukiwanie narodowości

Oszukiwanie/zmienianie swojej narodowości w celu ominięcia restrykcji lig, oszukania graczy lub Adminów jest surowo zabronione oraz karane punktami karnymi.

1.2. Konto Gry

Każdy zawodnik uczestniczący w meczu musi mieć dodane prawidłowe konto gry: LoL Summoner Name (EU-East). Konto gry to nazwa naszego Summonera w grze. Nie chodzi o login. System ESL nie posiada funkcji sprawdzania poprawności kont gier, wiec każdy zawodnik odpowiada za poprawność dodanego przez siebie konta gry. Musi ono być wprowadzone co najmniej przed domyślną datą meczu, gdzie liczy się czas wysłania ticketu do polskiej sekcji League of Legends. Wysłanie etykiety pod zły adres, nie będzie w ogóle uwzględniane w tym przypadku. Rozegranie gry bez dodanego konta lub na niepoprawnym koncie karane jest 1 punktami karnymi.

1.3. Uczestnictwo w rozgrywkach

Zawodnik może należeć tylko do jednej drużyny uczestniczącej w danym ladderze, turnieju czy premiershipie. Jeśli okaże się, że gracz jest w więcej niż jednej drużynie na aktywnej pozycji, otrzyma punkty karne, a drużyny mogą zostać zdyskwalifikowane. Zawodnik może jednocześnie przebywać w obu zespołach tylko w przypadku, gdy w jednym z nich będzie funkcjonował jako Honorary/Inactive member. W przypadku gdy do danego turnieju zapiszą się zespoły, posiadające tego samego zawodnika, tylko jeden z nich, będzie w stanie potwierdzić swój udział w turnieju. Ten drugi zostanie automatycznie usunięty przez system, po akceptacji tego pierwszego, gdzie Ekipa ESL w żadnym wypadku nie będzie brała za to odpowiedzialności.

1.4. Poziom w grze

Nie wymagamy posiadania 30 lvl, aby brać udział w rozgrywkach. Mogą w nich brać udział gracze od 1 lvl.

2. Drużyna

2.1. Profil drużyny

Drużyna musi posiadać:
* Nazwę
* Skróconą nazwę(TAG)
* Kraj
* Logo

W rozgrywkach mogą brać udział wyłącznie polskie drużyny.

2.1.1. Fałszowanie informacji

Fałszowanie / zmienianie informacji drużyny w celu ominięcia restrykcji lig, oszukania graczy lub Adminów jest surowo zabronione oraz karane punktami karnymi.

2.2. Zawodnicy

Drużyna musi posiadać minimum x zawodników(w zależności od rodzaju rozgrywek), którzy maja dodane konto gry: LoL Summoner Name (EU-East). Drużyna może posiadać tylko 1 gracza nie będącego obywatelem Polski. Za obcokrajowców uznawane są osoby, które nie potrafią posługiwać się biegle językiem polskim oraz nie posiadają polskiego paszportu. Gracze, którzy nie mieli ustalonej narodowości na swoim profilu a jedynie kraj, w którym przebywają(a także IP z niego pochodzące), będą także traktowani jako osoby zza granicy. Aby móc brać udział w turnieju i być traktowany jako Polak, należy mieć albo pochodzący z Polski adres IP albo mieć ustawioną narodowość polską od co najmniej dwóch miesięcy. W innych, niewymienionych powyżej przypadkach, pochodzenie gracza ustala administrator.

Zawodnicy będący na pozycji Inactive / Honorary Member nie mogą brać udziału w turnieju.

Blokada za nieaktywność nie obowiązuje w polskiej sekcji League of Legends.

Zablokowani zawodnicy nie mogą brać udziału w meczu. Zgoda przeciwników nie odwołuje tej zasady. Gdy gracz posiada 6 punktów karnych lub więcej nie może uczestniczyć w żadnych rozgrywkach.

Drużyna w większości przypadków karana jest za przewinienia zawodników podczas meczu, dlatego kapitan proszony jest o sprawdzanie / informowanie swoich zawodników o wszelkich zasadach oraz restrykcjach.

