Oznámenie prvej sezóny A-Series
Po prvom mesiaci skúšobnej prevádzky našej A-Series Vám prinášame novinku ohľadom ďalšej sezóny.

Prosím venujte pozornosť tejto novinke, aj keď je dosť dlhá.

Úvod

Na úvod by som Vám chcel povedať niečo od srdca, takže tento odstavec neberte ako vyjadrenie ESL CZ/SK.

Ide samozrejme o aktivitu. Už od spojenia CZ/SK ESL sa nepočítalo s dlhšou podporou Counter-Strike u nás. Dovolím si povedať, že práve ja som držal túto sekciu u nás na ESL v dobrej viere, že aj napriek chybám ktoré boli v minulosti to skúsime odznovu. 

Prešli sme na CS:GO a čakal som, že to bude impulzom pre našu scénu, nestalo sa. Spravil sa prvý turnaj "pre A-Series" a nebol tam dostatok tímov. V tech chvíli som zavrel u nás CS:GO sekciu. Neskôr sme vyriešili aj počet tímov a dostali sme tak druhú šancu. 

V druhom turnaji bolo dosť tímov (ďakujem) a tak som presvedčil kolegov, že má zmysel podporovať CS:GO. Spustili sme skúšobnú A-Series a len som čakal koľko bude tímov. Vedel som, že sa tímy všetky neprihlásia zo dňa na deň a preto som čakal. Nakoniec bolo prihlásených celkovo 20 tímov (aj keď podmienka bola 24, neskôr 16). 

Teraz je tam 15 tímov, čo nesĺňa ani tú najnižšiu možnú hranicu. Čo sa týka zápasov, ktoré majú určiť kto dostane pozvanie do prvej divízie, odohrali sa 3 zápasy. Pre porovnanie, v League of Legends (je mi to už trápne to dookola porovnávať) je prihlásených niečo cez 50 tímov a odohralo sa viac ako 70 zápasov. 

Možno je to moja chyba, možno som naozaj mal každého hráča prosiť aby sa prihlásil/odohral zápas. No na to ja čas nemám a ani mať nebudem. Hrá sa o slušné peniaze a hlavne sa hrá o EPS, ktorú táto scéna chce tak dlho, od kedy EPS existuje. Chápem, že novší hráči ani netušia čo je to EPS no myslím, že "služobne" starší hráči by im mali vysvetliť čo to znamená pre našu scénu a pre CZ/SK eSport ako taký. 

Nájde sa množstvo ľudí, ktorí budú písať, že tento mini blog je len nejaké plakanie admna. A majú pravdu, pretože ja som sa snažil udržať túto hru u nás na žive a som sklamaný, že o to komunita nemá záujem. Ubezpečujem Vás ale, že hlavou proti múru nepôjdem.

Tento môj "mini blog" neznamená, že CS:GO hneď zavrieme. Nie, A-Series bude ešte mesiac v CS:GO, normálna A-Series. A ak ani po mesiaci nebude dostatok tímov/zápasov tak jednoducho CS:GO u nás nadobro zavrieme a budeme sa zameriavať na ostatné hry. Je to to Vašich rukách, spravíme promo v rámci možností no viac "pák" nemáme. 


Podmienky pokračovania A-Series

Pre tých ktorí nečítali môj "mini blog" v úvode sem napíšeme základné informácie ohľadom prvej sezóny A-Series u nás. Tieto informácie si prosím prečítajte, budú obsahovať dôležité informácie aj ohľadom EPS a offline eventov.

Naša A-Series v CS:GO bude pokračovať minimálne 1 mesiac, po tomto dátume uvidíme či spĺňa nižšie uvedené kritéria na to aby sme v tejto hre/lige pokračovali. Ak tieto podmienky splnené nebudú, tak CS:GO uzavrieme.

Podmienky
 • Minimálny počet aktívnych tímov 8
 • Minimálny počet prihlásených tímov 16
 • Minimálny počet odohraných zápasov 23


Ešte raz pripomínam, jedná sa o prvý mesiac od spustenia A-Series (tj. do 26. júna/červen). Ak bude chýbať čo i len jeden tím/zápas, CS:GO uzavriem. Máte na to mesiac.

Pravidlá

Nebudem teraz opisovať každé pravidlo čo je na ESL a na našej A-Series, tie si môžete (preložené) prečítať tu. Idem hovoriť o prípadných pravidlách na EPS a offline eventov. Tieto pravidlá sme si nevymysleli, platia pre všetky A-Series a pre všetky väčšie turnaje pod ESL. 


Momentálne pracujeme na kompletnom preložení pravidiel ale rád by som pre Vás už v predstihu pár napísal sem.


