Vítej na Electronic Sports League!


Obsah

Rychlý začátek

    Chceš hrát v týmu?
  • Všichni hráči z týmu se musí zaregistrovat, vyplnit svůj profil a přidat herní účet
  • Registrovat nový tým
  • Klikni na Změnit tým k nastavení nebo změně hesla
  • Svým spoluhráčům dej heslo k přihlášení do týmu a odkaz na tým
  • V horní části stránky vyber zemi, ve které chcete hrát, poté vyber hru a ligu

Registrace

Než cokoliv vykonáš na ESL, tak musíš být zaregistrovaný. Abys tak učinil, klikni na odkaz Zaregistrovat se, který je v uživatelském poli v pravém horním rohu ESL stránky.

Důležité! Podle pravidla: 3.1. Registrace hráčů je přísně zakázáno vytvářet více jak jeden účet. Pokud jsi se už někdy registroval, ale nemůžeš se přihlásit (z důvodů: zapomenutí přihlašovacího jména a/nebo hesla), tak prosím pošli support formulář , ve kterém uveď co nejvíce informací, které si pamatuješ, abychom nalezli tvůj účet (např.: email adresu, přezdívku, ICQ číslo, herní účty).

Jednoduše vyplň formulář jaký je dole. Vlož email adresu dvakrát za sebou, svoji přezdívku a klantag, pokud jsi členem klanu. Dále zemi, ve které žiješ (svoji národnost ne) a svůj jazyk, kterým se budou ESL stránky zobrazovat a naposled vyplň, jak jsi se dostal k ESL. Všechny tyto údaje mohou být později změněny.

Důležité! Je velmi důležité, abys vyplnil svoji pravdivou email adresu, která je funkční. Než se budeš moci přihlásit, tak musíš potvrdit svoji registraci pomocí odkazu, který bude zaslán na tvoji email adresu. Měl bys zkontrolovat svůj spam koš a nastavení spamu, abys automaticky nesmazal email od daemon@esl.eu.

Jakmile máš vyplněno, prosím přečti si Podmínky používání a Užívání osobních dat (Podmínky pro ochranu dat) dříve, než zaškrtneš čtverečky a pak klini na Odeslat (Send).

Během pár minut bys měl obdržet email z Electronic Sports League (daemon@esl.eu) nazvaný: Registration Successful. Uvnitř emailu bude odkaz, jako je tento: http://www.esl.eu/change_password/d5660afa61e08df2, kterým nastavíš svoje heslo a login ke svému prvnímu přihlášení.

Heslo musí obsahovat alespoň 5 znaků skládajících se z kombinace: a-z, A-Z a 0-9. Nemělo by obsahovat žádná speciální znaménka. Jakmile nastavíš heslo, budeš automaticky přihlášen.

Vyplnění profilu

Zatímco není nutné hrát ve většině našich lig, tak vyplnění profilu je vysoce doporučeno, abys byl součástí ESL komunity. K vyplnění profilu, klikni na Nastavení v uživatelském menu a potom na odkaz Upravit osobní info.

Zde si můžeš změnit údaje, které jsi zadával při registraci a mnohem víc. Čím více údajů zadáš, tím lépe tvůj profil bude vypadat. Doplňující informace, které vyplníš mají za následek, že tvůj účet bude vypadat více reálněji a pokud někdy budeš mít problémy s přihlášením (např.: zapomněl jsi přístup k emailu), tak informace, které jsi použil, mohou být použity jako důkazy kdo jsi. Pokud nechceš, aby tvoje údaje byly zveřejněny, tak nezaškrtávej políčko po pravé straně.

Důležité! Pro většinu našich lig potřebuješ mít vyplněný alespoň jeden kontakt a musí být zveřejněný. Obvykle jde o IRC kanál nebo ICQ číslo. Takže ostatní hráči tě můžou lehce kontaktovat v době zápasu.

Pokud se vrátíš zpět na Nastavení, jsou tam další místa k vyplnění více údajů. Pověz světu o svém PC vybavení a oblíbených věcech, stačí kliknout na Editovat "Více o mě", vlož fotku ke svému jménu pomocí funkce Změnit foto nebo Nahrát logo.

Herní účty

Většina her podporovaných na ESL má nějaký herní účet, který je jedinečný a identifikuje hráče, kteří mají hru. Předtím než budeš moci hrát v našich soutěžích, tak je potřeba mít zaregistrovaný svůj herní účet dané hry.

Příklady populárních her, které vyžadují mít zaregistrovaný účet: Counter-Strike (SteamID), Counter-Strike: Source (SteamID HL2/CSS) , Warcraft 3 (Battlenet), FIFA (Matchmaker), Pro Evolution Soccer (Lobbynick) and Call of Duty (Punkbuster GUID).

Přidání herního účtu proveď: klikni na Nastavení a na Nový herní účet (ID). Vyber typ herního účtu z listu a vyplň svoji hodnotu (ujisti se, že hodnota je správná!) a potom klikni na Odeslat (Send). Uvedení důvodu změny a přiložení screenshotu jako důkaz, musíš provést v případě změny dané herní hodnoty, která již byla zaregistrována.

Pokud nevíš jak získat svoji herní hodnotu, tak se podívej zde.

Důležité! Tvoje herní hodnota není nikdy tvůj CD-klíč!

Vytvoření týmu

K vytvoření týmu na ESL musíš být zaregistrovaný a přihlášený. Jakmile jsi přihlášený, klikni na Moje týmy a potom na Registrovat nový tým. Zobrazí se okno, ve kterém budeš požádán o zadání názvu týmu. Vyplň název a klikni na OK. Tvůj tým je úspěšně vytvořen!