2.3. Status Premium

Status Premium otrzymuje drużyna która posiada 100% zawodników z aktywnym statusem premium. Status Premium przyznawany jest podczas aktualizacji serwerów(ok. 01:00 CET).

3. Turnieje oraz Premiershipy

3.1. Terminarz

Terminarz rozgrywek podawany jest w newsie(wiadomości) danego turnieju czy premiershipa.

3.1.1. Zmiana terminu

Data turnieju może jednak ulec zmianie. Gdy turniej zostaje przeniesiony na wcześniejszy termin administracja zobowiązana jest do poinformowania uczestników ca najmniej 24h przed nowa data turnieju. Administracja powiadamia tylko i wyłącznie droga mailową, wiec prosimy o sprawdzanie jej przynajmniej raz dziennie.

3.1.2. Przeniesienie trwającego turnieju

Turniej, który już trwa może zostać przeniesiony tylko w przypadku problemów z grą lub stroną ESL uniemożliwiających jego rozegranie. Kolejnym i ostatnim już wyjątkiem, jest także przeniesienie finału danego turnieju, jeżeli jego godzina startu, wykracza poza dzień rozpoczęcia rozgrywek. Jeżeli więc godzina finału wyznaczona jest na 00:01 i później, finał zostaje przełożony na dzień następny na godzinę 19:00. Zespoły jakkolwiek mogą się ze sobą porozumieć i rozegrać go jeszcze tego samego dnia co rozgrywany był cały turniej bądź ustalić inną godzinę w dniu następnym. Przedłużenie rozegrania owego meczu jeszcze o kolejny dzień, jest całkowicie zabronione.

Ostateczna decyzje podejmuje administrator prowadzący turniej. Musi on również wyznaczyć nowy terminarz i poinformować uczestników.

3.2. IRC

Kapitanowie drużyn proszeni są o przebywanie podczas turnieju na IRC: #esl.lol.east.pl pod nazwa Tag|Nick co ułatwi komunikacje z drużynami jak i administracja. Na IRC możecie wejść korzystając z specjalnie stworzonej podstrony: Czat ligowy

3.3. Zapisy

Informacje o zapisach znaleźć można w newsie(wiadomości) dotyczącej danego turnieju. W przypadku turniejów jednodniowych trzeba jeszcze potwierdzić obecność poprzez system check-in. Należy także pamiętać o restrykcjach panujących przy zapisach do każdego turnieju. Od 06.12.2012 zostało wprowadzone także ograniczenie dla ilości członków zespołu, próbującego się zapisać do danego turnieju. Dla rozgrywek 5v5 limit wynosi maksymalnie 10 użytkowników, dla 3v3 – 6 użytkowników, a dla 2v2, 2 użytkowników.

3.4. Check-in

Drużyny muszą potwierdzić swoja obecność poprzez system Check-in. Jest zabezpieczeniem przed walkowerami podczas jednodniowych turniejów. Aby wziąć udział w turnieju drużyna musi potwierdzić swoje uczestnictwo w wyznaczonym czasie.Faza 1 - rezerwacja Rezerwujesz miejsce w turnieju, ale nie zwalnia to z obowiązku potwierdzenia obecności.

Faza 2 - potwierdzenie obecności Na 40 minut przed rozpoczęciem turnieju włącza się system potwierdzania obecności "check-in". Jeśli tego nie zrobisz, Twoją jedyną szansą będzie jeszcze tak zwany ‘late sign-up’. Oznacza to, że będziesz mógł się jeszcze zapisać z automatycznym potwierdzeniem uczestnictwa, od 10 minut do 5 minut przed startem turnieju.

Faza 3 - losowanie Na 5 minut przed rozpoczęciem turnieju system sprawdzania obecności zamyka się, a administratorzy przygotowują drabinkę do turnieju. Czasami istnieje opcją dołączenia w tym czasie, ale tylko poprzez kontakt z administracją.

3.5. Losowanie

Losowanie drzewka odbywa się równo z data rozpoczęcia turnieju.

W przypadku rozgrywek GoPL4LoL , rozmieszczenie pozycji odbywa się na podstawie rankingu ogólnego rozgrywek dostępnego w dziale Ranking. Podczas losowania, sprawdzane jest 16 pierwszych pozycji (top16) danego rankingu.