Výňatok z pravidiel
 • Porušenie pravidiel sa trestá znížením prípadného prize money (platí pre EPS, offline eventy).
 • Ak tím stratí vďaka porušeniu pravidiel 35% a viac z nároku na prize money, je vylúčený z EPS/1. divízie/offline eventu (platí pre EPS, offline eventy).
 • Tímové prestupy sú uzamknuté a zmeny môžu byť vykonané len po dohode s hl. adminom ligy (platí pre EPS, offline eventy a 1. divíziu).
 • Oficiálnu komunikáciu má na starosti len leader tímu (platí pre EPS, offline eventy a 1. divíziu). 
 • Pred finále EPS musia mať tímy podpísanú zmluvu, v ktorej sa okrem iného bude presne špecifikovať komu bude prípadná finančná výhra odoslaná.
 • Je zakázané vysielať zápasy bez súhlasu hl. admina ligy.
 • Minimálny vek je 15 rokov (platí pre EPS).
 • Tím ktorý sa kvalifikuje na EPS musí EPS odohrať v rovnakom zložení v akom sa kvalifikoval.
 • 60% tímu musí byť z Čiech alebo Slovenska, 40% môže byť len z krajín, ktoré majú EPS/A-Series (platí pre EPS, A-Series, offline eventy).
 • Účet na ESL musí obsahovať (platí pre EPS, offline eventy a 1. divíziu)
  • Nick
  • Reálne meno (musí byť verejné)
  • Fotku
  • Miesto pobytu
  • Národnosť
  • Dátum narodenia
  • Herný účet
 • Účet tímu na ESL musí obsahovať (platí pre EPS, offline eventy a 1. divíziu)
  • Relevantné logo tímu
  • Národnosť väčšiny hráčov
  • Jedného kapitána tímu
 • Vedenie ligy má právo odmietnuť pridelenie licencie* na EPS pre tím


Toto je výňatok z pravidiel ESL Benelux EPS 2010. Tieto pravidlá ešte nie sú konečné. 
*Pod licenciou sa myslí povolenie tímu hrať v EPS. Táto licencia sa odovzdáva majiteľovy tímu (team owner), nie hráčom. Pod majiteľom tímu sa myslí osoba, ktorá bude podpísaná v prípadnej zmluve pred EPS/offline eventom. Táto osoba musí mať viac ako 18 rokov. 


Toto je len malý výňatok z pravidiel, v prípade, že budeme riešiť EPS a offline eventy, zverejníme kompletné pravidlá.

Systém A-Series

V tomto odstavci by som rád bližšie špecifikoval systém CS:GO A-Series. Budem tu písať o divíziách, premium účtoch, herný dňoch atď. Tento systém platí od začiatku, v prípade úprav budú hráči upovedomený mailom, novinkou a na fóre. Prípadné návrhy píšte do fóra A-Series. 


Herné dni
Deň 2. divízia 1. divízia
Štvrtok 18:00, 20:00 18:00, 20:00
Nedeľa 18:00, 20:00 18:00, 20:00

Každý týdeň máte teda až 4 možnosti kedy hrať. Môžete hrať v Štvrtok a v Nedeľu, každý deň od 18:00 a o 20:00. V prípade pripomienok ich, prosím, píšte do fóra. Tieto dni a časi môžeme samozrejme ľubovoľne meniť a môžu byť rôzne pre divízie. Vytváranie zápasov

Zápasy vytvárate na hlavnej stránke A-Series


Zápasy môže vytvárať kapitán tímu prípadne manažér a organizátor tímu. Môže sa stať, že súpera nenájdete pretože sa prihlásil nepárny počet tímov. Systém má v sebe algoritmy, ktoré počítajú kto kedy hral a preto by sa to nemalo stávať často.

Vašich súperov systém hľadá podľa počtu Vašich bodov a aktivity, tiež sa systém snaží vyhnúť častému opakovaniu zápasov rovnakých tímov.

Divízie

Prvé nasadzovanie do divízií bude mať iný priebeh ako v iných hrách. Preto, lebo nebol dostatok odohraných zápasov. Takže ako to bude prebiehať? 
Tímy ktoré majú v skúšobnej A-Series aspoň jeden bod dostanú pozvánku do A-Series. Zároveň pošlem mnou vybraným tímom pozvánky do A-Series. Chápem, že nemáte záujem kupovať premium účet keď je možnosť, že sa A-Series zruší, preto nebude v podmienkach aby bola zaplnená prvá divízia. Hovorím samozrejme o podmienkach na najbližší mesiac, na EPS bude potrebná aktívna 1. divízia.ESL TV


Ako ste počas finále EMS v CS:GO mohli od nášho streamera a mojej maličkosti niekoľko krát počuť, že budeme streamovať vybrané zápasy A-Series v prvej divízií. Momentálne ale máme menšie problémy s GOTV na našich serveroch, no tie by sa do 2 mesiacov mali vyriešiť. 


