Polskie kwalifikacje do ESL Hearthstone Legendary Series
Na pewno przeczytaliście już o katowickim turnieju ESL Hearthstone Legendary Series, w którym do wygrania będzie 30 000 dolarów. W ostatniej, internetowej fazie zostanie wyłonionych ośmiu finalistów, którzy otrzymają bilet do stolicy województwa śląskiego. O to walczyć będzie szesnastu graczy, wśród których w akcji będziemy mogli zobaczyć dwóch zawodników z naszego kraju. Czas więc ogłosić polskie eliminacje, które składać się będą z dwóch turniejów. Zwycięzcy obydwu otrzymają prawo gry w ostatniej, internetowej rundzie. Pierwsze kwalifikacje odbędą się już 22 lutego. Serdecznie zapraszamy do zapisów i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

Regulamin turniejów kwalifikacyjnych


W dwóch zawodach kwalifikacyjnych będą mogli wziąć udział tylko gracze posiadający polskie obywatelstwo. Pierwszy z turniejów eliminacyjnych zostanie rozegrany jednego dnia, drugi będzie podzielony na dwa dni. Zwycięzca otrzyma zaproszenie do ostatniej fazy internetowej ESL Hearthstone Legendary Series Major Katowice.

Wszystkie mecze będą rozgrywane w nowym trybie Conquest, który obowiązywał będzie podczas Mistrzostw Świata Hearthstone. Rywalizacja toczyć się będziecie w systemie Best of Five. Zawodnik, który jako pierwszy wygra 3 gry zwycięża w całej rywalizacji i przechodzi dalej. Gracze mogą przygotować 9 decków, po jednym decku z danego bohatera. Przed rozpoczęciem gry, obydwaj wybierają 3 różnych bohaterów, jeden po drugim. Mogą to zrobić poprzez czat meczowy lub komentarze pod meczem. Zawodnik usytuowany po lewej stronie zaczyna. Nie trzeba grać bohaterami w takiej samej kolejności, w której się ich wybierało.

Przykład:

 • Gracz A wybiera Druid.
 • Gracz B wybiera Warlock.
 • Gracz A wybiera Warlock.
 • Gracz B wybiera Hunter.
 • Gracz A wybiera Warrior.
 • Gracz B wybiera Rogue.

 • Zawodnicy muszą wygrać jedną grę każdą z talii, dzięki temu zwyciężą w całym meczu. Po wygranym pojedynku musi zmienić talię i nie może być ona już więcej razy użyta. Przegrany może zostawić talię lub zmienić ją na inną, jeszcze niewykorzystaną w meczu.

  Terminarz polskich kwalifikacji


  Do Waszej dyspozycji będą dwa turnieje eliminacyjne. Tylko zwycięzca każdego z nich będzie mógł wziąć udział w ostatniej rundzie przed katowickimi finałami, która zostanie rozegrana online.

  Pierwszy turniej kwalifikacyjny - niedziela, 22 lutego, godz. 16:00
  Drugi turniej kwalifikacyjny - wtorek, 24 lutego, godz. 18:00

  Zawodnicy, którzy dostaną się do katowickiego turnieju głównego będą mogli liczyć na wsparcie pieniężne. Cała pula wynosi 8 000 dolarów i zostanie podzielona na ośmiu finalistów. Nie wszyscy uczestnicy otrzymają taką samą kwotę. Będzie ona uzależniona od potrzeb związanych z podróżą.

  Zapisz się do pierwszego turnieju kwalifikacyjnego


  Pierwszy turniej kwalifikacyjny

  Zapisz się!

  (do 22.02)
  Zapraszamy do zapisów!
  Zapisz się do 22 lutego
  Data: 22 lutego
  Start: 16:00
  Ilość graczy: nieograniczona
  Struktura: Single Elimination
   

  Pozostałe zasady:

  Tryb: 1on1
  Moduł: Conquest - Best of Five
  Dokładny regulamin: KLIK
   

  Jak się zarejestrować?

  Zarejestruj się w ESL
  Wprowadź swoje Hearthstone (EU)
  Dodaj kontakt (Skype, IRC, etc.) 
  Naciśnij link do zapisów!

  Zapisz się do drugiego turnieju kwalifikacyjnego


  Drugi turniej kwalifikacyjny

  Zapisz się!

  (do 24.02)
  Zapraszamy do zapisów!
  Zapisz się do 24 lutego
  Data: 24 lutego
  Start: 18:00
  Ilość graczy: nieograniczona
  Struktura: Single Elimination
   

  Pozostałe zasady:

  Tryb: 1on1
  Moduł: Conquest - Best of Five
  Dokładny regulamin: KLIK
   

  Jak się zarejestrować?

  Zarejestruj się w ESL
  Wprowadź swoje Hearthstone (EU)
  Dodaj kontakt (Skype, IRC, etc.) 
  Naciśnij link do zapisów!

  Check-in system


  W turnieju włączony został system check-in. Jest on zabezpieczeniem przed walkowerami podczas jednodniowych turniejów. Aby wziąć udział w turnieju zawodnik musi potwierdzić swoje uczestnictwo w wyznaczonym czasie.

  Faza 1 - rezerwacja

  Rezerwujesz miejsce w turnieju, ale nie zwalnia to z obowiązku potwierdzenia obecności.

  Faza 2 - potwierdzenie obecności

  Na 30 minut przed rozpoczęciem turnieju włącza się system potwierdzania obecności "check-in". Jeśli tego nie zrobisz nie zagrasz w turnieju.

  Faza 3 - losowanie

  Na 10 minut przed rozpoczęciem turnieju system sprawdzania obecności zamyka się, a administratorzy przygotowują drabinkę do turnieju. Czasami istnieje opcją dołączenia w tym czasie, ale tylko poprzez kontakt z administracją.

  Mistrzostwa Świata Hearthstone


  ESL Hearthstone Legendary Series będzie również jedną z przepustek do Mistrzostw Świata w Hearthstone, które odbędą się późną jesienią 2015 roku.


  Kliknij w obrazek, aby go powiększyć

  Podział punktów HWC w katowickim turnieju przedstawia się następująco:

 • 1 miejsce: 100 punktów
 • 2 miejsce: 50 punktów
 • 3-4 miejsce: 20 punktów
 • 5-8 miejsce: 10 punktów

 • Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata w Hearthstone możecie znaleźć tutaj.

  Pomoc


  Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości, możecie się skontaktować z jednym z następujących adminów. Kontaktuj się z nami najlepiej przez etykietę wsparcia.

  Poradnik gracza


  Jesteś nowy na ESL, a chciałbyś wziąć udział w turniejach organizowanych przez naszą sekcję? Zapoznaj się z treścią przygotowanego przez nas poradnika i wystartuj w naszych turniejach już dzisiaj!

  Grupa na Facebooku


  Chcesz być zawsze na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi Hearthstone w ESL Polska? Dołącz do naszej grupy na Facebooku, w której będą się pojawiać różnego rodzaju informacje oraz ogłoszenia odnośnie prowadzonych przez nas rozgrywek.

  ESL Polska na Facebooku
  ESL Polska na Twitterze

  ESL Admin Team

  ziomsky, Friday, 20/02/15 06:27
   
  comments (0)
   
   
  No comments yet.
   
   
  Information:
  • info write comment not allowed