3.6. Darmowa rotacja

Turnieje objęte hasłem „darmowa rotacja” to zawody, w których można dobierać jedynie postacie oznaczone wykrzyknikami. Ich rotacja zmienia się dokładnie co tydzień. O tym jakie championy mogą być wybierane w danym turnieju, można przeczytać w zasadach ogólnych oraz na stronie głównej League of Legends.

3.6.1. Postać spoza rotacji

W momencie kiedy przeciwnik wybierze postać spoza rotacji, mamy pełne prawo do wzięcia w/o. Aby jednak wszystko przebiegło sprawnie oraz szybko, należy wykonać screenshota z tabelą aktualnych wyników bądź podczas ładowania się postaci. Należy pamiętać, że po zrobieniu takiego screenshota, należy bezzwłocznie opuścić grę, nie zabijając przy tym żadnego 'creepa'. Jeżeli chcemy przyspieszyć proces przyznania nam wygranej, zaleca się także otworzenie w danym meczu protestu co przyspieszy pracę administracji. W przypadkach nie dostosowania się do powyższych zaleceń, taki protest może zostać odrzucony.
Zdjęcia ekranu robimy poprzez wciśnięcie F12 w grze.

3.7. Nagrody

3.7.1. Nagrody pieniężne

Menedżer/kapitan (w przypadku drużyny) lub gracz, który zwyciężył w rozgrywkach, gdzie do wygrania były nagrody pieniężne, ma obowiązek w ciągu 72h od zakończenia turnieju zgłosić wszystkie dane osobowe poprzez etykietę wsparcia. Zbiorczy ticket ma zawierać imię, nazwisko, miejscowość, nr pesel i nr konta bankowego każdego ze zwycięzców. Jeśli odpowiednie dane nie zostaną wysłane w podanym czasie, nagrody przepadają na rzecz organizatora.

3.7.2. Nagrody rzeczowe

Menedżer/kapitan (w przypadku drużyny) lub gracz, który zwyciężył w rozgrywkach, gdzie do wygrania były nagrody rzeczowe, ma obowiązek w ciągu 72h od zakończenia turnieju zgłosić wszystkie dane osobowe poprzez etykietę wsparcia. Zbiorczy ticket ma zawierać imię, nazwisko, adres zamieszkania, kod pocztowy oraz miejscowość każdego ze zwycięzców. Jeśli odpowiednie dane nie zostaną wysłane w podanym czasie, nagrody przepadają na rzecz organizatora.

3.7.3. Nagrody w postaci RP

Nagrody w postaci RP przyporządkowywane są do nazw kont graczy biorących udział w finale rozgrywek. Jeśli zwycięzca ma życzenie przeniesienia wygranych RP na inne konto, które jest jego własnością, może to zrobić, wysyłając prośbę poprzez etykietę wsparcia. Ticket musi zostać wysłany w ciągu 72h od zakończenia turnieju, a ponadto ma zawierać link do turnieju oraz nowy nick, na który mają zostać wysłane RP. Nie ma możliwości przenoszenia nagród między serwerami. Jeśli w czasie oczekiwania na RP zmianie ulegnie przypisana nazwa konta gracza, nagroda przepada.

3.7.4 Czas na wysłanie nagród

Nagrody pieniężne oraz rzeczowe wysyłane są do 90 dni po zakończeniu turnieju. Nagrody w postaci RP powinny pojawić się na zwycięskim koncie w ciagu miesiąca, może się jednak zdarzyć, że oczekiwanie się wydłuży. Ich wysyłką zajmuje się Riot Games i jest to uniezależnione od ESL.

4. Mecz

Poniżej przedstawiamy jak wygląda procedura rozegrania meczu.

4.1.Przygotowanie do gry

Drużyny zobowiązane są do korzystania z Tournament Code, podanym w każdym rozgrywanym przez nich meczu. Gdzie i jak należy wkleić kod można przeczytać w FAQ i nagrody oraz TUTAJ. W razie problemów z kodem turniejowym należy utworzyć grę ręcznie (Custom Game), zabezpieczonego hasłem o nazwie: ESL Tag1 vs Tag2 (Tag1/2 to skrócona nazwa drużyny, która ma grać mecz). Informacje o utworzonym „customie” należy napisać w raportach/komentarzach przedmeczowych +/- 20 minut od daty meczu (nie dotyczy opóźnionych meczów). Administrator ma prawo do usunięcia meczu od 60 do 90 minut po domyślnym czasie(w zależności od trybu rozgrywek), jeżeli nie została podana żadna informacja na temat jego trwania lub rozpoczęcia bądź przedłuża on znacząco cały turniej bez ważnego powodu. Przy tworzeniu „customa” panuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".