V prípadne záujmu budú vysielané aj zápasy z 2. divízie počas prvého mesiaca. EPS a offline eventy budú samozrejme tiež streamované či už z miesta podujatia alebo z ESL štúdia v Prahe. Zápasy A-Series budú vysielanie mimo štúdia, pre zrejmé dôvody. 


Čo sa týka kvality tu je vyjadrenie nášho streamera:

Streamovať budem v 720p+ kvalite s množstvom ram/i7 rezervy, aby som šlapal na 110%, určite kvalitu vysielania podporí aj partnerský xsplit. Dúfam, že aj mimo vysielacieho štúdia si užijete atmosféru spojenú s maximálnou kvalitou vysielania. - Maroš "triM" Holík


Našou streamovacou dvojicou bude Erik "ecko" Koširer a Maroš "triM" Holík. Takže nezabudnite dať follow na náš twitch channel!


A-Series

A-Series  

Prihlás sa!

 Herné dni: Štvrtok, Nedeľa 18:00 a 20:00
Počet divízií: 2
Začiatok: 27. 5. 2013 00:00
Počet slotov: neobmedzene 
 Štruktúra: A-Series
 Plánovaný koniec: 24. 2. 2014 02:00

 

Základné pravidlá:

Mapy: Nižšie
Mód: Jedna mapa, dopredu vybraná
Max Rounds: 15
Predĺženie: Nie je
ESL Wire: Povinné (stiahnuť)

 

Ako začať:

Registrácia na ESL
 Vyplnenie STEAM ID (bez STEAM_)
Vyplnenie kontaktu (Skype, IRC, etc.) 
 Založenie tímu
Prihlás sa do A-Series
 

 Obmedzenia:

 Účasť povolená len hráčom z Čiech a Slovenska
 Tím musí mať nahrané logo v profile
 Všetci hráči v tímu musia mať nahranú skutočnú fotku
 Premium je povinný pre prvú divíziu.
 Samozrejmosťou je vyplnené Steam ID (CS:GO)

 

 Maplist:

 de_inferno_se
 de_dust2_se
 de_train_se
 de_nuke_se
 de_mirage_csgo (download)
 

 Admin tím:

 Oliver "LaboTec" Ocsko
 Michal "Clee-Shock" Němec

 Pomoc: 

 Podpora
 Fórum
 Nájdite nás na TS3 servery (pripojiť)

 

 Pravidlá:

 Sú povolené 4 granáty na hráča z toho 2 flashe - To ale neznamená, že musíte mať 2 flashe. Môžete kúpiť 1x flash, 1x he, 1x smoke a 1x molotov.
 Molotov je povolený
 Kompletné pravidlá (odkaz)Váš Admin tím
LaboTec, Friday, 24/05/13 07:32
  Links
CS:GO 5on5 A-Series
 
comments (7)
 
 
Táto novinka určite nie je kompletná. Po mesiaci, ak budeme v CS:GO pokračovať, napíšem podobnú novinku, ktorá bude ale do podrobna preberať systém A-Series, postupmi medzi divíziami, ESL TV a tak ďalej.

Táto novinka je momentálne len objasnením situácie ohľadom CS:GO u nás.

Prosím, píšte do fóra váš feedback na čokoľvek. Či už pravidiel, máp, herných dní, samotného admin tímu atď.

Ak máte problém s ESL, napríklad nemôžete pridať herný účet, odporúčam túto novinku: http://www.esl.eu/czsk/news/220926/
1.6tka uz uplne upadla ?
od1n wrote:
1.6tka uz uplne upadla ?


na našej (CZ/SK) áno, v rámci progaming (nielen) na ESL tiež, no stále sa dá hrať Versus, liga a turnaje v EU sekcií...http://www.esl.eu/eu/cs
pekne pekne, dufam, ze sa to uchyti a bude sa hrat :)
Lol Ked cheme dať zapal na planovať tak stale ukazuje že skončila sa sezóna A series ... a btw mohlo by sa spolu pracova´t s PZ aby sa trošku reklama zrobila .. mozno by to pomohlo ... nie len na jeden cup pre Aseries
K.R.T.E.K. wrote:
Lol Ked cheme dať zapal na planovať tak stale ukazuje že skončila sa sezóna A series ... a btw mohlo by sa spolu pracova´t s PZ aby sa trošku reklama zrobila .. mozno by to pomohlo ... nie len na jeden cup pre Aseries


len dnes sa pustí sezóna, tj. dnes od 14:00 bude možné vytvárať zápasy.
hm
 
 
 
Information:
 • info write comment not allowed