Budeš přesměrován na stránky s odkazy, které tě odkážou na nově vytvořený tým (Profil týmu), Změnit tým a Nahrát logo. První věc, kterou bys měl udělat je kliknout na Změnit tým a vytvořit nebo změnit heslo. Tví spoluhráči budou toto heslo potřebovat k připojení do týmu.

Doporučujeme vyplnit tolik údajů o týmu jak je možné. Nejen, že profil vypadá dobře, ale je jednoduší nalézt informace o tvém týmu nebo se s vámi zkontaktovat.

K přidání spoluhráčů do týmu, jednoduše dej odkaz na týmovou stránku a přihlašovací heslo. Na týmové stránce je odkaz Vstoupit do týmu. Jediné co musí hráči udělat, je kliknout na odkaz a vyplnit přihlašovací heslo a jsou v týmu!

Hledání žebříčků a turnajů

Pokud jsi byl na jiných ligách, tak možná budeš zmatený, kam jsi se to dostal. Začátky jsou těžké, ale naše struktura stránek je velmi jednoduchá na pochopení a my ti odhalíme, jak jsou naše stránky organizované.

ESL je prvně rozdělena mezi země (národní sekce), potom mezi hry. Abys našel žebříčky nebo turnaje ve hrách, které hraješ, tak se podívej do seznamu v horní liště - pokud v seznamu není uvedena česká ESL, tak vyber evropskou ESL - potom vyber národní sekci a vyhledej svoji hru v liště Vybrat hru, která je také v horní části. Pouze nejoblíbenější hry jsou zobrazeny v seznamu. Pokud nevidíš svoji hru, tak klikni na Všechny hry a ligy. Pokud hra není zobrazena ani tam, tak ji můžeš navrhnout v tomto fóru.

Přihlášení do soutěže

Teď když už jsi zaregistrovaný a máš vyplněný profil a herní účet, je čas jít hrát! Nejvíce zápasů se hraje v našich žebříčcích.

Vyber žebříček, ve kterém chceš hrát a budeš přesměrován na stránku uvedenou pod textem. Na stránkách žebříčků můžeš vidět hodnocení nejlepších 20 týmů nebo hráčů. Aktuální číslo je zvýrazněno na pravé straně a pod seznamem posledního a následujícího zápasu a novinky. Předtím než se přihlásíš, měl by sis přečíst Pravidla a Detaily. Jakmile máš přečteno, klikni na Registrace.

Pro každou soutěž: žebříček, turnaj, ligu, ESL Amateur Series, ESL Pro Series a jiné, jsou podmínky k přihlášení různé. Pro většinu žebříčků je podmínka mít vyplněný alespoň kontakt (přečti si: Vyplnění profilu) a zadaný herní účet (přečti si: Herní účty). Jakmile tým splňuje všechny požadavky a přečetl sis pravidla, zaškrtni políčko a klikni na Yes.

Tip: Nejlehčí cesta jak zjistit kdo má a kdo nemá vyplněný herní účet je: přejít na stránku Členové, kterou nalezneš na levé straně v týmovém profilu.

Ve většině ESL žebříčků, po odeslání žádosti o vstup do žebříčku, musí Admin manuálně zkontrolovat žádost, aby zamezil vstupu falešných účtů a jiných nežádoucích do soutěže. Čas čekání, než budeš přijat do soutěže a bude ti umožněno hrát, může být několik minut až několik dnů. To záleží na časovém vytížení odpovědného Admin týmu, který se o danou soutěž stará.

Výzvy

Je zde několik způsobů jak vyzvat ostatní hráče nebo týmy v ESL.

Hráčský/Týmový profil

Nejlehčí způsob jak vyzvat účastníka, je jít na jeho hráčský nebo týmový profil a kliknout na funkci Vyzvat! v žebříčku, ve kterém bys ses přál utkat.

Hodnocení v žebříčku

Přejdi na žebříček, ve kterém chceš vyzvat účastníka a klikni na tlačítko Pořadí v lize. Tam můžeš nalézt každého účastníka v žebříčku. Alternativně můžeš Vyhledat soupeře v žebříčku nebo zobrazit Poslední vstupy, abys viděl, kdo se přidal do žebříčku ten den.

Smart Challenger

Smart Challenger může pracovat na vyhledání účastníků k výzvě. Vybrání aktivity, hodnocení hráče, trestných bodů, aktuálních otevřených zápasů a dostupnosti času navrhne lehkého, vyrovnaného a těžkého soupeře, proti kterým můžeš hrát.

Použití Smart Challenger, Klikni Hrát!, pod Nalézt soupeře klikni Go pro žebříček, který chceš a potom pod Smartchallenge klikni Nalézt soupeře!

Instant Challenger

ESL Instant Challenger (EIC) spojuje s ostatními hráči nebo týmy, kteří hledají soupeře pro zápas. Na stránce ve stejný čas jako vy. Instant Challenger (EIC) je aktivovaný v mnoha evropských žebříčcích v určitých hodinách, každý den. Pokud žebříček podporuje funkci EIC, tak bude zobrazeno EIC logo na stránkách žebříčku. Podívej se na stránku Instant Challenger a Jak na to pro více informací.

Auto Challenger

Mnoho žebříčků má nastavený Auto Challenger. V tento čas vždy každý týden bude automaticky vygenerován zápas mezi tebou a dalším účastníkem.

Pokud jsi účastníkem v žebříčku, který má nastavený čas pro Auto Challenger, tak se můžeš podívat a nastavit své preferované časy, kdy máš volno. Nastavení ->Auto-Challenger.