Drużyny nie mają obowiązku komunikowania się przez komunikatory/gry czy inne programy. Głównym źródłem komunikacji są komentarze meczowe bądź chat przedmeczowy wbudowany w system ESL.

4.2. Zawodnicy

W meczu mogą brać udział wyłącznie osoby, które należą do danej drużyny i maja poprawnie dodane konto gry. Zawodnicy dodani po dacie rozpoczęcia meczu nie mogą brać w nim udziału. W turniejach zawodnicy dodani po dacie rozpoczęcia turnieju nie mogą brać w nim udziału.

Przykład:
Start meczu/turnieju 20:00 - Mogą grac tylko zawodnicy dodani do godziny 19:59.

W przypadku przeniesienia trwającego turnieju na inny termin, drużyna może napisać etykietę wsparcia w celu dopuszczenia zawodnika do rozgrywania meczów w turnieju. Zawodnik ten nie może być członkiem innej drużyny grającej w League of Legends.

4.3. NoShow

Gdy przeciwnik nie zjawi się na podanym w komentarzach lub Tournament Code "customie", po 15/20 minutach (w zależności od trybu rozgrywek, patrz -> zasady turnieju) od daty meczu (bądź od pojawienia się pełnej drabinki w przypadku rundy 1 lub gdy informacje zostały podane po dacie meczu czas liczony jest od daty dodanego raportu/komentarza) należy wykonać screena przedstawiającego brak przeciwników z widocznym zegarem ESL oraz należy wgrać go do Mediów meczowych.

W przypadku turniejów

Przykład:


Jeśli drużyna nie może znaleźć podanego przez przeciwników customa należny zrobić screena wraz z widocznym zegarem ESL i wgrać go do Mediów meczowych.

W turniejach drużyny /zawodnicy nie są karani za niezjawienie się na meczu. System przyznaje je automatycznie, wiec zawodnik / drużyna może ubiegać się o usuniecie ich poprzez etykietę wsparcia.

4.4. Gotowość do gry

Gdy wszyscy zawodnicy pojawią się na podanym Customie drużyny zobowiązane są do sprawdzenia zawodników pod względem poprawności kont gier. Gdy ktoś z przeciwników nie będzie w drużynie / będzie posiadał złe konto gry należy poinformować o tym drużynę przeciwną i zrobić screena, że owa informacja została przekazana. Drużyna przeciwna jest zobowiązana do zmiany zawodnika lub grania w osłabieniu. Jeśli drużyna przeciwna zignoruje uwagi i nie będzie chciała zmienić gracza należy zrobić screena zaistniałej sytuacji i otworzyć protest.

Jeśli wszystko jest ok można zacząć etap banowania/pickowania

Jeżeli drużyna nie poinformuje przeciwników o wyżej wymienionych przypadkach nie będzie mogla ubiegać się po meczu o powtórkę/walkowera. Zawodnik zostanie jedynie ukarany punktami karnymi.

4.5. Bany / Picki

Kolejnym etapem jest banowanie / pickowanie. Etap ten odbywa się w trybie Draft Mode, więc czas jest określony.

Zabrania się opuszczenia etapu banowania/pickowania przed jego zakończeniem. Jeżeli jeden z zawodników został rozłączony należy: - jeśli to możliwe dokończyć bany/picki i po zrobieniu screena opuścić wybieranie. - jeśli nastąpi przerwanie banów/picków należy dokonać tych samych banów i picków oraz kontynuować

Po rozpoczęciu banow/pickow nie można zmieniać zawodników. Jedynym wyjątkiem jest sytuacji, gdy jeden z graczy zostanie rozłączony z internetem i jego powrót będzie niemożliwy. Jednak bany/picki zostają takie same.

Gdy obie drużyny są gotowe rozpoczynamy mecz.

4.6. Podczas meczu

4.6.1. Początek

W przypadku rozłączenia przed odrodzeniem się minionow oraz braku zabić drużyna ma prawo zażądać ponowne wystartowanie gry.

4.6.2. Rozłączenie

Gdy zawodnik zostanie rozłączony (po First Blood bądź pojawieniu się minionów), mecz musi trwać dalej, a zawodnik może powrócić w każdym momencie. Jeśli gracz nie będzie mógł powrócić do gry drużyna musi grać w osłabieniu. Zabrania się logowania na wyrzucone konto przez inne osoby. Za takie zachowanie grozi 6 punktów karnych oraz dyskwalifikacja.

4.6.3. Zakończenie meczu

Mecz kończy się gdy dana drużyna zniszczy Nexus lub jedna z drużyn podda się. Po zakończeniu meczu należy zrobić screena z tabela wyników (tylko jeżeli nie był zastosowany Tournament Code) i wgrać go do mediów meczowych.

4.7. Wprowadzenie wyniku

Wprowadzenie wyniku w systemie Tournament Code odbywa się w pełni automatycznie. W przypadku zaś, gdy nie został on zastosowany bądź wystąpiły inne związane z nim problemy, rezultat należy wprowadzić ręcznie oraz wybrać osoby, które brały udział w meczu. Wyniki to 1:0 (bo1) lub 2:0/2:1(bo3) w przypadku finału miesiąca.
Ustalanie składu jest nieobowiązkowe. Gdy przeciwnik nie chce potwierdzić wyniku należy zgłosić się do administratora rozgrywek. Trzeba także pamiętać, że jeżeli mecz został rozegrany do końca, a podczas jego trwania lub przed rozpoczęciem wystąpiło złamanie jednego z przepisów ESL, wynik końcowy będzie tym ostatecznym a przewinienia nie będą miały znaczenia. Wyjątkiem tutaj jest rozegranie meczu przez osobę zbanowaną w systemie ESL. W kwestiach spornych, sytuację rozwiązuje administrator turnieju.

4.8. Media meczowe

Po zakończonym meczu należy wgrać screeny banów/picków oraz wyniku (jeżeli nie został zastosowany Tournament Code). Screeny muszą być odpowiednio nazwane. Jeśli administrator będzie miał problemy z rozpoznaniem screenów może ukarać drużynę 1 punktem karnym. W przypadku niedziałającego kodu turniejowego, brak screena z wynikiem karany jest 1 punktem karnym dla drużyny.

4.9. Pauzy w grze

Każda drużyna ma jednorazowe prawo do maksymalnie 5-minutowej przerwy (pauzy) w danym meczu (tournament draft). Gra może być wznowiona jedynie przez drużynę, która ją uruchomiła. Wyjątek od tej reguły stanowi jedynie moment upłynięcia czasu regulaminowego. Wtedy też, drużyna przeciwna ma całkowite prawo do wznowienia gry w celu jej kontynuowania. W momencie nadużywania komendy /pause przez jeden z zespołów, ten drugi może wyjść z gry i zażądać w/o (po zrobieniu odpowiednich screenshot’ów). Obowiązuje to tylko wtedy, kiedy ‘spamowanie’ omawianą komendą, uniemożliwia kontynuowanie rozgrywki. Jeżeli owe przepisy zostaną złamane, zaś obie drużyny rozegrają mecz do końca, to nie zostaną uwzględnione wcześniejsze przewinienia a jedynie liczyć się będzie wynik końcowy meczu. Inne formy łamania tej reguły, mogą skutkować otrzymaniem punktów karnych. W celu ominięcia konfliktów, zaleca się robić odpowiednie screeny (F12 w grze).
Screeny muszą być w formacie .JPG

4.10. Wyrzucenie z pokoju

Osoba, która pierwsza wejdzie do pokoju wyznaczonego przez Tournament Code, staje się jego liderem automatycznie. Jeżeli on, bądź inna osoba, której prawa zostały przekazane, wykopie gracza, który należy do jednej z drużyn danego meczu i miał w nim aktywnie uczestniczyć, może zostać ukarany 1 punktem karnym. W momencie takiego obrotu sprawy, należy stworzyć Custom Game i pamiętać o wgraniu screenshota z wynikiem końcowym.

4.11. Streaming

Administracja oraz komentatorzy ESLTV mają prawo do oglądania i streamowania meczy bez zgody obu stron. Gracze mają całkowity zakaz streamowania jakichkolwiek meczy bez zgody administratora głównego. Nie dostosowanie się do powyższego, może skutkować wykluczeniem zawodnika bądź całej drużyny z turnieju.

5. Żeńskie rozgrywki

5.1. Zdjęcie profilowe

Każda z uczestniczek musi wgrać swoje zdjęcie i wstawić je na swój profil ESL. Zdjęcie musi być prawdziwe, należące do właściciela profilu i nie może być zdjęciem losowo skopiowanym z internetu.

5.2. TeamSpeak

Każda z uczestniczek żeńskich rozgrywek Go4LoL Poland, zobowiązana jest do wejścia na wyznaczony przez administrację serwer TeamSpeak, w celu weryfikacji głosowej. Odmówienie tej czynności, może skutkować dyskwalifikacją. Przebywanie na TeamSpeak'u jest obowiązkowe podczas uczestniczenia w turnieju. Gracz może zostać nie dopuszczony do rozgrywek, jeżeli nie posiada działającego mikrofonu.

5.3. Nickname

Jeżeli dany gracz zmienił nazwę profilu tuż przed startem turnieju bądź w niedalekiej przyszłości z męskiej nazwy na żeńską, to administracja ma prawo odrzucić takiego zawodnika z kobiecych rozgrywek.

5.4. Płeć

Obowiązkiem jest także wprowadzenie do swojego profilu odpowiedniej płci gracza i właściciela konta. Jeżeli została ona zmieniona niedługo przed turniejem, administrator turnieju ma prawo do wyrzucenia gracza z turnieju. W rozgrywkach kobiecych, jak sama nazwa wskazuje, mogą uczestniczyć jedynie gracze płci żeńskiej.

5.5. Oszustwa

Wszelkie próby oszustwa, zmiany płci, wgrywanie fałszywych fotografii i podszywanie się pod płeć żeńską, w celu uczestniczenia w turnieju, będzie surowo karane 4 punktami karnymi. Jeżeli sytuacja się powtórzy, kara ta może zostać pomnożona. Administracja ma pełne prawo do odmówienia graczom uczestnictwa, jeżeli profil danego gracza wyda im się podejrzany.

6. Taryfikator punktów karnych

Gracz może otrzymać maksymalnie 6 punktów karnych, drużyna 4 punkty karne  na meczu, chyba, że jest to naruszenie wyżej karane. Zespół jest karany tylko raz za naruszenie, nie zależnie od liczby graczy. Jeśli gracz lub drużyna otrzymują punkty za wielokrotne naruszenia, punkty karne są sumowane.

Naruszenie zasad
Liczba punktów karnych
Ogólne
Brak Mediów meczowych
Gracz / Drużyna: 1
Postać spoza rotacji
Gracz: 1
Oszukiwanie Administratora
Gracz / Drużyna: 1
Używanie niekwalifikowanych zawodników
Nieaktywny gracz
Gracz / Drużyna: 3
Zawieszeni Gracze Gracz / Drużyna: 6
Niezarejestrowani Gracze Gracz: 2 / Drużyna: 2
Ringers/Fakers Gracz / Drużyna: 6
Gra ze złym kontem gry
Gracz: 1 / Drużyna: 1
Gra bez zarejestrowanego konta gry
Gracz: 1 / Drużyna: 1
Niesportowe zachowanie
Wielokrotne konta
Upomnienie / 1-3
Tworzenie nowej drużyny
Drużyna: 4 & Dyskwalifikacja
Fałszywy kraj / narodowość
Upomnienie / 2 
Wyrzucenie gracza(y) z lobby
Gracz / Drużyna: 1
Fałszywe Rezultaty Gracz / Drużyna: 4
Fałszywe Media z Meczu Gracz / Drużyna: 6
Fałszywe Mecze Gracz / Drużyna: 6
Oszukiwanie(cheating)
Gracz: 12 / Drużyna: 6